Slavia Praha přivítá Líšeň v české lize. Pražský celek patří k nejlepším týmům soutěže, zatímco hosté z Líšně se v poslední době potýkají s nepravidelnými výsledky a kolísavou formou.
Slavia v nedávných zápasech pravidelně skórovala a držela si solidní obrannou bilanci, Líšeň naopak inkasuje i mimo domácí prostředí. Otázkou zůstává, jak velký bude rozdíl na hřišti a kolik gólů zápas nabídne.
Rozbor aktualizován .
Kde podat sázku
Formy obou týmů
Slavia Praha má za sebou posledních dvacet zápasů napříč ligou, pohárem, Ligou mistrů i přípravnými utkáními s bilancí 13 výher, 5 remíz a jen 2 porážek. Skóre 50:15 ukazuje na tým, který dokáže soupeře přestřílet a zároveň drží slušnou defenzivní stabilitu.
Kolik může sázka vynést?
Možná výplata zahrnuje vklad. Kurzy se mohou měnit.
Slavia Praha: 20 odehraných zápasů; Líšeň: 20 odehraných zápasů.
Slavia Praha
- Výhry
- 65 % 13 / 20
- Remízy
- 25 % 5 / 20
- Prohry
- 10 % 2 / 20
- Vstřelené góly
- 50
- Obdržené góly
- 15
- Rozdíl skóre
- +35
Líšeň
- Výhry
- 30 % 6 / 20
- Remízy
- 35 % 7 / 20
- Prohry
- 35 % 7 / 20
- Vstřelené góly
- 30
- Obdržené góly
- 32
- Rozdíl skóre
- -2
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Česká liga | FK Jablonec | Slavia Praha | 31.10.2026 | 0-5 |
| Český pohár | Slavia Praha | Zbrojovka Brno | 27.10.2026 | 4-0 |
| Česká liga | Slavia Praha | Mlada Boleslav | 24.10.2026 | 1-1 |
| Liga mistrů | Fenerbahçe | Slavia Praha | 20.10.2026 | 2-2 |
| Česká liga | Slavia Praha | Hradec Králové | 17.10.2026 | 0-0 |
| Liga mistrů | Sabah FA | Slavia Praha | 13.10.2026 | 2-0 |
| Česká liga | Zlin | Slavia Praha | 09.10.2026 | 0-1 |
| Česká liga | Slavia Praha | Viktoria Plzeň | 20.09.2026 | 2-1 |
| Český pohár | Varnsdorf | Slavia Praha | 16.09.2026 | 1-5 |
| Česká liga | Teplice | Slavia Praha | 13.09.2026 | 0-2 |
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Česká liga | Artis | Zlin | 31.10.2026 | 2-2 |
| Česká liga | Teplice | Artis | 24.10.2026 | 0-0 |
| Česká liga | Hradec Králové | Artis | 10.10.2026 | 2-4 |
| Friendlies Clubs | Artis | AS Trencin | 03.10.2026 | 3-0 |
| Česká liga | Artis | Slovan Liberec | 19.09.2026 | 0-0 |
| Český pohár | Vítkovice | Artis | 16.09.2026 | 0-3 |
| Česká liga | Zbrojovka Brno | Artis | 12.09.2026 | 2-1 |
| Česká liga | Artis | Viktoria Plzeň | 05.09.2026 | 0-3 |
| Česká liga | Pardubice | Artis | 29.08.2026 | 1-2 |
| Český pohár | Uherský Brod | Artis | 26.08.2026 | 0-2 |
Líšeň má ve stejném období bilanci 6 výher, 7 remíz a 7 porážek se skóre 30:32. Jde o výsledky z ligy, poháru i přípravných zápasů, které naznačují tým bojující o stabilitu spíš než o špičku tabulky.
Kombinace ofenzivní síly Slavie a křehčí defenzivy Líšně napovídá, že by se mohlo skórovat na obou stranách.
Statistické srovnání: Slavia Praha – Líšeň

Vzájemná historie
Mezi oběma týmy je zaznamenané jen jedno utkání, a to přátelský zápas z roku 2022, který skončil 2:4 pro hosty. Jde o ojedinělý a starý duel mimo soutěžní prostředí.
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Friendlies Clubs | Slavia Praha | Artis | 24.07.2022 | 2-4 |
Vzhledem ke stáří i charakteru zápasu nemá tato historie velkou vypovídací hodnotu pro aktuální formu nebo sílu obou celků.
Postavení v tabulce
Slavia Praha aktuálně vede tabulku s 31 body ze 13 odehraných zápasů a skóre 32:7, což je bilance bez jediné porážky. Líšeň se drží na 14. místě s 10 body ze 12 zápasů a skóre 13:22.
| Poř. | Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Prohry | Skóre | Body |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Slavia Praha | 13 | 9 | 4 | 0 | 32/7 | 31 |
| 2 | Sigma Olomouc | 13 | 7 | 3 | 3 | 22/15 | 24 |
| 3 | Slovan Liberec | 12 | 7 | 2 | 3 | 15/8 | 23 |
| 13 | Baník Ostrava | 11 | 3 | 2 | 6 | 7/18 | 11 |
| 14 | Artis | 12 | 2 | 4 | 6 | 13/22 | 10 |
| 15 | Slovácko | 13 | 1 | 4 | 8 | 12/26 | 7 |
Počet odehraných utkání se u obou týmů liší, takže jde o aktuální momentku tabulky, ne o srovnání ze stejného kola. Rozdíl v postavení i gólovém skóre je ale jasně patrný.
Tabulkový odstup mezi prvním a čtrnáctým místem odpovídá i rozdílu v kvalitě obou kádrů.

Co lze od zápasu čekat
Slavia je doma favoritem a v posledních zápasech pravidelně proměňovala převahu v góly, včetně výher 4:0 nebo 5:1. Líšeň sice umí zápas i uzavřít, jak ukazují některé remízy 0:0, ale v celkové bilanci inkasuje často.
S ohledem na tabulkový rozdíl i aktuální formu lze čekat, že Slavia bude mít na hřišti navrch a utkání by nemuselo zůstat bez branek na obou stranách.
Kurzy na utkání a soupisky
Soupisky a údaje o hráčích
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Sadílek | Česko | 27 | Záložník | 169 | 65 |
| T. Chorý | Česko | 31 | Útočník | 199 | 102 |
| O. Kolář | Česko | 32 | Brankář | 193 | 81 |
| T. Vlček | Česko | 25 | Obránce | 182 | 73 |
| T. Holeš | Česko | 33 | Obránce | 180 | 73 |
| I. Schranz | Slovensko | 33 | Útočník | 185 | 75 |
| M. Chytil | Česko | 27 | Útočník | 187 | 82 |
| J. Staněk | Česko | 30 | Brankář | 192 | 84 |
| L. Provod | Česko | 30 | Útočník | 191 | 85 |
| J. Markovič | Česko | 25 | Brankář | 188 | 78 |
| D. Zima | Česko | 26 | Obránce | 190 | 80 |
| D. Jurásek | Česko | 26 | Obránce | 183 | 76 |
| D. Šturm | Slovinsko | 27 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. N'Guessan | Francie | 23 | Obránce | 188 | neuvedeno |
| D. Halinský | Česko | 23 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Š. Chaloupek | Česko | 23 | Obránce | 182 | 68 |
| E. Ayaosi | Nigérie | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| W. Nowak | Polsko | 22 | Záložník | 187 | 71 |
| A. Labík | Česko | 22 | Obránce | 178 | neuvedeno |
| Eliáš Piták | Česko | 20 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Konečný | Česko | 20 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Moses | Nigérie | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| N. Domchak | Ukrajina | 19 | Brankář | 190 cm | 80 kg |
| K. Belžík | Česko | 19 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Pavel Kacor | Česko | 20 | Záložník | 181 | neuvedeno |
| Adam Rezek | Česko | 20 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Kolísek | Česko | 19 | Obránce | 187 | neuvedeno |
| Youssoupha Sanyang | Senegal | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Petr Potměšil | Česko | 18 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Rajnoha | Slovensko | 18 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Diakité | Pobřeží slonoviny | 20 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Isife | Nigérie | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| O. Kubiak | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| E. Mbodji | Senegal | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Kotrba | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. E. Suleiman | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. A. Solarte | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Ouanda | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Barcot | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| P. Potmesil | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| A. Alégué | Kamerun | 29 | Záložník | 175 | 68 |
| M. Pospíšil | Česko | 35 | Záložník | 178 | 73 |
| V. Vukadinović | Srbsko | 35 | Záložník | 181 | 74 |
| D. Plechatý | Česko | 27 | Obránce | 182 | 73 |
| J. Fulnek | Česko | 32 | Obránce | 172 | 70 |
| D. Preisler | Česko | 31 | Obránce | 186 cm | 83 kg |
| D. Šimek | Česko | 28 | Obránce | 194 | 82 |
| M. Jeřábek | Česko | 31 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Carlén | Švédsko | 26 | Záložník | 194 | 87 |
| A. Petrák | Česko | 27 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| K. Pojezný | Česko | 25 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Papalélé | Kapverdy | 28 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Š. Harazim | Česko | 26 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Borek | Česko | 24 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| I. Fomba | Mali | 25 | Záložník | 176 | neuvedeno |
| T. Stoppen | Česko | 22 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| V. Perišić | Černá Hora | 22 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Samek | Česko | 22 | Záložník | 184 | neuvedeno |
| S. Komljenovic | Nizozemsko | 23 | Záložník | 178 | neuvedeno |
| Q. Adediran | Nigérie | 26 | Záložník | 175 | neuvedeno |
| S. Boháč | Česko | 24 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| N. Glossoa | Francie | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| E. Ndiaye | Senegal | 27 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Labík | Česko | 22 | Záložník | 178 | neuvedeno |
| D. Toula | Česko | 21 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| E. Fully | Libérie | 20 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Sarapata | Polsko | 19 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Youssoupha Sanyang | Senegal | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| V. Vukadinovic | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| R. Kasik | neuvedeno | neuvedeno | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| I. Sylla | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
Spojení silné ofenzivy Slavie a méně stabilní obrany hostů vytváří prostor pro zápas s více brankami. Sázka na brankový nadprůměr proto dává smysl, i když Líšeň v minulosti dokázala podobné zápasy i zavřít.
