Sparta Praha ontvangt AZ in de Europa League. Beide ploegen zoeken dezer dagen naar stabiliteit, want de resultaten van de voorbije weken wisselden sterk tussen goede en minder goede optredens.
De twee clubs kennen elkaar nog van eerder dit jaar, toen ze in de Conference League tegenover elkaar stonden. Die confrontaties liggen ondertussen een tijd terug en zeggen op zich weinig over hoe beide ploegen er nu voorstaan, maar ze vormen wel een aardig startpunt voor de analyse.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Wisselvallige vorm aan beide kanten
Sparta Praha kende de laatste weken een onrustige periode. Na een ruime 5-1 zege in de competitie volgden een nederlaag in de Europa League, een uitschakeling in de beker en recent nog een thuisnederlaag tegen Bournemouth. Overwinningen en tegenslagen wisselen elkaar snel af.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
Sparta Praha: 20 gespeelde wedstrijden; AZ: 20 gespeelde wedstrijden.
Sparta Praha
- Gewonnen
- 50% 10 / 20
- Gelijk
- 15% 3 / 20
- Verloren
- 35% 7 / 20
- Doelpunten voor
- 39
- Doelpunten tegen
- 24
- Doelsaldo
- +15
AZ
- Gewonnen
- 55% 11 / 20
- Gelijk
- 15% 3 / 20
- Verloren
- 30% 6 / 20
- Doelpunten voor
- 37
- Doelpunten tegen
- 22
- Doelsaldo
- +15
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Europa League | Sparta Praha | Bournemouth | 05-11-2026 | 1-3 |
| Tsjechische competitie | Bohemians 1905 | Sparta Praha | 01-11-2026 | 0-0 |
| Tsjechische beker | Sparta Praha | Baník Ostrava | 28-10-2026 | 0-2 |
| Tsjechische competitie | Sparta Praha | Slovácko | 25-10-2026 | 5-1 |
| Europa League | Olympiakos Piraeus | Sparta Praha | 22-10-2026 | 1-0 |
| Tsjechische competitie | Baník Ostrava | Sparta Praha | 18-10-2026 | 0-0 |
| Europa League | Sparta Praha | Lillestrom | 15-10-2026 | 1-1 |
| Tsjechische competitie | Sparta Praha | Pardubice | 11-10-2026 | 2-0 |
| Friendlies Clubs | Sparta Praha | Vysočina Jihlava | 02-10-2026 | 5-3 |
| Tsjechische competitie | Sigma Olomouc | Sparta Praha | 20-09-2026 | 0-3 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Europa League | AZ | Juventus | 05-11-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | Ajax | AZ | 31-10-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | AZ | FC Twente | 25-10-2026 | 0-2 |
| Europa League | Ararat-Armenia | AZ | 22-10-2026 | 0-4 |
| Eredivisie | Cambuur | AZ | 18-10-2026 | 2-2 |
| Europa League | AZ | Hapoel Beer Sheva | 15-10-2026 | 2-1 |
| Eredivisie | Feyenoord | AZ | 10-10-2026 | 2-0 |
| Eredivisie | AZ | Telstar | 20-09-2026 | 1-0 |
| Europa League | Sunderland | AZ | 16-09-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | AZ | Willem II | 11-09-2026 | 1-1 |
Bij AZ zien we een gelijkaardig beeld. Na een goede reeks met zeges tegen onder meer Feyenoord en Hapoel Beer Sheva, verloor de ploeg de laatste vier wedstrijden op rij in zowel de Eredivisie als de Europa League. Beide teams komen dus niet met een hoop vertrouwen aan deze wedstrijd toe.
Geen van beide ploegen heeft op dit moment een stabiele reeks te pakken, wat de wedstrijd moeilijk te voorspellen maakt.
Statistieken: Sparta Praha – AZ

Eerdere duels tussen Sparta Praha en AZ
Deze clubs troffen elkaar dit voorjaar al twee keer in de Conference League. AZ won de thuiswedstrijd met 2-1 en was in de return bij Sparta Praha met 0-4 veel sterker. Op basis van die twee duels had AZ duidelijk de bovenhand.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Conference League | Sparta Praha | AZ | 19-03-2026 | 0-4 |
| Conference League | AZ | Sparta Praha | 12-03-2026 | 2-1 |
Het gaat wel om een andere competitie en een ander seizoen, dus die uitslagen zeggen weinig over de huidige ploegen. Toch blijft het een relevant gegeven dat AZ recent tweemaal wist te winnen van deze tegenstander.
Positie in de Europa League-fase
In de huidige Europa League-fase staat AZ na drie speelronden op plek 10 met 6 punten, dankzij twee zeges en één nederlaag. Sparta Praha bezet plek 16 met 4 punten, na één zege, één gelijkspel en één nederlaag.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 | Sunderland | 3 | 2 | 1 | 0 | 4/2 | 7 |
| 10 | AZ | 3 | 2 | 0 | 1 | 6/2 | 6 |
| 11 | Omonia Nicosia | 3 | 2 | 0 | 1 | 5/4 | 6 |
| 15 | Crystal Palace | 3 | 1 | 1 | 1 | 8/5 | 4 |
| 16 | Sparta Praha | 3 | 1 | 1 | 1 | 5/3 | 4 |
| 17 | Levski Sofia | 3 | 1 | 1 | 1 | 3/3 | 4 |
Het verschil is nog beperkt, maar AZ heeft tot dusver iets efficiënter gepresteerd in dit toernooi, met zes doelpunten voor en slechts twee tegen.
AZ heeft in deze fase van de Europa League tot nu toe een iets steviger rapport dan Sparta Praha.
Namen om in de gaten te houden
De beschikbare spelersinformatie heeft enkel betrekking op Sparta Praha. T. Guddal scoorde twee keer in één wedstrijd, terwijl M. Jurásek en A. Karabec elk een assist afleverden in diezelfde periode. Dat toont aan dat Sparta over spelers beschikt die het verschil kunnen maken wanneer de ploeg goed draait.
Het gaat wel om een momentopname uit één wedstrijd, dus het zegt niets over de huidige basisopstelling of over de vorm van individuele spelers bij AZ, over wie geen gegevens beschikbaar zijn.

Wat dit kan betekenen voor de wedstrijd
Beide ploegen combineren wisselvallige resultaten met een duidelijke neiging naar doelpuntrijke wedstrijden. In de laatste twintig optredens van zowel Sparta Praha als AZ vielen gemiddeld bijna drie doelpunten per wedstrijd, met opvallend veel uitslagen van drie goals of meer.
Ook in de eerdere confrontaties tussen deze ploegen, in de Conference League, vielen telkens meerdere doelpunten. Dat patroon, samen met de defensieve kwetsbaarheid die beide teams de voorbije weken toonden, wijst op een wedstrijd waarin een gesloten, doelpuntloos scenario minder voor de hand ligt.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| L. Mbe Soh | Frankrijk | 25 | Verdediger | 186 | 81 |
| K. Hoever | Nederland | 24 | Verdediger | 183 | 65 |
| P. Kadeřábek | Tsjechië | 34 | Verdediger | 182 | 81 |
| J. Zelený | Tsjechië | 34 | Verdediger | 189 | 73 |
| A. Sørensen | Denemarken | 30 | Verdediger | 191 | 88 |
| L. Haraslín | Slowakije | 30 | Middenvelder | 182 | 74 |
| R. Macek | Tsjechië | 29 | Middenvelder | 188 | 75 |
| S. Mannsverk | Noorwegen | 24 | Middenvelder | 185 | 77 |
| J. Kuchta | Tsjechië | 29 | Aanvaller | 184 | 80 |
| J. Martinec | Tsjechië | 28 | Verdediger | 187 | 76 |
| A. Irving | Schotland | 26 | Middenvelder | 190 | 66 |
| J. Braut Brunes | Noorwegen | 26 | Aanvaller | 189 | 80 |
| K. Hegyi | Hongarije | 24 | Doelman | 196 | onbekend |
| Santiago Eneme | Equatoriaal-Guinea | 26 | Middenvelder | 183 | 65 |
| J. Surovčík | Slowakije | 24 | Doelman | onbekend | onbekend |
| M. Jurásek | Tsjechië | 23 | Middenvelder | 181 | 73 |
| J. Grimaldo | Peru | 23 | Aanvaller | 176 | 75 |
| A. Karabec | Tsjechië | 23 | Middenvelder | 186 | 74 |
| J. Mercado | Ecuador | 24 | Middenvelder | 186 | 80 |
| M. Vojta | Tsjechië | 22 | Aanvaller | 187 | 81 |
| M. Ryneš | Tsjechië | 25 | Verdediger | 186 | 82 |
| T. Guddal | Noorwegen | 24 | Verdediger | 201 | 88 |
| D. Hollý | Slowakije | 23 | Middenvelder | 181 | 74 |
| M. Suchomel | Tsjechië | 24 | Verdediger | 183 | onbekend |
| J. Alcócer | Costa Rica | 22 | Middenvelder | 185 | 74 |
| A. Ševínský | Tsjechië | 22 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| P. Vydra | Tsjechië | 23 | Middenvelder | 190 | 80 |
| G. Kuol | Australië | 22 | Middenvelder | 175 | 68 |
| E. Singhateh | Gambia | 23 | Middenvelder | 175 | onbekend |
| V. Vitályos | Hongarije | 19 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| L. Franc | onbekend | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
| S. Zajac | onbekend | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
| J. Topic | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| H. Sochurek | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| S. Pech | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| J. De Busser | België | 27 | Doelman | 190 | onbekend |
| C. Stengs | Nederland | 27 | Middenvelder | 182 | 74 |
| J. Hornkamp | Nederland | 28 | Aanvaller | 182 | 81 |
| J. Clasie | Nederland | 35 | Middenvelder | 169 | 68 |
| H. Verhulst | Nederland | 33 | Doelman | 192 | 92 |
| P. Koopmeiners | Nederland | 26 | Middenvelder | 186 | 79 |
| W. Hoedt | Nederland | 32 | Verdediger | 188 | 77 |
| M. de Wit | Nederland | 28 | Verdediger | 181 | 80 |
| T. Parrott | Ierland | 24 | Aanvaller | 185 | 78 |
| D. Kasius | Nederland | 24 | Verdediger | 186 | 74 |
| S. Maikuma | Japan | 29 | Verdediger | 179 | 69 |
| I. Jensen | Denemarken | 22 | Aanvaller | 185 | 91 |
| S. van Duijn | Nederland | 22 | Aanvaller | 181 | onbekend |
| Weslley Patati | Brazilië | 23 | Aanvaller | 172 | onbekend |
| W. Goes | Nederland | 22 | Verdediger | 187 | 75 |
| R. Daal | Nederland | 22 | Aanvaller | 173 | 74 |
| L. Schouten | Nederland | 22 | Verdediger | 191 cm | 80 kg |
| D. Kwakman | Nederland | 22 | Middenvelder | 184 | 79 |
| S. de Grand | Nederland | 22 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| R. Owusu-Oduro | Nederland | 22 | Doelman | 189 | 82 |
| M. Meerdink | Nederland | 23 | Aanvaller | 182 | 69 |
| M. Šín | Tsjechië | 22 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| B. van Duijl | Nederland | 21 | Verdediger | 190 | 72 |
| E. Dijkstra | Nederland | 20 | Verdediger | 172 | onbekend |
| V. Byskov | Denemarken | 21 | Middenvelder | 170 | 65 |
| J. Oerip | Nederland | 20 | Middenvelder | 179 cm | onbekend |
| K. Smit | Nederland | 20 | Middenvelder | 180 | 66 |
| M. Chávez | Mexico | 22 | Verdediger | 177 | onbekend |
| R. Ichihara | Japan | 21 | Verdediger | 185 cm | 78 kg |
| I. Ka | Nederland | 20 | Doelman | onbekend | onbekend |
| W. Bouziane | Nederland | 19 | Aanvaller | 181 cm | 72 kg |
| A. Oufkir | Nederland | 20 | Aanvaller | 170 | 57 |
| A. Natali | Italië | 18 | Verdediger | 186 | 80 |
| Jerolldino Armantrading | Nederland | 20 | Middenvelder | 190 | onbekend |
| H. de Wit | Nederland | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| B. Kovacs | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
De cijfers van beide ploegen wijzen vaker op een open wedstrijd met doelpunten aan beide kanten dan op een defensief gesloten affiche. Dat patroon, gecombineerd met de wisselvallige vorm en de wat lossere verdedigingen, maakt de optie over 2,75 doelpunten de meest onderbouwde keuze voor deze wedtip.
Een voorspelling met volledige zekerheid is hier niet te geven, maar de combinatie van recente statistieken en de eerdere onderlinge duels geeft wel voldoende basis voor deze selectie.
