Pardubice hostí Zlin v utkání české ligy. Formu mají oba celky v poslední době dost rozdílnou – domácí dokážou častěji bodovat, zatímco hosté prohrávají zápas za zápasem.
Oba týmy se ale v minulosti potkávaly pravidelně a vzájemná bilance má svou historii. Zůstává otázkou, zda si Pardubice formu z posledních vzájemných duelů udrží i tentokrát, nebo zda Zlin dokáže sérii proher konečně zastavit.
Rozbor aktualizován .
Kde podat sázku
Jak si vedou oba týmy naposledy
V posledních dvaceti startech napříč soutěžemi mají Pardubice bilanci sedm výher, šest remíz a sedm proher se skóre 33:24, což je lepší poměr než u soupeře. Samotné ligové zápasy ze srpna a září ale přinesly smíšenější obrázek – dvě výhry, dvě remízy a pět proher, naposledy prohru v Hradci Králové.
Kolik může sázka vynést?
Možná výplata zahrnuje vklad. Kurzy se mohou měnit.
Pardubice: 20 odehraných zápasů; Zlin: 20 odehraných zápasů.
Pardubice
- Výhry
- 35 % 7 / 20
- Remízy
- 25 % 5 / 20
- Prohry
- 40 % 8 / 20
- Vstřelené góly
- 33
- Obdržené góly
- 26
- Rozdíl skóre
- +7
Zlin
- Výhry
- 25 % 5 / 20
- Remízy
- 5 % 1 / 20
- Prohry
- 70 % 14 / 20
- Vstřelené góly
- 25
- Obdržené góly
- 33
- Rozdíl skóre
- -8
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Česká liga | Sparta Praha | Pardubice | 11.10.2026 | 2-0 |
| Friendlies Clubs | Pardubice | Viktoria Žižkov | 02.10.2026 | 4-1 |
| Česká liga | Pardubice | Bohemians 1905 | 19.09.2026 | 2-1 |
| Český pohár | Kozlovice | Pardubice | 16.09.2026 | 0-6 |
| Česká liga | Baník Ostrava | Pardubice | 13.09.2026 | 1-2 |
| Česká liga | Slovácko | Pardubice | 05.09.2026 | 0-0 |
| Česká liga | Pardubice | Artis | 29.08.2026 | 1-2 |
| Český pohár | Písek | Pardubice | 26.08.2026 | 0-2 |
| Česká liga | Sigma Olomouc | Pardubice | 23.08.2026 | 3-1 |
| Česká liga | Pardubice | Mlada Boleslav | 15.08.2026 | 1-1 |
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Česká liga | Zlin | Slavia Praha | 09.10.2026 | 0-1 |
| Friendlies Clubs | Zlin | Prostějov | 02.10.2026 | 1-2 |
| Česká liga | FK Jablonec | Zlin | 20.09.2026 | 1-1 |
| Český pohár | Havířov | Zlin | 16.09.2026 | 0-4 |
| Česká liga | Zlin | Hradec Králové | 13.09.2026 | 1-2 |
| Česká liga | Zlin | Teplice | 06.09.2026 | 1-3 |
| Česká liga | Zbrojovka Brno | Zlin | 29.08.2026 | 3-2 |
| Český pohár | Uničov | Zlin | 25.08.2026 | 0-2 |
| Česká liga | Zlin | Slovan Liberec | 22.08.2026 | 0-1 |
| Česká liga | Viktoria Plzeň | Zlin | 15.08.2026 | 3-2 |
Zlin má za posledních dvacet utkání jen pět výher, jednu remízu a čtrnáct proher se skóre 25:33. V ligových zápasech je to ještě výraznější – z posledních deseti soutěžních startů devětkrát prohráli a jednou remizovali, naposledy padli doma se Slavií Praha 0:1.
Formová křivka jasně ukazuje na slabšího hostujícího soupeře, byť ani Pardubice nemají ligové výsledky bezchybné.
Vzájemné zápasy
Vzájemné duely obou týmů sahají až do roku 2020 a mají vyrovnanou historii s výhrami na obou stranách. V posledních čtyřech soutěžních střetnutích ale Pardubice neprohrály – dvakrát vyhrály, naposledy 3:1 v dubnu 2026, a dvakrát remizovaly.
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Česká liga | Pardubice | Zlin | 25.04.2026 | 3-1 |
| Česká liga | Zlin | Pardubice | 25.10.2025 | 2-2 |
| Česká liga | Pardubice | Zlin | 04.05.2024 | 2-0 |
| Česká liga | Zlin | Pardubice | 14.04.2024 | 1-1 |
| Česká liga | Pardubice | Zlin | 04.11.2023 | 0-1 |
| Česká liga | Pardubice | Zlin | 21.05.2023 | 1-2 |
| Česká liga | Pardubice | Zlin | 19.02.2023 | 2-1 |
| Česká liga | Zlin | Pardubice | 30.08.2022 | 2-1 |
| Česká liga | Pardubice | Zlin | 10.05.2022 | 1-1 |
| Česká liga | Zlin | Pardubice | 19.03.2022 | 4-1 |
Starší zápasy z let 2021 až 2023 ukazují, že Zlin dokázal v minulosti Pardubice i přehrát, včetně výhry 4:1 v roce 2022. Jde ale o výsledky z jiného období, které s aktuální formou obou týmů nemusí souviset.
Nedávný trend vzájemných zápasů mírně favorizuje domácí, i když celková historie je vyrovnanější.

Co od zápasu čekat
Pardubice v posledních dvaceti zápasech nastřílely 33 gólů, takže ofenzivní potenciál mají, zvlášť doma. Zlin naopak inkasoval 33 branek ve stejném počtu utkání a v posledních ligových zápasech prohrává pravidelně, což naznačuje křehkou obranu i při hostování.
Pardubice si ale samy nesou vlastní výkyvy – v srpnu a září prohrály pětkrát v devíti ligových zápasech. Jasně dominantní výkon tedy není automatický, i když papírové předpoklady i nedávná vzájemná bilance hrají pro domácí.
Kurzy na utkání a soupisky
Soupisky a údaje o hráčích
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| G. Botos | Řecko | 25 | Záložník | 173 | 69 |
| S. Ďatko | Slovensko | 25 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| V. Drchal | Česko | 27 | Útočník | 187 | neuvedeno |
| A. Mandous | Česko | 34 | Brankář | 188 | 85 |
| T. Solil | Česko | 26 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Hlavatý | Česko | 28 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Bammens | Belgie | 28 | Obránce | 190 | neuvedeno |
| A. Tanko | Nigérie | 28 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| V. Neuman | Česko | 26 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| V. Patrák | Česko | 26 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Simon | Francie | 26 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Krčík | Slovensko | 27 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| R. Saarma | Estonsko | 25 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Icha | Česko | 24 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Šimek | Česko | 24 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Noslin | Nizozemsko | 26 | Obránce | 190 | neuvedeno |
| R. Mahuta | Jižní Súdán | 24 | Obránce | 182 | neuvedeno |
| B. Slyubyk | Ukrajina | 22 | Obránce | 186 cm | 72 kg |
| J. Šerák | Česko | 25 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Halinský | Česko | 23 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Smékal | Česko | 24 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Trédl | Česko | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Jelínek | Česko | 20 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Traore | Pobřeží slonoviny | 23 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Štěpán Míšek | Česko | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| E. Godwin | Nigérie | 21 | Záložník | 183 cm | neuvedeno |
| J. Hamza | Česko | 21 | Obránce | 181 | 79 |
| Kahuan Vinicius | Brazílie | 22 | Útočník | 185 cm | 75 kg |
| T. BoledoviÄ | Česko | 20 | Záložník | 172 | neuvedeno |
| M. Reil | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| P. Nedved | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Zima | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Pišoja | Slovensko | 26 | Obránce | 184 | 83 |
| M. Knobloch | Česko | 34 | Brankář | 192 | 92 |
| M. Fukala | Česko | 25 | Obránce | 180 | 80 |
| A. Křapka | Česko | 32 | Obránce | 183 | neuvedeno |
| S. Dostál | Česko | 35 | Brankář | 186 | 82 |
| L. Bartošák | Česko | 36 | Záložník | 176 | 67 |
| T. Poznar | Česko | 38 | Útočník | 194 | 81 |
| M. Kopečný | Česko | 32 | Obránce | 178 | 76 |
| D. Machalík | Česko | 30 | Záložník | 178 | 75 |
| J. Didiba | Kamerun | 28 | Záložník | 185 | 80 |
| J. Černín | Česko | 27 | Obránce | 199 | 90 |
| J. Kolář | Česko | 26 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Cupák | Česko | 28 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| K. Penkevics | Lotyšsko | 23 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Kanu | Nigérie | 27 | Útočník | 181 | 66 |
| C. Nombil | Ghana | 26 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Gaži | Slovensko | 23 | Záložník | 176 cm | neuvedeno |
| O. Kukučka | Česko | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| F. Appiah | Ghana | 24 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Šmiga | Česko | 22 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Ulbrich | Česko | 28 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Stepan Bachurek | Česko | 24 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Petruta | Moldavsko | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Hellebrand | Česko | 19 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| P. Emmanuel | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Fojtu | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Stefan | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| F. Dornak | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Grygera | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Prince Mbatshi Mukuba | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Toure | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
Kombinace výrazně slabší formy Zlina a nedávné nadvlády Pardubic ve vzájemných zápasech dává domácím solidní výchozí pozici pro tento duel.
Vzhledem k vlastním výkyvům Pardubic v lize ale dává větší smysl mírnější asijský handicap než sázka na jasně přesvědčivé vítězství.
