Utrecht ontvangt Cambuur in de Eredivisie. Beide ploegen staan dicht bij elkaar in de tussenstand en kwamen dit seizoen allebei uit een lastige periode met wisselende resultaten.
Opvallend is dat beide ploegen de laatste weken juist beter voor de dag kwamen, na eerdere tegenvallers. Dat maakt het lastig om op voorhand een duidelijke winnaar aan te wijzen.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Beide ploegen klimmen uit een dal
Cambuur kende in augustus een moeilijke periode met vier nederlagen op rij, onder meer 0-4 tegen Excelsior en 2-5 tegen Feyenoord. Sindsdien is de ploeg in de laatste zeven competitieduels ongeslagen, met zeges op Willem II (6-1), PEC Zwolle en N.E.C., en gelijke spelen tegen AZ, ADO Den Haag en Telstar.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
Utrecht: 20 gespeelde wedstrijden; Cambuur: 20 gespeelde wedstrijden.
Utrecht
- Gewonnen
- 35% 7 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 45% 9 / 20
- Doelpunten voor
- 30
- Doelpunten tegen
- 41
- Doelsaldo
- -11
Cambuur
- Gewonnen
- 40% 8 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 40% 8 / 20
- Doelpunten voor
- 36
- Doelpunten tegen
- 36
- Doelsaldo
- 0
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Telstar | Utrecht | 01-11-2026 | 4-2 |
| KNVB-beker | Kozakken Boys | Utrecht | 29-10-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | Utrecht | PEC Zwolle | 24-10-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | FC Twente | Utrecht | 18-10-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | Utrecht | Willem II | 11-10-2026 | 3-1 |
| Eredivisie | Feyenoord | Utrecht | 20-09-2026 | 5-0 |
| Eredivisie | Excelsior | Utrecht | 13-09-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | Utrecht | GO Ahead Eagles | 08-09-2026 | 3-3 |
| Eredivisie | Utrecht | PSV | 30-08-2026 | 1-6 |
| Eredivisie | Sparta Rotterdam | Utrecht | 22-08-2026 | 3-3 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Cambuur | GO Ahead Eagles | 31-10-2026 | 4-0 |
| KNVB-beker | Kloetinge | Cambuur | 27-10-2026 | 0-2 |
| Eredivisie | Willem II | Cambuur | 24-10-2026 | 1-6 |
| Eredivisie | Cambuur | AZ | 18-10-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Cambuur | 11-10-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | ADO Den Haag | Cambuur | 19-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Cambuur | N.E.C. | 12-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | Telstar | Cambuur | 06-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | Cambuur | FC Twente | 30-08-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | Cambuur | Feyenoord | 23-08-2026 | 2-5 |
Utrecht maakte een vergelijkbare ontwikkeling door. Na nederlagen zoals 1-6 thuis tegen PSV en 1-4 tegen AZ volgden overwinningen op Excelsior, Willem II en FC Twente. Alleen de nederlaag bij Feyenoord (0-5) viel in die laatste periode nog tegen.
Beide ploegen komen met een opgaande lijn de wedstrijd in, wat het duel moeilijk te voorspellen maakt.
Statistieken: Utrecht – Cambuur

Gedeelde geschiedenis zonder duidelijke dominantie
De laatste ontmoeting was een oefenwedstrijd afgelopen zomer, die Cambuur met 1-0 won. In de competitie won Utrecht de twee meest recente officiële duels, met 3-0 in 2023 en 3-2 in 2022, terwijl Cambuur in 2021 met 2-1 won en er in 2022 ook een gelijkspel was (0-0).
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Friendlies Clubs | Cambuur | Utrecht | 24-07-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | Cambuur | Utrecht | 06-05-2023 | 0-3 |
| Eredivisie | Utrecht | Cambuur | 13-08-2022 | 0-0 |
| Eredivisie | Utrecht | Cambuur | 05-02-2022 | 3-2 |
| Eredivisie | Cambuur | Utrecht | 21-11-2021 | 2-1 |
| KNVB-beker | Utrecht | Cambuur | 25-01-2017 | 4-4 |
| Eredivisie | Cambuur | Utrecht | 12-02-2016 | 0-2 |
| Eredivisie | Utrecht | Cambuur | 26-09-2015 | 3-3 |
| Eredivisie | Cambuur | Utrecht | 14-03-2015 | 3-1 |
| Eredivisie | Utrecht | Cambuur | 23-11-2014 | 1-3 |
Die reeks geeft geen duidelijk overwicht voor één van beide ploegen en gaat bovendien enkele seizoenen terug, dus zegt het weinig over de huidige vorm.
Nek-aan-nek in de tussenstand
Cambuur staat tiende met 12 punten uit 10 duels, Utrecht is elfde met evenveel punten. Het verschil zit vooral in het doelsaldo: Cambuur scoorde 19 keer en incasseerde er 22, Utrecht scoorde 17 keer en liet 27 tegentreffers toe.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 9 | GO Ahead Eagles | 10 | 3 | 5 | 2 | 23/23 | 14 |
| 10 | Cambuur | 10 | 3 | 3 | 4 | 19/22 | 12 |
| 11 | Utrecht | 10 | 3 | 3 | 4 | 17/27 | 12 |
| 12 | Excelsior | 10 | 3 | 2 | 5 | 16/19 | 11 |
Dat Utrecht als thuisploeg aantreedt, verandert niets aan het feit dat beide ploegen nagenoeg gelijk staan op de ranglijst.
Een nipt verschil in punten en doelsaldo maakt dit een duel tussen ploegen die dicht bij elkaar staan.
Stepanov en El Arguioui als aanvalswapens
Bij Utrecht is Artem Stepanov de gevaarlijkste man voorin met vijf doelpunten in zes duels. Cambuur leunt op R. El Arguioui (vier goals in zeven duels) en I. Hamache (drie goals in zeven duels).
Op het gebied van kaarten valt er weinig bijzonders te melden: A. Zagré en D. de Wit bij Utrecht en N. Souren bij Cambuur verzamelden ieder twee gele kaarten, zonder rode kaart.

Duel met kans op doelpunten
Beide ploegen waren dit seizoen betrokken bij wedstrijden met veel doelpunten, van 6-1 en 4-0 bij Cambuur tot 5-0 en 1-6 bij Utrecht. Dat duidt op defensies die kwetsbaar kunnen zijn zodra het misgaat.
Tegelijk lieten beide ploegen recent ook degelijkere optredens zien met kleinere uitslagen, dus een laagscorend scenario is evenmin uitgesloten.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| A. Zagré | Frankrijk | 25 | Verdediger | 168 | 55 |
| D. de Wit | Nederland | 28 | Middenvelder | 184 | 76 |
| V. Barkas | Griekenland | 32 | Doelman | 196 | 88 |
| N. Amrabat | Marokko | 39 | Aanvaller | 179 | 73 |
| N. Panagiotou | Cyprus | 26 | Verdediger | 183 | onbekend |
| J. van Overeem | Nederland | 32 | Middenvelder | 181 | 73 |
| M. Brouwer | Nederland | 33 | Doelman | 189 | 81 |
| M. Eerdhuijzen | Nederland | 26 | Verdediger | 194 | 85 |
| S. Horemans | België | 28 | Verdediger | 186 | 68 |
| S. Padt | Nederland | 36 | Doelman | 192 | 85 |
| N. Vesterlund | Denemarken | 27 | Verdediger | 185 | 80 |
| N. Nwankwo | Nederland | 28 | Verdediger | 181 cm | onbekend |
| J. Medić | Kroatië | 28 | Verdediger | 193 | 91 |
| D. Min | Nederland | 27 | Aanvaller | 194 | 78 |
| K. Paredes | Verenigde Staten | 23 | Middenvelder | 170 | 61 |
| D. van den Berg | Nederland | 26 | Middenvelder | 190 | 75 |
| M. Didden | België | 25 | Verdediger | 198 | 91 |
| Y. Cathline | Frankrijk | 24 | Aanvaller | 176 | 68 |
| G. Offerhaus | Nederland | 25 | Verdediger | 188 | onbekend |
| Zidane Iqbal | Irak | 23 | Middenvelder | 181 | 71 |
| Ángel Alarcón | Spanje | 22 | Aanvaller | 175 | onbekend |
| K. Gadellaa | Nederland | 23 | Doelman | 206 | 87 |
| M. Broholm | Noorwegen | 21 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| S. van Duijn | Nederland | 22 | Aanvaller | 181 | onbekend |
| O. Agougil | Nederland | 21 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Blake | Engeland | 21 | Aanvaller | 173 | 65 |
| N. Ogidi Nwankwo | Nederland | 24 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| M. Eppink | Nederland | 20 | Doelman | 183 | 73 |
| P. Kloosterboer | Nederland | 21 | Verdediger | 184 cm | 72 kg |
| Artem Stepanov | Oekraïne | 19 | Aanvaller | 192 | 86 |
| Viggo Plantinga | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| E. C. Owen | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| F. Pohl | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| J. Schuldes | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Maertens | België | 31 | Middenvelder | 185 | 71 |
| L. Plogmann | Duitsland | 26 | Doelman | 188 | 78 |
| N. Souren | Nederland | 26 | Middenvelder | 173 cm | 72 kg |
| D. Bouah | Italië | 25 | Middenvelder | 183 | 78 |
| R. Mulders | Nederland | 26 | Verdediger | 170 cm | 60 kg |
| N. Binder | Oostenrijk | 24 | Aanvaller | 193 cm | 94 kg |
| J. Çeka | Duitsland | 27 | Middenvelder | 169 | 63 |
| J. Berkhout | Nederland | 24 | Verdediger | 181 cm | 66 kg |
| J. Amofa | Nederland | 27 | Verdediger | 185 cm | 82 kg |
| T. Jansen | Nederland | 24 | Doelman | 192 cm | 75 kg |
| I. Hamache | Frankrijk | 23 | Aanvaller | 178 | 74 |
| R. El Arguioui | Nederland | 21 | Middenvelder | 178 | 74 |
| B. van Duijl | Nederland | 21 | Verdediger | 190 | 72 |
| J. Meijster | Nederland | 21 | Doelman | 188 cm | 75 kg |
| S. Vink | Nederland | 20 | Aanvaller | 187 cm | 70 kg |
| I. Baouf | België | 20 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| W. Kooistra | Nederland | 20 | Aanvaller | 176 cm | 60 kg |
| M. Costarelli | Frankrijk | 21 | Verdediger | 170 | 65 |
| Iwan Henstra | Nederland | 20 | Aanvaller | 187 cm | onbekend |
| S. Bouhoudane | Nederland | 18 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| L. Jetten | Nederland | 19 | Verdediger | 166 | 55 |
| R. van de Pavert | Nederland | 20 | Middenvelder | 170 cm | onbekend |
| F. Kvam | Noorwegen | 21 | Aanvaller | 180 cm | 60 kg |
| Daan Visser | Nederland | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| M. Kalisvaart | onbekend | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
| B. Vogelzang | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Wiebe van der Heide | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Ethan Apkakou | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Wessel van der Goot | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| D. Westerhof | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
Op basis van de tussenstand en de recente reeksen is er geen uitgesproken favoriet aan te wijzen, wat deze voorspelling tot een evenwichtige wedtip maakt.
Die balans, samen met het momentum van Cambuur, maakt de Aziatische handicap met een kleine marge voor de uitploeg een logische selectie.
