Fenerbahçe přivítá Slavii Praha v Lize mistrů. Oba celky mají za sebou produktivní, ale dost nevyrovnané týdny, plné vysokých výher i citelných zaváhání.
Obě mužstva navíc vstupují do základní fáze teprve prvním odehraným zápasem, takže aktuální čísla v tabulce jsou spíš orientační než vypovídající. Právě to otevírá prostor pro podrobnější pohled na formu, vzájemné zápasy i sestavy.
Rozbor aktualizován .
Kde podat sázku
Forma posledních týdnů
Fenerbahçe v posledních dvaceti zápasech napříč soutěžemi nasbíralo dvanáct výher, ale týden před tímto duelem inkasovalo v Lize mistrů debakl 6:0 na hřišti Aston Villy. Jinak ale tým doma i venku skóruje hodně, viz osmigólová nadílka proti Eyüpsporu.
Kolik může sázka vynést?
Možná výplata zahrnuje vklad. Kurzy se mohou měnit.
Fenerbahçe: 20 odehraných zápasů; Slavia Praha: 20 odehraných zápasů.
Fenerbahçe
- Výhry
- 60 % 12 / 20
- Remízy
- 25 % 5 / 20
- Prohry
- 15 % 3 / 20
- Vstřelené góly
- 44
- Obdržené góly
- 20
- Rozdíl skóre
- +24
Slavia Praha
- Výhry
- 60 % 12 / 20
- Remízy
- 20 % 4 / 20
- Prohry
- 20 % 4 / 20
- Vstřelené góly
- 44
- Obdržené góly
- 19
- Rozdíl skóre
- +25
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Liga mistrů | Aston Villa | Fenerbahçe | 14.10.2026 | 6-0 |
| Süper Lig | Rizespor | Fenerbahçe | 10.10.2026 | 0-3 |
| Friendlies Clubs | Turan | Fenerbahçe | 03.10.2026 | 0-2 |
| Süper Lig | Fenerbahçe | Eyüpspor | 20.09.2026 | 8-0 |
| Süper Lig | Gaziantep FK | Fenerbahçe | 14.09.2026 | 0-0 |
| Liga mistrů | Fenerbahçe | AS Roma | 10.09.2026 | 1-1 |
| Süper Lig | Fenerbahçe | Beşiktaş | 05.09.2026 | 1-2 |
| Süper Lig | Samsunspor | Fenerbahçe | 30.08.2026 | 0-2 |
| Liga mistrů | Lyon | Fenerbahçe | 26.08.2026 | 1-2 |
| Süper Lig | Fenerbahçe | Konyaspor | 22.08.2026 | 4-2 |
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Liga mistrů | Sabah FA | Slavia Praha | 13.10.2026 | 2-0 |
| Česká liga | Zlin | Slavia Praha | 09.10.2026 | 0-1 |
| Česká liga | Slavia Praha | Viktoria Plzeň | 20.09.2026 | 2-1 |
| Český pohár | Varnsdorf | Slavia Praha | 16.09.2026 | 1-5 |
| Česká liga | Teplice | Slavia Praha | 13.09.2026 | 0-2 |
| Liga mistrů | Slavia Praha | Lens | 10.09.2026 | 2-3 |
| Česká liga | Slavia Praha | Zbrojovka Brno | 05.09.2026 | 4-0 |
| Česká liga | Sparta Praha | Slavia Praha | 30.08.2026 | 0-3 |
| Česká liga | Slavia Praha | Bohemians 1905 | 22.08.2026 | 2-2 |
| Česká liga | Slovan Liberec | Slavia Praha | 16.08.2026 | 1-1 |
Slavia Praha má za sebou podobně kolísavou sérii – dvanáct výher ze dvaceti zápasů, ale i citelné prohry jako 0:3 na Spartě nebo 0:4 v Ostravě dříve v sezoně. Poslední dva venkovní zápasy ale zvládla vyhrát, včetně výjezdu k Sabah FA v evropských pohárech.
Obě obrany občas inkasují víc gólů, než by čekaly, což nahrává zápasu s otevřenější koncovkou.
Statistické srovnání: Fenerbahçe – Slavia Praha

Vzájemná historie
Týmy se v minulosti potkaly třikrát, vždy v evropských pohárech a vždy s těsným výsledkem. Slavia uspěla ve dvou ze tří duelů, naposledy ale v listopadu 2024 vyhrálo Fenerbahçe 2:1 v Praze.
| Soutěž | Domácí | Hosté | Datum | Skóre |
|---|---|---|---|---|
| Evropská liga | Slavia Praha | Fenerbahçe | 28.11.2024 | 1-2 |
| Konferenční liga | Slavia Praha | Fenerbahçe | 24.02.2022 | 3-2 |
| Konferenční liga | Fenerbahçe | Slavia Praha | 17.02.2022 | 2-3 |
Jde ale o zápasy staré několik let a hrané v jiné soutěži, takže jako vodítko pro současnou formu mají jen omezenou hodnotu.
Postavení v základní fázi
V tabulce základní fáze Ligy mistrů mají oba týmy odehraný zatím jediný zápas. Fenerbahçe figuruje na 20. místě s jedním bodem za remízu, Slavia je o tři příčky níž s nulou po prohře.
| Poř. | Tým | Zápasy | Výhry | Remízy | Prohry | Skóre | Body |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 19 | PSV Eindhoven | 1 | 0 | 1 | 0 | 1/1 | 1 |
| 20 | Fenerbahçe | 1 | 0 | 1 | 0 | 1/1 | 1 |
| 21 | Villarreal | 1 | 0 | 0 | 1 | 2/3 | 0 |
| 22 | Lille | 1 | 0 | 0 | 1 | 2/3 | 0 |
| 23 | Slavia Praha | 1 | 0 | 0 | 1 | 2/3 | 0 |
| 24 | Club Brugge KV | 1 | 0 | 0 | 1 | 2/3 | 0 |
Vzhledem k tomu, že jde o první kolo nové fáze, nejde brát pozice jako obraz skutečné síly, spíš jako momentální stav po jednom utkání.
Oba týmy potřebují body hned na startu, což může zápas trochu zrychlit.
Klíčoví hráči a karty
Útočnou sílu Fenerbahçe táhne Talisca se čtyřmi góly v posledních šesti zápasech, k němuž se gólově i asistenčně přidává Greenwood. Aktürkoğlu pak patří mezi hráče s nejvíc nahrávkami na branku.
Na druhé straně je v datech zaznamenaná červená karta obránce Konečného ze Slavie z jednoho zápasu. Nejde o informaci o jeho dostupnosti pro tento duel, spíš o signál, že defenziva Slavie může být v určitých situacích zranitelná vůči kartám.

Co napovídá nabídka trhů
Asijský handicap -0,75 pro Fenerbahçe odpovídá roli domácího favorita, kterou potvrzují i kurzy na vítěze zápasu. Slavia dostává na druhé straně handicap +0,75, což dává evropsky zkušenému týmu určitý polštář i v případě těsné prohry.
Nabídka na celkový počet gólů kolem hranice 2,75 zase ladí s útočnými čísly obou mužstev – čtyřiačtyřicet vstřelených gólů v posledních dvaceti zápasech na každé straně naznačuje, že defenziva nemusí být hlavním tématem večera.
Kurzy na utkání a soupisky
Soupisky a údaje o hráčích
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| Nélson Semedo | Portugalsko | 32 | Obránce | 177 | 69 |
| M. Škriniar | Slovensko | 31 | Obránce | 188 | 83 |
| Ederson | Brazílie | 33 | Brankář | 188 | 86 |
| Marco Asensio | Španělsko | 30 | Záložník | 182 | 76 |
| M. Greenwood | Anglie | 25 | Útočník | 181 | 70 |
| Fred | Brazílie | 33 | Záložník | 169 | 64 |
| R. Lukaku | Belgie | 33 | Útočník | 191 | 93 |
| M. Guendouzi | Francie | 27 | Záložník | 185 | 68 |
| M. Müldür | Turecko | 27 | Obránce | 184 | 74 |
| N. Kanté | Francie | 35 | Záložník | 168 | 68 |
| Talisca | Brazílie | 32 | Útočník | 191 | 80 |
| Ç. Söyüncü | Turecko | 30 | Obránce | 185 | 82 |
| N. Aké | Nizozemsko | 31 | Obránce | 180 | 75 |
| A. Musaba | Nizozemsko | 25 | Útočník | 182 | 72 |
| M. Günok | Turecko | 37 | Brankář | 196 | 92 |
| İ. Kahveci | Turecko | 31 | Záložník | 176 | 71 |
| V. Muriqi | Kosovo | 32 | Útočník | 194 | 92 |
| M. Yandaş | Turecko | 32 | Záložník | 174 | 68 |
| T. Çetin | Turecko | 29 | Brankář | 193 | 74 |
| L. Mercan | Německo | 25 | Obránce | 176 | 69 |
| O. Aydın | Turecko | 25 | Útočník | 183 | 76 |
| K. Aktürkoğlu | Turecko | 28 | Záložník | 173 | 68 |
| A. Brown | Anglie | 24 | Obránce | 190 | 86 |
| B. Elmaz | Turecko | 23 | Záložník | 179 | 72 |
| İ. Yüksek | Turecko | 27 | Záložník | 183 | 75 |
| J. Oosterwolde | Nizozemsko | 25 | Obránce | 189 | 81 |
| N. Dorgeles | Mali | 23 | Útočník | 174 | 62 |
| O. MimoviÄ | Srbsko | 22 | Obránce | 182 | neuvedeno |
| Y. Demir | Turecko | 22 | Obránce | 193 | 80 |
| K. Peprah Oppong | Ghana | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Cherif | Francie | 19 | Útočník | 185 | 75 |
| Kuzey Sapaz | neuvedeno | neuvedeno | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| Jméno | Země | Věk | Pozice | Výška | Hmotnost |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Sadílek | Česko | 27 | Záložník | 169 | 65 |
| T. Chorý | Česko | 31 | Útočník | 199 | 102 |
| O. Kolář | Česko | 32 | Brankář | 193 | 81 |
| T. Vlček | Česko | 25 | Obránce | 182 | 73 |
| T. Holeš | Česko | 33 | Obránce | 180 | 73 |
| I. Schranz | Slovensko | 33 | Útočník | 185 | 75 |
| M. Chytil | Česko | 27 | Útočník | 187 | 82 |
| J. Staněk | Česko | 30 | Brankář | 192 | 84 |
| L. Provod | Česko | 29 | Záložník | 191 | 85 |
| J. Markovič | Česko | 25 | Brankář | 188 | 78 |
| D. Zima | Česko | 25 | Obránce | 190 | 80 |
| D. Jurásek | Česko | 26 | Obránce | 183 | 76 |
| D. Šturm | Slovinsko | 27 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. N'Guessan | Francie | 23 | Obránce | 188 | neuvedeno |
| D. Halinský | Česko | 23 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| Š. Chaloupek | Česko | 23 | Obránce | 182 | 68 |
| E. Ayaosi | Nigérie | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| W. Nowak | Polsko | 22 | Záložník | 187 | 71 |
| A. Labík | Česko | 22 | Obránce | 178 | neuvedeno |
| Eliáš Piták | Česko | 20 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. Konečný | Česko | 20 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Moses | Nigérie | 22 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| N. Domchak | Ukrajina | 19 | Brankář | 190 cm | 80 kg |
| K. Belžík | Česko | 19 | neuvedeno | neuvedeno | neuvedeno |
| Pavel Kacor | Česko | 20 | Záložník | 181 | neuvedeno |
| Adam Rezek | Česko | 20 | Brankář | neuvedeno | neuvedeno |
| J. Kolísek | Česko | 19 | Obránce | 187 | neuvedeno |
| Youssoupha Sanyang | Senegal | 21 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| Petr Potměšil | Česko | 18 | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Rajnoha | Slovensko | 18 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| T. Diakité | Pobřeží slonoviny | 20 | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| S. Isife | Nigérie | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| O. Kubiak | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| E. Mbodji | Senegal | 22 | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| M. E. Suleiman | neuvedeno | neuvedeno | Záložník | neuvedeno | neuvedeno |
| M. A. Solarte | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
| A. Ouanda | neuvedeno | neuvedeno | Útočník | neuvedeno | neuvedeno |
| D. Barcot | neuvedeno | neuvedeno | Obránce | neuvedeno | neuvedeno |
Tip na zápas v podobě asijského handicapu +0,75 pro Slavii reaguje na nejisté výkony domácích v Lize mistrů a solidní venkovní formu hostů. Nejde o tip na vítěze, spíš o pojistku proti přílišné jednoznačnosti duelu.
Riziko je jasné – pokud Fenerbahçe potvrdí svou útočnou sílu z domácích zápasů, může zápas rozhodnout rychle a přesvědčivě. Právě proto dává handicap +0,75 smysl jako rozumnější přístup než čistá sázka na remízu či výhru hostů.
