N.E.C. ontvangt PSV in de Eredivisie. De thuisploeg heeft het dit seizoen lastig in de competitie, terwijl de bezoekers uit Eindhoven doorgaans wel punten blijven pakken.
Toch lieten de laatste onderlinge duels zien dat N.E.C. PSV wel pijn kan doen, wat deze wedstrijd minder voorspelbaar maakt dan de tabelpositie doet vermoeden.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Vormverschil tussen beide ploegen
In de laatste twintig wedstrijden in alle competities boekte PSV elf zeges, vier gelijke spelen en vijf nederlagen, met 52 doelpunten voor en 28 tegen. Recent in de Eredivisie won de ploeg met liefst 7-0 van Willem II en speelde het gelijk tegen Feyenoord (1-1).
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
N.E.C.: 20 gespeelde wedstrijden; PSV: 20 gespeelde wedstrijden.
N.E.C.
- Gewonnen
- 20% 4 / 20
- Gelijk
- 35% 7 / 20
- Verloren
- 45% 9 / 20
- Doelpunten voor
- 26
- Doelpunten tegen
- 37
- Doelsaldo
- -11
PSV
- Gewonnen
- 55% 11 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 25% 5 / 20
- Doelpunten voor
- 53
- Doelpunten tegen
- 26
- Doelsaldo
- +27
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | sc Heerenveen | N.E.C. | 31-10-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | N.E.C. | FC Groningen | 25-10-2026 | 2-2 |
| Europa League | Dinamo Zagreb | N.E.C. | 22-10-2026 | 2-4 |
| Eredivisie | N.E.C. | Fortuna Sittard | 18-10-2026 | 2-2 |
| Europa League | N.E.C. | Levski Sofia | 15-10-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Ajax | N.E.C. | 10-10-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | N.E.C. | GO Ahead Eagles | 20-09-2026 | 1-1 |
| Europa League | Juventus | N.E.C. | 17-09-2026 | 5-0 |
| Eredivisie | Cambuur | N.E.C. | 12-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | N.E.C. | Excelsior | 08-09-2026 | 2-2 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Champions League | PSV | Club Brugge | 04-11-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | PSV | Willem II | 31-10-2026 | 7-0 |
| Eredivisie | PSV | Feyenoord | 25-10-2026 | 1-1 |
| Champions League | FC Porto | PSV | 20-10-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | ADO Den Haag | PSV | 17-10-2026 | 2-1 |
| Champions League | RB Leipzig | PSV | 13-10-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | PSV | sc Heerenveen | 09-10-2026 | 2-0 |
| Eredivisie | FC Twente | PSV | 20-09-2026 | 3-2 |
| Eredivisie | PSV | Sparta Rotterdam | 13-09-2026 | 4-1 |
| Champions League | PSV | Shakhtar Donetsk | 10-09-2026 | 1-1 |
N.E.C. won in diezelfde periode slechts vier van twintig wedstrijden, met zeven gelijke spelen en negen nederlagen. De defensie liet daarbij 37 tegentreffers toe tegen 26 eigen doelpunten. In de Eredivisie pakte de ploeg recent een gelijkspel tegen FC Groningen (2-2) en verloor het met 1-0 bij sc Heerenveen.
Het verschil in doelpuntenproductie en defensieve stabiliteit wijst op een duidelijk niveauverschil op dit moment.
Statistieken: N.E.C. – PSV

Onderlinge duels: niet zo eenzijdig als verwacht
In de lange reeks eerdere ontmoetingen domineerde PSV doorgaans, met ruime zeges zoals 5-0 en 4-0. Maar in de twee meest recente duels, in maart 2026, won N.E.C. verrassend zowel in de competitie (3-2 uit) als in de KNVB Beker (3-2 thuis).
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PSV | N.E.C. | 14-03-2026 | 2-3 |
| KNVB-beker | N.E.C. | PSV | 03-03-2026 | 3-2 |
| Eredivisie | N.E.C. | PSV | 13-09-2025 | 3-5 |
| Eredivisie | N.E.C. | PSV | 01-02-2025 | 3-3 |
| Eredivisie | PSV | N.E.C. | 14-09-2024 | 2-0 |
| Eredivisie | N.E.C. | PSV | 30-03-2024 | 3-1 |
| Eredivisie | PSV | N.E.C. | 16-09-2023 | 4-0 |
| Eredivisie | N.E.C. | PSV | 01-04-2023 | 2-4 |
| Eredivisie | PSV | N.E.C. | 30-10-2022 | 3-0 |
| Eredivisie | PSV | N.E.C. | 11-05-2022 | 3-2 |
Dat zet een kanttekening bij de huidige papieren favorietenrol van PSV, ook al liggen die duels alweer enkele maanden terug.
Een recente verrassing in het onderling duel toont dat N.E.C. PSV kan verrassen, ook al dateren die resultaten van een andere fase van het seizoen.
Eredivisie-klassement
PSV staat na elf wedstrijden derde met 23 punten, met zeven zeges, twee gelijke spelen en twee nederlagen, en een doelsaldo van plus 22 (35 voor, 13 tegen).
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | Ajax | 11 | 7 | 3 | 1 | 30/13 | 24 |
| 3 | PSV | 11 | 7 | 2 | 2 | 35/13 | 23 |
| 4 | FC Twente | 10 | 6 | 2 | 2 | 19/10 | 20 |
| 12 | Excelsior | 10 | 3 | 2 | 5 | 16/19 | 11 |
| 13 | N.E.C. | 11 | 2 | 5 | 4 | 17/19 | 11 |
| 14 | Sparta Rotterdam | 10 | 2 | 3 | 5 | 17/24 | 9 |
N.E.C. bezet de dertiende plaats met 11 punten uit evenveel wedstrijden, met 17 doelpunten voor en 19 tegen.
Sleutelspelers in de statistieken
Bij PSV lopen S. Mijnans en G. Til voorop als topscorers, met elk vier doelpunten in hun laatste wedstrijden, terwijl R. van Bommel naast zijn aandeel in assists ook de meeste gele kaarten op zijn naam heeft staan bij de uitploeg.
Bij N.E.C. is T. Chery de belangrijkste aangever met twee assists, en N. Lebreton de speler met de meeste gele kaarten aan thuiszijde.

Doelpunten en handicap in beeld
Met PSV dat regelmatig ruim scoort en N.E.C. dat dit seizoen relatief veel tegendoelpunten incasseert, ligt een wedstrijd met doelpunten aan beide kanten voor de hand.
Toch bewijst de recente geschiedenis dat N.E.C. niet zomaar overlopen wordt, zeker gezien de twee laatste onderlinge zeges van de thuisploeg. Dat maakt een ruime Aziatische handicap voor PSV een interessant maar niet vanzelfsprekend scenario.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Bakker | Nederland | 26 | Verdediger | 185 | 85 |
| P. Schuurs | Nederland | 26 | Verdediger | 191 | 80 |
| D. Tadić | Servië | 37 | Aanvaller | 181 | 76 |
| P. Sandler | Nederland | 29 | Verdediger | 190 | 82 |
| D. Geiger | Duitsland | 28 | Middenvelder | 173 | 67 |
| W. Willumsson | IJsland | 28 | Middenvelder | 193 | 84 |
| D. Nejašmić | Kroatië | 27 | Middenvelder | 183 | 74 |
| B. Nuytinck | Nederland | 36 | Verdediger | 191 | 80 |
| T. Ouwejan | Nederland | 30 | Verdediger | 178 | 72 |
| V. van Crooij | Nederland | 30 | Middenvelder | 179 | 76 |
| B. Linssen | Nederland | 36 | Aanvaller | 170 | 64 |
| K. Sierhuis | Nederland | 28 | Aanvaller | 180 | 83 |
| E. Mor | Turkije | 29 | Aanvaller | 169 cm | 64 kg |
| T. Chery | Suriname | 38 | Aanvaller | 170 | 68 |
| Jamiro Monteiro | Kaapverdië | 32 | Middenvelder | 172 | 63 |
| G. Crettaz | Argentinië | 26 | Doelman | 184 | 78 |
| N. Polster | Oostenrijk | 24 | Doelman | 187 | 82 |
| I. Hansen-Aarøen | Noorwegen | 22 | Middenvelder | 173 | 67 |
| B. Pereira | Frankrijk | 23 | Verdediger | 172 | 60 |
| A. Kaplan | Turkije | 23 | Verdediger | 189 | 72 |
| N. Lebreton | Frankrijk | 22 | Middenvelder | 178 | 70 |
| T. Storm | Denemarken | 22 | Verdediger | 176 | onbekend |
| Gabriel Brás | Portugal | 22 | Verdediger | 183 cm | 77 kg |
| Deveron Fonville | Nederland | 23 | Verdediger | ||
| S. Ouaissa | Nederland | 22 | Middenvelder | 170 | 68 |
| Almugera Raouf Mohammed Kabar | Duitsland | 20 | Verdediger | 186 | 78 |
| Clement Bischoff | Denemarken | 20 | Middenvelder | 180 | 75 |
| A. Thomas | Nederland | 19 | Middenvelder | 188 cm | onbekend |
| Adam Tahaui | Nederland | 21 | Aanvaller | 171 cm | onbekend |
| Joep Geneste | Nederland | 19 | Doelman | 192 cm | 74 kg |
| Freek Entius | Nederland | 20 | Doelman | ||
| Y. Moslih | Nederland | 19 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| M. van de Wiel | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Kevin Kers | Nederland | 20 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| I. Perišić | Kroatië | 37 | Middenvelder | 186 | 80 |
| A. Obispo | Nederland | 27 | Verdediger | 185 | 79 |
| Mauro Júnior | Brazilië | 27 | Middenvelder | 171 | 62 |
| F. Kostić | Servië | 34 | Verdediger | 184 | 81 |
| A. Pléa | Frankrijk | 33 | Aanvaller | 181 | 79 |
| G. Til | Nederland | 28 | Aanvaller | 186 | 79 |
| L. Geertruida | Nederland | 26 | Verdediger | 184 | 69 |
| S. Mijnans | Nederland | 26 | Middenvelder | 190 | 70 |
| J. Veerman | Nederland | 27 | Middenvelder | 185 | 81 |
| N. Olij | Nederland | 31 | Doelman | 188 | 79 |
| S. Dest | Verenigde Staten | 26 | Verdediger | 173 | 62 |
| D. Man | Roemenië | 28 | Aanvaller | 183 | 82 |
| R. Pepi | Verenigde Staten | 23 | Aanvaller | 185 | 73 |
| M. Kovář | Tsjechië | 26 | Doelman | 196 | 88 |
| K. Sildillia | Frankrijk | 24 | Verdediger | 186 | 84 |
| P. Wanner | Oostenrijk | 20 | Middenvelder | 185 | 72 |
| E. Bajraktarevic | Verenigde Staten | 21 | Middenvelder | 175 | 64 |
| R. Flamingo | Nederland | 23 | Verdediger | 186 | 75 |
| K. Sano | Japan | 23 | Middenvelder | 176 | 68 |
| Yarek Gasiorowski | Spanje | 21 | Verdediger | 190 | 75 |
| R. van Bommel | Nederland | 22 | Aanvaller | 186 | 83 |
| T. Smolenaars | Nederland | 21 | Doelman | 197 | 80 |
| E. Bassey | Nederland | 20 | Verdediger | 187 cm | onbekend |
| J. van den Berg | Nederland | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Santos | Nederland | 21 | Middenvelder | 166 | onbekend |
| N. Fernandez | België | 21 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| F. Merién | Nederland | 18 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Khadim Ngom | Nederland | 21 | Doelman | 180 | onbekend |
| M. Hansen | Denemarken | 17 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| S. Cornecion | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Bouhamdi | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
Het algehele beeld wijst op een duidelijk niveauverschil tussen beide ploegen, met PSV dat zowel offensief als defensief steviger voor de dag komt.
Toch is voorzichtigheid op zijn plaats na de recente verrassingen in de onderlinge duels, waardoor een ruime zege allerminst een zekerheid is.
