Česko přivítá Španělsko v utkání Ligy národů. Hosté jsou v poslední době ve skvělé formě a sbírají výhru za výhrou, zatímco domácí mají za sebou spíše složitější období.
Oba týmy se navíc utkaly teprve před měsícem ve stejné skupině, takže jde v podstatě o odvetu. Jak moc se obraz zápasu může proměnit, ukáže až samotné utkání.
Rozbor aktualizován .
Kde podat sázku
Forma na obou stranách
Španělsko má za sebou šestnáct zápasů bez porážky, s třinácti výhrami a třemi remízami, a za tu dobu nastřílelo třiatřicet gólů a inkasovalo jen osm. Taková bilance mluví sama za sebe.
Kolik může sázka vynést?
Možná výplata zahrnuje vklad. Kurzy se mohou měnit.
Česko: 11 odehraných zápasů; Španělsko: 16 odehraných zápasů.
Česko
- Výhry
- 27,3 % 3 / 11
- Remízy
- 18,2 % 2 / 11
- Prohry
- 54,5 % 6 / 11
- Vstřelené góly
- 11
- Obdržené góly
- 19
- Rozdíl skóre
- -8
Španělsko
- Výhry
- 81,3 % 13 / 16
- Remízy
- 18,8 % 3 / 16
- Prohry
- 0 % 0 / 16
- Vstřelené góly
- 33
- Obdržené góly
- 8
- Rozdíl skóre
- +25
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Liga národů | Anglie | Česko | 06.10.2026 | 3-0 |
| Liga národů | Španělsko | Česko | 03.10.2026 | 3-1 |
| Liga národů | Česko | Anglie | 29.09.2026 | 0-2 |
| Liga národů | Česko | Croatia | 26.09.2026 | 1-2 |
| Mistrovství světa | Česko | Mexiko | 25.06.2026 | 0-3 |
| Mistrovství světa | Česko | South Africa | 18.06.2026 | 1-1 |
| Mistrovství světa | South Korea | Česko | 12.06.2026 | 2-1 |
| Přátelské zápasy reprezentací | Česko | Guatemala | 05.06.2026 | 3-1 |
| Přátelské zápasy reprezentací | Česko | Kosovo | 31.05.2026 | 2-1 |
| Přátelské zápasy reprezentací | Česko | San Marino | 13.11.2025 | 1-0 |
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Liga národů | Croatia | Španělsko | 06.10.2026 | 1-2 |
| Liga národů | Španělsko | Česko | 03.10.2026 | 3-1 |
| Liga národů | Španělsko | Croatia | 29.09.2026 | 4-1 |
| Liga národů | Anglie | Španělsko | 26.09.2026 | 2-3 |
| Mistrovství světa | Španělsko | Argentina | 19.07.2026 | 1-0 |
| Mistrovství světa | Francie | Španělsko | 14.07.2026 | 0-2 |
| Mistrovství světa | Španělsko | Belgie | 10.07.2026 | 2-1 |
| Mistrovství světa | Portugalsko | Španělsko | 06.07.2026 | 0-1 |
| Mistrovství světa | Španělsko | Austria | 02.07.2026 | 3-0 |
| Mistrovství světa | Uruguay | Španělsko | 27.06.2026 | 0-1 |
Česko naopak z posledních jedenácti utkání vyhrálo jen tři, dvakrát remizovalo a šestkrát prohrálo, přičemž inkasovalo devatenáct branek. Defenziva domácích má zjevně své slabiny.
Rozdíl ve formě obou týmů je citelný a může se promítnout i do průběhu zápasu.
Statistické srovnání: Česko – Španělsko

Vzájemná bilance
Ve čtyřech zaznamenaných vzájemných duelech má jasně navrch Španělsko. Čechům se podařilo uhrát jen jednu remízu, v roce 2022 to bylo 2:2.
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Liga národů | Španělsko | Česko | 03.10.2026 | 3-1 |
| Liga národů | Španělsko | Česko | 12.06.2022 | 2-0 |
| Liga národů | Česko | Španělsko | 05.06.2022 | 2-2 |
| Mistrovství Evropy | Španělsko | Česko | 13.06.2016 | 1-0 |
Poslední vzájemné utkání ze začátku října skončilo výhrou Španělska 3:1, podobně jako předchozí duel v Lize národů z roku 2022, kdy Španělé vyhráli 2:0.
Česko na favorita dlouhodobě nestačí ani v soutěžních zápasech.
Útočné zbraně Španělska
Z dostupných dat vyčnívají jména Álex Baena a Mikel Oyarzabal, kteří v nedávném zápase skórovali. Jde ale jen o dílčí informaci, nikoli o kompletní přehled sestavy.
Do utkání zbývá ještě měsíc, takže definitivní nominace ani sestava zatím nejsou k dispozici.

Co lze od zápasu čekat
Španělská ofenziva v posledních měsících pravidelně skórovala, zatímco česká obrana často inkasovala. Takový poměr sil naznačuje, že hosté by mohli mít navrch i v tomto utkání.
Zároveň je potřeba zmínit, že ne všechny výhry Španělska byly výrazné – proti silnějším soupeřům šlo často jen o těsný rozdíl jednoho gólu. Proti týmům, jako je Česko, bývá marže obvykle vyšší.
Kombinace útočné síly hostů a defenzivních potíží domácích je klíčovým tématem tipu na zápas.
Kurzy na utkání a soupisky
Soupisky a údaje o hráčích
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Sadílek | Česko | 27 | Záložník | 169 | 65 |
| V. Černý | Česko | 29 | Záložník | 182 | 68 |
| P. Schick | Česko | 30 | Útočník | 191 | 87 |
| T. Chorý | Česko | 31 | Útočník | 199 | 102 |
| V. Coufal | Česko | 34 | Záložník | 174 | 76 |
| A. Král | Česko | 28 | Záložník | 187 | 80 |
| J. Zelený | Česko | 34 | Záložník | 189 | 73 |
| T. Souček | Česko | 31 | Záložník | 192 | 86 |
| T. Holeš | Česko | 33 | Obránce | 180 | 73 |
| V. Kušej | Česko | 26 | Útočník | 168 | 65 |
| V. Darida | Česko | 36 | Záložník | 172 | 67 |
| R. Macek | Česko | 29 | Záložník | 188 | 75 |
| M. Jedlička | Česko | 28 | Brankář | 186 | neuvedeno |
| A. Hložek | Česko | 24 | Útočník | 188 | 84 |
| M. Sáček | Česko | 30 | Obránce | 180 | 63 |
| O. Lingr | Česko | 28 | Záložník | 175 | 70 |
| D. Douděra | Česko | 28 | Záložník | 175 | 66 |
| P. Bucha | Česko | 28 | Záložník | 174 | 70 |
| V. Jemelka | Česko | 31 | Obránce | 186 | 75 |
| M. Chytil | Česko | 27 | Útočník | 187 | 82 |
| J. Sláma | Česko | 27 | Obránce | 177 | 71 |
| O. Zmrzlý | Česko | 27 | Obránce | 185 | 73 |
| M. Radosta | Česko | 25 | Záložník | 175 | 66 |
| J. Kuchta | Česko | 29 | Útočník | 184 | 80 |
| J. Staněk | Česko | 30 | Brankář | 192 | 84 |
| L. Provod | Česko | 29 | Útočník | 191 | 85 |
| P. Šulc | Česko | 25 | Útočník | 177 | 76 |
| L. Krejčí | Česko | 27 | Obránce | 191 | 87 |
| D. Vašulín | Česko | 28 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Kliment | Česko | 33 | Útočník | 185 | 73 |
| D. Zima | Česko | 25 | Obránce | 190 | 80 |
| D. Jurásek | Česko | 26 | Obránce | 183 | 76 |
| M. Kovář | Česko | 26 | Brankář | 196 | 88 |
| L. Červ | Česko | 25 | Záložník | 182 | 70 |
| R. Hranáč | Česko | 26 | Obránce | 190 | 85 |
| A. Karabec | Česko | 23 | Záložník | 186 | 74 |
| A. Kinský | Česko | 23 | Brankář | 190 | 83 |
| L. Horníček | Česko | 24 | Brankář | 194 | 90 |
| J. Boula | Česko | 27 | Záložník | 180 | 67 |
| R. Naderi | Německo | 23 | Útočník | 193 | 82 |
| M. Vitík | Česko | 23 | Obránce | 193 | 84 |
| D. Višinský | Česko | 23 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| V. Sejk | Česko | 24 | Útočník | 180 | 78 |
| L. Ambros | Česko | 22 | Záložník | 182 | 71 |
| Š. Chaloupek | Česko | 23 | Obránce | 182 | 68 |
| M. Šín | Česko | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| O. Kričfaluši | Česko | 22 | Obránce | 177 | neuvedeno |
| M. Šubert | Česko | 24 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Sojka | Česko | 23 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| H. Sochurek | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| Sergio Gómez | Španělsko | 26 | Obránce | 173 | 71 |
| Rodri | Španělsko | 30 | Záložník | 190 | 82 |
| Fabián Ruiz | Španělsko | 30 | Záložník | 189 | 70 |
| Álex Grimaldo | Španělsko | 31 | Obránce | 171 | 63 |
| Eric García | Španělsko | 25 | Obránce | 180 | 77 |
| Aymeric Laporte | Španělsko | 32 | Obránce | 189 | 86 |
| Fran García | Španělsko | 27 | Obránce | 169 | 63 |
| Marcos Llorente | Španělsko | 31 | Obránce | 183 | 74 |
| Carlos Soler | Španělsko | 29 | Záložník | 180 | 76 |
| Ferran Torres | Španělsko | 26 | Útočník | 182 | 80 |
| Dani Olmo | Španělsko | 28 | Záložník | 182 | 73 |
| Pablo Fornals | Španělsko | 30 | Záložník | 178 | 67 |
| David Raya | Španělsko | 31 | Brankář | 183 | 80 |
| Josep Martínez | Španělsko | 28 | Brankář | 191 | 78 |
| Álex Remiro | Španělsko | 31 | Brankář | 192 | 79 |
| Unai Simón | Španělsko | 29 | Brankář | 190 | 88 |
| Robin Le Normand | Španělsko | 29 | Obránce | 187 | 80 |
| Mikel Merino | Španělsko | 30 | Záložník | 189 | 83 |
| Martín Zubimendi | Španělsko | 27 | Záložník | 181 | 74 |
| Barrenetxea | Španělsko | 24 | Záložník | 175 | 74 |
| Mikel Oyarzabal | Španělsko | 29 | Útočník | 181 | 79 |
| Borja Iglesias | Španělsko | 33 | Útočník | 187 | 86 |
| Marc Cucurella | Španělsko | 28 | Obránce | 174 | 66 |
| Pedro Porro | Španělsko | 27 | Obránce | 173 | 69 |
| Pedri | Španělsko | 23 | Záložník | 174 | 68 |
| Leo Román | Španělsko | 26 | Brankář | 189 | 83 |
| Álex Baena | Španělsko | 25 | Záložník | 175 | 70 |
| Joan García | Španělsko | 25 | Brankář | 193 | 85 |
| Beñat Turrientes | Španělsko | 24 | Záložník | 181 | 70 |
| Nico Williams | Španělsko | 24 | Útočník | 181 | 67 |
| Yeremy Pino | Španělsko | 23 | Záložník | 172 | 65 |
| Marc Pubill | Španělsko | 23 | Obránce | 190 | 86 |
| Gavi | Španělsko | 22 | Útočník | 174 | 69 |
| Roberto Fernández | Španělsko | 24 | Útočník | 186 | 78 |
| Javi Guerra | Španělsko | 23 | Záložník | 187 | 77 |
| Cristhian Mosquera | Španělsko | 22 | Obránce | 191 | 78 |
| Gonzalo García | Španělsko | 22 | Útočník | 182 | 74 |
| Víctor Muñoz | Španělsko | 23 | Útočník | 173 | 70 |
| Fermín | Španělsko | 23 | Záložník | 176 | 73 |
| Iván Fresneda | Španělsko | 22 | Obránce | 183 | 74 |
| Samu | Španělsko | 22 | Forward | 193 | 90 |
| D. Huijsen | Nizozemsko | 21 | Obránce | 195 | 87 |
| Javi Rodríguez | Španělsko | 23 | Obránce | 178 | 70 |
| Lamine Yamal | Španělsko | 19 | Útočník | 179 | 72 |
| Pau Cubarsí Paredes | Španělsko | 19 | Obránce | 183 | 79 |
| Jon Martín | Španělsko | 20 | Obránce | 185 | 83 |
| Marc Bernal | Španělsko | 19 | Záložník | 193 | 87 |
| Jesús Rodríguez | Španělsko | 20 | Útočník | 185 | 68 |
Součet formy, vzájemné bilance i defenzivních čísel domácích ukazuje jasným směrem k favoritovi. Asijský handicap Španělska na -2,5 gólu tak odpovídá aktuálnímu rozpoložení obou týmů.
Zápas je navíc odvetou po nedávném vzájemném duelu, takže motivace i konkrétní podoba sestav mohou ještě doznat změn.
