Slavia Praha přivítá Villarreal v Lize mistrů. Český šampion v poslední době exceloval v domácí soutěži, zatímco španělský celek prožívá velmi nevyrovnané období se střídáním výrazných výher a citelných proher.
Oba týmy navíc v aktuální fázi Ligy mistrů zatím bojují o lepší pozici v tabulce, což dává zápasu punc vzájemného souboje o body. Sázkové kurzy sice mírně favorizují hosty, ale rozdíly v dosavadních výkonech nejsou tak jednoznačné, jak by se mohlo zdát.
Rozbor aktualizován .
Kde podat sázku
Formy: Slavia dominuje doma, Villarreal kolísá
Podle posledních dvaceti zápasů má Slavia bilanci třináct výher, pět remíz a jen dvě porážky, s gólovým poměrem 50:15. Je ale třeba připomenout, že tahle série zahrnuje i domácí ligu, pohár i přípravné zápasy, takže neodráží jen výkony v evropských pohárech.
Kolik může sázka vynést?
Možná výplata zahrnuje vklad. Kurzy se mohou měnit.
Slavia Praha: 20 odehraných zápasů; Villarreal: 20 odehraných zápasů.
Slavia Praha
- Výhry
- 60 % 12 / 20
- Remízy
- 25 % 5 / 20
- Prohry
- 15 % 3 / 20
- Vstřelené góly
- 48
- Obdržené góly
- 17
- Rozdíl skóre
- +31
Villarreal
- Výhry
- 35 % 7 / 20
- Remízy
- 20 % 4 / 20
- Prohry
- 45 % 9 / 20
- Vstřelené góly
- 33
- Obdržené góly
- 34
- Rozdíl skóre
- -1
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Liga mistrů | Slavia Praha | Arsenal | 04.11.2026 | 1-2 |
| Česká liga | FK Jablonec | Slavia Praha | 31.10.2026 | 0-5 |
| Český pohár | Slavia Praha | Zbrojovka Brno | 27.10.2026 | 4-0 |
| Česká liga | Slavia Praha | Mlada Boleslav | 24.10.2026 | 1-1 |
| Liga mistrů | Fenerbahçe | Slavia Praha | 20.10.2026 | 2-2 |
| Česká liga | Slavia Praha | Hradec Králové | 17.10.2026 | 0-0 |
| Liga mistrů | Sabah FA | Slavia Praha | 13.10.2026 | 2-0 |
| Česká liga | Zlin | Slavia Praha | 09.10.2026 | 0-1 |
| Česká liga | Slavia Praha | Viktoria Plzeň | 20.09.2026 | 2-1 |
| Český pohár | Varnsdorf | Slavia Praha | 16.09.2026 | 1-5 |
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Liga mistrů | Villarreal | Paris Saint Germain | 03.11.2026 | 0-6 |
| La Liga | Villarreal | Espanyol | 30.10.2026 | 0-1 |
| Copa del Rey | Manacor | Villarreal | 27.10.2026 | 0-5 |
| La Liga | Valencia | Villarreal | 24.10.2026 | 1-2 |
| Liga mistrů | Liverpool | Villarreal | 20.10.2026 | 4-3 |
| La Liga | Villarreal | Elche | 17.10.2026 | 0-0 |
| Liga mistrů | Villarreal | Napoli | 13.10.2026 | 3-1 |
| La Liga | Real Madrid | Villarreal | 10.10.2026 | 1-0 |
| La Liga | Villarreal | Levante | 20.09.2026 | 3-1 |
| La Liga | Malaga | Villarreal | 17.09.2026 | 1-3 |
Villarreal má v posledních dvaceti zápasech sedm výher, čtyři remízy a devět proher, s vyrovnanějším skóre 33:34. Série obsahuje extrémy – debakl 0:6 s PSG v Lize mistrů, ale i venkovní výhru 4:3 na hřišti Liverpoolu, což naznačuje tým schopný velkých výkonů i velkých výpadků.
Rozdíl ve stabilitě mezi oběma týmy je citelný, i když ne všechny zápasy ve vzorku mají stejnou váhu.
Statistické srovnání: Slavia Praha – Villarreal

Vzájemné zápasy patří minulosti
Oba týmy se naposledy střetly v Evropské lize v roce 2017, kdy Villarreal doma remizoval 2:2 a následně doma porazil Slavii 2:0. Jde ale o zápasy staré téměř deset let a v jiné soutěži, takže jejich vypovídací hodnota pro současný duel je omezená.
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Evropská liga | Slavia Praha | Villarreal | 02.11.2017 | 0-2 |
| Evropská liga | Villarreal | Slavia Praha | 19.10.2017 | 2-2 |
Aktuální postavení v Lize mistrů
V tabulce ligové fáze Ligy mistrů je Villarreal na 19. místě se třemi body ze tří zápasů (skóre 8:8), zatímco Slavia figuruje na 32. pozici s jediným bodem ze tří utkání (skóre 4:7).
| Poř. | Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Prohry | Skóre | Body |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 | PSV Eindhoven | 3 | 1 | 1 | 1 | 2/2 | 4 |
| 19 | Villarreal | 3 | 1 | 0 | 2 | 8/8 | 3 |
| 20 | Inter | 3 | 1 | 0 | 2 | 5/6 | 3 |
| 31 | Fenerbahçe | 3 | 0 | 2 | 1 | 3/9 | 2 |
| 32 | Slavia Praha | 3 | 0 | 1 | 2 | 4/7 | 1 |
| 33 | Viking | 3 | 0 | 1 | 2 | 5/9 | 1 |
Oba celky tak zatím v evropské soutěži spíše hledají formu, a tenhle zápas může výrazně ovlivnit jejich šance na postup dál v tabulce.
Kádrové starosti
Z dostupných dat vyplývá, že obránce M. Konečný obdržel v jednom z nedávných zápasů červenou kartu. Nejde o kompletní přehled kádru ani o potvrzení jeho absence v tomto utkání, spíš jen o drobný signál k sledování před zápasem.

Gólový scénář: otevřený zápas?
Formuláře obou týmů ukazují sklon k vysokému počtu gólů – Villarreal má na kontě zápasy jako 0:6, 4:3 nebo 3:2, Slavia zase 4:0, 5:1 i 2:2. Současně ale oba celky umí odehrát i zavřené zápasy bez gólů, jak ukazují výsledky 0:0 nebo 1:1 v domácí lize.
V evropské fázi navíc obě mužstva inkasují relativně hodně – Villarreal osm gólů ve třech zápasech, Slavia sedm – což nahrává spíše otevřenější partii než nulám.
Kombinace ofenzivních výkyvů a slabší defenzivy v evropských zápasech ukazuje na zápas s potenciálem pro víc gólů.
Kurzy na utkání a soupisky
Soupisky a údaje o hráčích
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Sadílek | Česko | 27 | Záložník | 169 | 65 |
| T. Chorý | Česko | 31 | Útočník | 199 | 102 |
| O. Kolář | Česko | 32 | Brankář | 193 | 81 |
| T. Vlček | Česko | 25 | Obránce | 182 | 73 |
| T. Holeš | Česko | 33 | Obránce | 180 | 73 |
| I. Schranz | Slovensko | 33 | Útočník | 185 | 75 |
| M. Chytil | Česko | 27 | Útočník | 187 | 82 |
| J. Staněk | Česko | 30 | Brankář | 192 | 84 |
| L. Provod | Česko | 30 | Útočník | 191 | 85 |
| J. Markovič | Česko | 25 | Brankář | 188 | 78 |
| D. Zima | Česko | 26 | Obránce | 190 | 80 |
| D. Jurásek | Česko | 26 | Obránce | 183 | 76 |
| D. Šturm | Slovinsko | 27 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. N'Guessan | Francie | 23 | Obránce | 188 | neuvedeno |
| D. Halinský | Česko | 23 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Š. Chaloupek | Česko | 23 | Obránce | 182 | 68 |
| E. Ayaosi | Nigérie | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| W. Nowak | Polsko | 22 | Záložník | 187 | 71 |
| A. Labík | Česko | 22 | Obránce | 178 | neuvedeno |
| Eliáš Piták | Česko | 20 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Konečný | Česko | 20 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Moses | Nigérie | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| N. Domchak | Ukrajina | 19 | Brankář | 190 cm | 80 kg |
| K. Belžík | Česko | 19 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Pavel Kacor | Česko | 20 | Záložník | 181 | neuvedeno |
| Adam Rezek | Česko | 20 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Kolísek | Česko | 19 | Obránce | 187 | neuvedeno |
| Youssoupha Sanyang | Senegal | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Petr Potměšil | Česko | 18 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Rajnoha | Slovensko | 18 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Diakité | Pobřeží slonoviny | 20 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Isife | Nigérie | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| O. Kubiak | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| E. Mbodji | Senegal | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Kotrba | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. E. Suleiman | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. A. Solarte | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Ouanda | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Barcot | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| P. Potmesil | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| J. Foyth | Argentina | 28 | Obránce | 187 | 83 |
| P. Gulácsi | Maďarsko | 36 | Brankář | 191 | 86 |
| Gerard Moreno | Španělsko | 34 | Útočník | 180 | 77 |
| N. Pépé | Pobřeží slonoviny | 31 | Útočník | 183 | 73 |
| Ayoze Pérez | Španělsko | 33 | Útočník | 178 | 66 |
| P. Gueye | Senegal | 27 | Záložník | 189 | 79 |
| Logan Costa | Kapverdy | 25 | Obránce | 190 | 91 |
| Santi Comesaña | Španělsko | 30 | Záložník | 188 | 75 |
| T. Buchanan | Kanada | 27 | Záložník | 183 | 68 |
| Sergi Cardona | Španělsko | 27 | Obránce | 185 | 77 |
| G. Mikautadze | Gruzie | 26 | Útočník | 176 | 71 |
| Alberto Moleiro | Španělsko | 23 | Záložník | 172 | 67 |
| Carlos Romero | Španělsko | 25 | Obránce | 180 | 73 |
| Luíz Júnior | Brazílie | 25 | Brankář | 194 | 88 |
| Willy Kambwala Ndengushi | Francie | 22 | Obránce | 192 | 85 |
| Ilias Akhomach | Maroko | 22 | Útočník | 175 | 70 |
| N. Saliba | Kanada | 22 | Záložník | 178 | 71 |
| Rubén Gómez | Španělsko | 24 | Brankář | 185 | 73 |
| S. Mouriño | Uruguay | 24 | Obránce | 186 | 76 |
| Renato Veiga | Portugalsko | 23 | Obránce | 190 | 88 |
| T. Oluwaseyi | Nigérie | 26 | Záložník | 191 | 80 |
| A. Freeman | Spojené státy | 22 | Obránce | 188 | neuvedeno |
| Pau Navarro | Španělsko | 21 | Obránce | 185 | 72 |
| A. Diatta | Senegal | 21 | Záložník | 190 cm | 80 kg |
| C. Macia | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| C. Tidiane Thiam | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| J. A. Gaitan Diaz | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| N. El Jmili | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
Když se podíváme na gólové tendence obou týmů v posledních týdnech i na jejich křehkou defenzivu v evropských zápasech, přikláníme se spíš k zápasu s více brankami než k uzavřenému duelu bez gólů.
Sázka na přes tři góly tak působí jako rozumnější volba než snaha tipovat konkrétního vítěze v zápase, kde formy i tabulkové postavení nejsou úplně jednoznačné.
