Viktoria Plzeň přivítá Benficu v Evropské lize. Portugalský celek v posledních týdnech potvrzuje stabilní formu, zatímco český tým prochází proměnlivějším obdobím.
Oba týmy se navíc nacházejí na opačných pólech tabulky ligové fáze Evropské ligy, což dodává zápasu jasný kontext. Otázkou zůstává, nakolik se tento rozdíl promítne přímo do hřiště.
Rozbor aktualizován .
Kde podat sázku
Formy obou týmů se výrazně liší
Hosté z Benfiky mají za sebou výbornou sérii napříč soutěžemi – ve dvaceti zápasech prohráli jen jednou a vstřelili velké množství branek.
Kolik může sázka vynést?
Možná výplata zahrnuje vklad. Kurzy se mohou měnit.
Viktoria Plzeň: 20 odehraných zápasů; Benfica: 20 odehraných zápasů.
Viktoria Plzeň
- Výhry
- 40 % 8 / 20
- Remízy
- 20 % 4 / 20
- Prohry
- 40 % 8 / 20
- Vstřelené góly
- 42
- Obdržené góly
- 33
- Rozdíl skóre
- +9
Benfica
- Výhry
- 85 % 17 / 20
- Remízy
- 10 % 2 / 20
- Prohry
- 5 % 1 / 20
- Vstřelené góly
- 62
- Obdržené góly
- 16
- Rozdíl skóre
- +46
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Evropská liga | Lillestrøm | Viktoria Plzeň | 05.11.2026 | 0-1 |
| Česká liga | Baník Ostrava | Viktoria Plzeň | 01.11.2026 | 0-4 |
| Český pohár | Vysočina Jihlava | Viktoria Plzeň | 28.10.2026 | 1-6 |
| Česká liga | Viktoria Plzeň | Pardubice | 25.10.2026 | 1-2 |
| Evropská liga | Viktoria Plzeň | Levski Sofia | 22.10.2026 | 1-2 |
| Česká liga | FK Jablonec | Viktoria Plzeň | 18.10.2026 | 2-3 |
| Evropská liga | Ferencváros | Viktoria Plzeň | 15.10.2026 | 2-1 |
| Česká liga | Viktoria Plzeň | Mlada Boleslav | 10.10.2026 | 3-0 |
| Česká liga | Slavia Praha | Viktoria Plzeň | 20.09.2026 | 2-1 |
| Evropská liga | Viktoria Plzeň | Union St. Gilloise | 17.09.2026 | 0-3 |
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Evropská liga | Benfica | Lech Poznan | 05.11.2026 | 3-1 |
| Primeira Liga | Benfica | Alverca | 02.11.2026 | 1-0 |
| Taça da Liga | Benfica | GIL Vicente | 29.10.2026 | 4-1 |
| Primeira Liga | Santa Clara | Benfica | 26.10.2026 | 1-2 |
| Evropská liga | Omonia Nicosia | Benfica | 22.10.2026 | 1-4 |
| Evropská liga | Benfica | Celtic | 15.10.2026 | 4-1 |
| Primeira Liga | Benfica | Vitória SC | 11.10.2026 | 2-0 |
| Primeira Liga | FC Porto | Benfica | 20.09.2026 | 3-1 |
| Evropská liga | AC Milan | Benfica | 16.09.2026 | 0-2 |
| Primeira Liga | Benfica | GIL Vicente | 13.09.2026 | 3-1 |
Plzeň má bilanci vyrovnanější, s více porážkami i inkasovanými góly, což ukazuje na náročnější průběh podzimu.
Rozdíl ve formě jasně favorizuje hosty, i když vzorek zahrnuje různé soutěže a úrovně soupeřů.
Statistické srovnání: Viktoria Plzeň – Benfica

Ligová fáze Evropské ligy ukazuje jasný rozdíl
V aktuální tabulce ligové fáze Evropské ligy patří Benfice první místo se ziskem devíti bodů ze tří zápasů a skóre deset ku dvěma.
| Poř. | Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Prohry | Skóre | Body |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Benfica | 3 | 3 | 0 | 0 | 10/2 | 9 |
| 2 | Bayer Leverkusen | 3 | 3 | 0 | 0 | 8/0 | 9 |
| 3 | Bournemouth | 3 | 3 | 0 | 0 | 8/1 | 9 |
| 32 | Lech Poznan | 3 | 0 | 1 | 2 | 1/9 | 1 |
| 33 | Viktoria Plzeň | 3 | 0 | 0 | 3 | 2/7 | 0 |
| 34 | Marseille | 3 | 0 | 0 | 3 | 1/6 | 0 |
Plzeň se naopak pohybuje na opačném konci tabulky, zatím bez bodu a s pasivním skóre dvě ku sedmi.
Postavení v tabulce odpovídá roli favorita, kterou trh Benfice přisuzuje.
Sestavy: gólová hrozba rozložená mezi víc hráčů
U Benfiky se o góly dělí hned několik hráčů, mezi nimi Kamiński, Lukebakio nebo Pavlidis, přičemž Pavlidis a Barreiro už mají na kontě dvě žluté karty z posledních zápasů.
Na straně Plzně si podobnou kartotéku vede Hrošovský, který rovněž nasbíral dvě žluté karty ve třech utkáních – to může hrát roli při skládání sestavy.

Jak by zápas mohl vypadat
Vzhledem k ofenzivní produktivitě Benfiky a zároveň náchylnosti Plzně inkasovat v posledních zápasech lze čekat, že hosté budou mít navrch v počtu šancí.
Plzeň bude potřebovat kompaktní defenzivu a trpělivost, protože rozdíl v aktuální formě i postavení v tabulce hovoří jasně ve prospěch hostů.
Kurzy na utkání a soupisky
Soupisky a údaje o hráčích
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| P. Hrošovský | Slovensko | 34 | Záložník | 173 | 65 |
| D. Vavro | Slovensko | 30 | Obránce | 189 | 81 |
| M. Vydra | Česko | 34 | Útočník | 180 | 71 |
| T. Ladra | Česko | 29 | Útočník | 178 | 75 |
| M. Tvrdoň | Slovensko | 32 | Brankář | 194 | 86 |
| M. Valenta | Česko | 26 | Záložník | 182 | 76 |
| L. Červ | Česko | 25 | Záložník | 182 | 70 |
| C. Souaré | Francie | 24 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| F. Prebsl | Česko | 23 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Krčík | Slovensko | 27 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| F. Wiegele | Rakousko | 25 | Brankář | 205 | neuvedeno |
| Merchas Doski | Irák | 26 | Obránce | 172 | 96 |
| C. Kabongo | Česko | 23 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Gabriel | Česko | 25 | Obránce | 190 | 84 |
| D. Višinský | Česko | 23 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Dweh | Libérie | 25 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Memić | Bosna a Hercegovina | 25 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| S. PirgiÄ | Srbsko | 23 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Ťapaj | Slovensko | 22 | Brankář | 193 cm | 85 kg |
| V. Baier | Česko | 21 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Boháč | Česko | 24 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Sojka | Česko | 23 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| B. Faal | Gambie | 23 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| P. Adu | Ghana | 23 | Útočník | 179 | neuvedeno |
| S. Lawal | Nigérie | 23 | Útočník | 171 | neuvedeno |
| Karel Spáčil | Česko | 23 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Pališčák | Slovensko | 19 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Jiří Maxim Panoš | Česko | 18 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Toure | Guinea | 21 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| C. Lenglet | Francie | 31 | Obránce | 186 | 81 |
| Rafa | Portugalsko | 33 | Záložník | 172 | 62 |
| A. Trubin | Ukrajina | 25 | Brankář | 199 | 88 |
| A. Dedić | Bosna a Hercegovina | 24 | Obránce | 180 | 74 |
| J. Durán | Kolumbie | 22 | Útočník | 185 | 73 |
| A. Bah | Dánsko | 28 | Obránce | 183 | 76 |
| D. Lukebakio | Belgie | 29 | Záložník | 187 | 77 |
| L. Barreiro | Lucembursko | 26 | Záložník | 174 | 67 |
| V. Pavlidis | Řecko | 27 | Útočník | 186 | 82 |
| F. Aursnes | Norsko | 30 | Záložník | 179 | 71 |
| J. Kamiński | Polsko | 24 | Záložník | 179 | 64 |
| João Palhinha | Portugalsko | 31 | Záložník | 190 | 84 |
| S. El Karouani | Maroko | 26 | Obránce | 178 | 70 |
| S. Dahl | Švédsko | 23 | Obránce | 174 | 68 |
| Tiago Gouveia | Portugalsko | 25 | Forward | 176 | 70 |
| E. Barrenechea | Argentina | 25 | Záložník | 186 | 81 |
| Tomás Araújo | Portugalsko | 24 | Obránce | 187 | 81 |
| H. Sudakov | Ukrajina | 24 | Záložník | 177 | 68 |
| Samuel Soares | Portugalsko | 24 | Brankář | 190 | 94 |
| R. Rios | Kolumbie | 26 | Záložník | 185 | 74 |
| F. Ivanović | Chorvatsko | 23 | Forward | 185 | neuvedeno |
| Manu | Portugalsko | 25 | Záložník | 189 | 83 |
| A. Schjelderup | Norsko | 22 | Útočník | 176 | 73 |
| António Silva | Portugalsko | 23 | Obránce | 187 | 82 |
| João Pedro Seno Luís Rêgo | Portugalsko | 21 | Záložník | 183 | 64 |
| A. Circati | Austrálie | 23 | Obránce | 190 | 78 |
| G. Prestianni | Argentina | 20 | Útočník | 165 | 63 |
| A. Chemong | Thajsko | 24 | Záložník | 163 cm | 58 kg |
| Gonçalo Carvalho Moreira | Portugalsko | 20 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| C. Echeverri | Argentina | 20 | Záložník | 171 | 62 |
| Daniel Banjaqui | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Miguel Figueiredo | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| G. Indio | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Neto | Portugalsko | 18 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Cabral | Portugalsko | 18 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| Gabriel Indio | Brazílie | 18 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
S ohledem na výrazný rozdíl ve formě i v postavení ligové fáze dává asijský handicap Benfica -1,25 smysl jako tip na zápas, který odráží roli jasného favorita, aniž by vyžadoval přesný odhad konečného skóre.
Zároveň je třeba počítat s tím, že do výkopu zbývá dost času na změny v kádru obou týmů, a to může kurz i reálné podmínky zápasu citlivě ovlivnit.
