Slovácko přivítá Zbrojovka Brno v české lize.
Oba celky si v poslední době formu příliš neupevnily, i když každý z jiného důvodu. Vzájemné zápasy obou týmů bývaly v minulosti velmi vyrovnané a žádná strana v nich jasně nedominovala, což nechává prostor pro otevřený souboj i tentokrát.
Rozbor aktualizován .
Porovnat sázkové kanceláře
Formu komplikují různé soutěže
Bilance Zbrojovky Brno v posledních dvaceti zápasech napovídá čtrnáct výher, jednu remízu a pět proher, ale vzorek obsahuje i pohárový debakl soupeře 10:0 a přátelské utkání vyhrané 5:1, což čísla dost nadsazuje. V samotné české lize přijíždějí hosté po dvou prohrách v řadě, naposledy doma nestačili na Jablonec 0:1 a předtím prohráli venku na Mladé Boleslavi 0:2.
Kolik může sázka vynést?
Možná výplata zahrnuje vklad. Kurzy se mohou měnit.
Slovácko: 20 odehraných zápasů; Zbrojovka Brno: 20 odehraných zápasů.
Slovácko
- Výhry
- 35 % 7 / 20
- Remízy
- 30 % 6 / 20
- Prohry
- 35 % 7 / 20
- Vstřelené góly
- 28
- Obdržené góly
- 29
- Rozdíl skóre
- -1
Zbrojovka Brno
- Výhry
- 70 % 14 / 20
- Remízy
- 5 % 1 / 20
- Prohry
- 25 % 5 / 20
- Vstřelené góly
- 48
- Obdržené góly
- 21
- Rozdíl skóre
- +27
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Česká liga | Slovan Liberec | Slovácko | 11.10.2026 | 0-2 |
| Česká liga | Slovácko | Baník Ostrava | 19.09.2026 | 2-2 |
| Český pohár | Neratovice-Byškovice | Slovácko | 16.09.2026 | 0-4 |
| Česká liga | Bohemians 1905 | Slovácko | 12.09.2026 | 2-0 |
| Česká liga | Slovácko | Pardubice | 05.09.2026 | 0-0 |
| Česká liga | Viktoria Plzeň | Slovácko | 30.08.2026 | 1-1 |
| Český pohár | Velká Bíteš | Slovácko | 26.08.2026 | 1-2 |
| Česká liga | Mlada Boleslav | Slovácko | 22.08.2026 | 2-1 |
| Česká liga | Slovácko | Sigma Olomouc | 15.08.2026 | 1-2 |
| Česká liga | FK Jablonec | Slovácko | 09.08.2026 | 1-0 |
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Česká liga | Zbrojovka Brno | FK Jablonec | 10.10.2026 | 0-1 |
| Friendlies Clubs | Zbrojovka Brno | Skalica | 02.10.2026 | 5-1 |
| Česká liga | Mlada Boleslav | Zbrojovka Brno | 19.09.2026 | 2-0 |
| Český pohár | Králův Dvůr | Zbrojovka Brno | 16.09.2026 | 0-3 |
| Česká liga | Zbrojovka Brno | Artis | 12.09.2026 | 2-1 |
| Česká liga | Slavia Praha | Zbrojovka Brno | 05.09.2026 | 4-0 |
| Česká liga | Zbrojovka Brno | Hradec Králové | 02.09.2026 | 1-0 |
| Česká liga | Zbrojovka Brno | Zlin | 29.08.2026 | 3-2 |
| Český pohár | Frýdlant | Zbrojovka Brno | 26.08.2026 | 0-10 |
| Česká liga | Teplice | Zbrojovka Brno | 23.08.2026 | 0-2 |
Slovácko má bilanci sedm výher, šest remíz a sedm proher s aktivním skóre 28:29, což spíš ukazuje na nevyrovnanost než na jasný trend. Poslední ligové utkání domácí zvládli, na hřišti Slovanu Liberec vyhráli 2:0, ale cestou tam prohráli venku na Slavii vysoko 1:5.
Obě mužstva jdou do zápasu s rozporuplnými signály, i když Slovácko má za sebou čerstvější pozitivní výsledek.
Vzájemné duely jsou naprosto vyrovnané
Posledních pět vzájemných zápasů mezi Slováckem a Zbrojovkou skončilo dvěma výhrami na každé straně a jednou remízou. V lize naposledy slavilo Slovácko, doma vyhrálo 1:0 v roce 2023, zatímco úplně poslední vzájemný duel, přátelák z léta 2024, bral Zbrojovka Brno výsledkem 1:0.
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Friendlies Clubs | Zbrojovka Brno | Slovácko | 29.06.2024 | 1-0 |
| Česká liga | Slovácko | Zbrojovka Brno | 30.04.2023 | 1-0 |
| Česká liga | Zbrojovka Brno | Slovácko | 30.07.2022 | 2-2 |
| Česká liga | Slovácko | Zbrojovka Brno | 21.04.2021 | 4-2 |
| Česká liga | Zbrojovka Brno | Slovácko | 16.12.2020 | 2-1 |
Tahle historie sahá přes rok zpátky a oba týmy se od té doby proměnily, takže jako opora pro aktuální formu moc neposlouží.

Co může rozhodnout zápas
Domácí Slovácko bude chtít využít podpory vlastního publika a navázat na poslední venkovní výhru, otázkou je, jak dlouho vydrží defenziva, která jinak inkasuje pravidelně. Hosté ze Zbrojovky přijíždějí po dvou ligových prohrách v řadě a budou potřebovat potvrdit, že lepší čísla z pohárových a přátelských zápasů dokážou přenést i do ligového prostředí.
Obě lavičky budou do poslední chvíle ladit sestavu a vzhledem k nevyrovnané formě i staré vzájemné historii je těžké sázet na jasný scénář. Klidně může padnout těsný výsledek, kde rozhodne jediná standardka nebo chyba v obraně.
Kurzy na utkání a soupisky
Soupisky a údaje o hráčích
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Trávník | Česko | 32 | Záložník | 175 | 70 |
| A. Marinelli | Argentina | 27 | Útočník | 174 | 70 |
| Gigli Ndefe | Angola | 32 | Záložník | 175 | 67 |
| T. Kostadinov | Severní Makedonie | 30 | Záložník | 180 | 77 |
| M. Heča | Česko | 35 | Brankář | 192 | 82 |
| M. Koscelník | Slovensko | 31 | Obránce | 180 | 74 |
| M. Havlík | Česko | 31 | Útočník | 178 | 71 |
| D. Puškáč | Česko | 33 | Útočník | 189 | neuvedeno |
| P. Halouska | Česko | 31 | Brankář | 194 cm | 93 kg |
| A. Dolžnikov | Litva | 26 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Štěpánek | Česko | 29 | Obránce | 183 | 83 |
| P. Blahút | Slovensko | 29 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Šviderský | Slovensko | 24 | Záložník | 184 | neuvedeno |
| G. Niarchos | Řecko | 24 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Stojchevski | Severní Makedonie | 23 | Obránce | 186 | 75 |
| J. Behiratche | Pobřeží slonoviny | 26 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Fiala | Česko | 25 | Útočník | 198 | 90 |
| F. Horský | Česko | 23 | Útočník | 185 cm | 75 kg |
| L. Vorlický | Česko | 24 | Záložník | 186 | neuvedeno |
| P. Juroška | Česko | 25 | Útočník | 177 | neuvedeno |
| A. Urban | Česko | 22 | Brankář | 193 cm | neuvedeno |
| Tomáš Král | Česko | 21 | Obránce | 185 | 83 |
| Š. Slončík | Česko | 19 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| O. Ceesay | Gambie | 21 | Útočník | 195 | neuvedeno |
| G. Sosseh | Gambie | 19 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| L. Prior | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Alabi | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| P. Ndubuisi | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| F. Hruska | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| D. Sváček | Česko | 29 | Brankář | 192 | 87 |
| P. Ševčík | Česko | 32 | Záložník | 172 cm | 66 kg |
| J. Zmrhal | Česko | 33 | Záložník | 189 | 79 |
| T. Břečka | Česko | 32 | Obránce | 185 | 85 |
| D. Granečný | Česko | 28 | Obránce | 180 | 74 |
| J. Janetzký | Česko | 29 | Záložník | 181 | 67 |
| A. Vaníček | Česko | 28 | Záložník | 177 | 70 |
| J. Klíma | Česko | 28 | Obránce | 183 | neuvedeno |
| P. Žitný | Česko | 27 | Záložník | 177 | 71 |
| P. Čavoš | Česko | 31 | Záložník | 180 | 75 |
| F. Vedral | Česko | 29 | Obránce | 195 | 90 |
| J. Pokorný | Česko | 30 | Obránce | 187 cm | 87 kg |
| D. Vašulín | Česko | 28 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| B. Kanakimana | Burundi | 26 | Útočník | 173 | 68 |
| O. Velich | Česko | 25 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Danté | Mali | 26 | Obránce | 178 | 77 |
| Š. Langer | Česko | 26 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Rymarenko | Slovensko | 27 | Útočník | 176 | 67 |
| T. Vachoušek | Česko | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Hrdina | Slovensko | 22 | Brankář | 194 | neuvedeno |
| M. Gjorgievski | Severní Makedonie | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| E. Hunál | Česko | 21 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| L. Ezeh | Nigérie | 22 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| L. Saal | Česko | 20 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Lukáš Penxa | Česko | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Kauan Carneiro Kaka | Bahrajn | 22 | Obránce | 196 | 81 |
| S. Afolabi | Nigérie | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| O. Prodelal | neuvedeno | neuvedeno | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
Kurz mírně favorizuje domácí Slovácko, ale opora v číslech chybí - obrana inkasuje pravidelně a forma kolísá mezi výhrami a remízami. Asijský handicap kolem nuly navíc potvrzuje, že ani bookmakeři nevidí jasného favorita.
Za těchto okolností dává větší smysl zápas vynechat, než hádat vítěze bez přesvědčivé opory v datech.
