Willem II ontvangt Cambuur in de Eredivisie. Beide ploegen kennen een lastige seizoensstart en zoeken naar meer stabiliteit in de resultaten.
Opvallend is dat de duels van beide ploegen dit seizoen zelden doelpuntloos verlopen, met geregeld treffers aan beide kanten. Wie dat patroon dit keer in zijn voordeel om kan buigen, blijft nog onduidelijk.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Vorm: beide ploegen zoeken naar grip
Willem II won nog geen van de afgelopen zeven competitiewedstrijden: twee keer gelijk, vijf keer verloren, met een fors doelsaldotekort. Cambuur deed het net iets beter met één zege en twee gelijke spelen naast vier nederlagen, en is ongeslagen in de laatste drie duels na een gelijkspel, een zege op N.E.C. en opnieuw een gelijkspel.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
Willem II: 20 gespeelde wedstrijden; Cambuur: 20 gespeelde wedstrijden.
Willem II
- Gewonnen
- 40% 8 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 40% 8 / 20
- Doelpunten voor
- 26
- Doelpunten tegen
- 33
- Doelsaldo
- -7
Cambuur
- Gewonnen
- 30% 6 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 50% 10 / 20
- Doelpunten voor
- 30
- Doelpunten tegen
- 43
- Doelsaldo
- -13
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Utrecht | Willem II | 11-10-2026 | 3-1 |
| Eredivisie | Willem II | Fortuna Sittard | 19-09-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | Ajax | Willem II | 15-09-2026 | 5-1 |
| Eredivisie | AZ | Willem II | 11-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Willem II | Excelsior | 05-09-2026 | 0-3 |
| Eredivisie | Willem II | sc Heerenveen | 30-08-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | Willem II | N.E.C. | 15-08-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | GO Ahead Eagles | Willem II | 08-08-2026 | 4-1 |
| Friendlies Clubs | Willem II | OFI | 01-08-2026 | 2-1 |
| Friendlies Clubs | Willem II | KV Mechelen | 25-07-2026 | 1-0 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PEC Zwolle | Cambuur | 11-10-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | ADO Den Haag | Cambuur | 19-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Cambuur | N.E.C. | 12-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | Telstar | Cambuur | 06-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | Cambuur | FC Twente | 30-08-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | Cambuur | Feyenoord | 23-08-2026 | 2-5 |
| Eredivisie | Fortuna Sittard | Cambuur | 15-08-2026 | 3-1 |
| Eredivisie | Cambuur | Excelsior | 07-08-2026 | 0-4 |
| Friendlies Clubs | Bologna | Cambuur | 01-08-2026 | 3-1 |
| Friendlies Clubs | Cambuur | Volos NFC | 28-07-2026 | 1-2 |
Dat beeld laat zien dat de thuisploeg dit seizoen defensief kwetsbaar is, terwijl de uitploeg de laatste weken juist stabieler voor de dag komt.
Cambuur lijkt de betere lijn te hebben, ondanks de minder florissante seizoensstart.
Statistieken: Willem II – Cambuur

Onderlinge duels: historie zonder duidelijke dominantie
De tien bekende ontmoetingen tussen beide ploegen sinds 2014 laten een aardig gebalanceerd beeld zien, met zeges en gelijke spelen over en weer. In de meest recente confrontatie, in december 2025, won Willem II thuis met 1-0, nadat de ontmoeting daarvoor in Leeuwarden op 2-2 was geëindigd.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eerste Divisie | Willem II | Cambuur | 12-12-2025 | 0-1 |
| Eerste Divisie | Cambuur | Willem II | 06-09-2025 | 2-2 |
| Eerste Divisie | Willem II | Cambuur | 02-02-2024 | 1-1 |
| Eerste Divisie | Cambuur | Willem II | 17-09-2023 | 1-0 |
| Eredivisie | Cambuur | Willem II | 11-05-2022 | 1-1 |
| Eredivisie | Willem II | Cambuur | 10-12-2021 | 1-3 |
| Eredivisie | Cambuur | Willem II | 21-04-2016 | 1-1 |
| Eredivisie | Willem II | Cambuur | 06-12-2015 | 3-0 |
| Eredivisie | Cambuur | Willem II | 17-05-2015 | 1-2 |
| Eredivisie | Willem II | Cambuur | 02-11-2014 | 1-1 |
Stand in de Eredivisie: weinig punten voor beiden
Willem II staat na zeven speelrondes op plek 18 met twee punten, Cambuur bezet plek 14 met vijf punten. Beide teams hebben dit seizoen dus nog weinig weten te verzilveren.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 13 | Telstar | 7 | 1 | 2 | 4 | 5/12 | 5 |
| 14 | Cambuur | 7 | 1 | 2 | 4 | 10/19 | 5 |
| 15 | Utrecht | 7 | 1 | 2 | 4 | 11/24 | 5 |
| 16 | PEC Zwolle | 7 | 1 | 1 | 5 | 6/20 | 4 |
| 17 | ADO Den Haag | 7 | 0 | 2 | 5 | 7/17 | 2 |
| 18 | Willem II | 7 | 0 | 2 | 5 | 6/20 | 2 |
Cambuur leunt op twee aanvallers
Bij Cambuur zijn R. El Arguioui en I. Hamache verantwoordelijk voor het grootste deel van de doelpunten, met respectievelijk vier en drie treffers in de eerste zeven competitiewedstrijden. Dat laat zien dat de aanvalslast bij een beperkt aantal namen ligt.
Zowel Tjoe-A-On bij Willem II als Souren bij Cambuur verzamelden tot dusver twee gele kaarten zonder rood, wat niet wijst op grote disciplinaire problemen bij een van beide ploegen.

Doelpunten liggen voor het oprapen
Willem II incasseerde dit seizoen al twintig doelpunten in zeven duels, Cambuur negentien. In de meeste recente wedstrijden van beide ploegen vielen meer dan drie doelpunten, van de 5-1 van Willem II tegen Ajax tot de 2-5 die Cambuur tegen Feyenoord om de oren kreeg.
Die combinatie van kwetsbare defensies en aanvallers die wel scoren, maakt een doelpuntrijke avond aannemelijk, ongeacht wie als thuisploeg of uitploeg de overhand krijgt. Ook op de Aziatische handicap worden beide ploegen dicht bij elkaar ingeschat, wat aansluit bij het wisselvallige beeld van dit seizoen.
Het seizoenspatroon wijst vaker naar veel doelpunten dan naar een schraal scoreverloop.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| T. Didillon | Frankrijk | 30 | Doelman | 193 cm | 80 kg |
| J. Hoogma | Nederland | 28 | Verdediger | 190 cm | 81 kg |
| H. ter Avest | Nederland | 29 | Verdediger | 182 | 78 |
| V. van Crooij | Nederland | 30 | Middenvelder | 179 | 76 |
| A. Ciranni | België | 30 | Middenvelder | 172 cm | 66 kg |
| T. Vilhena | Nederland | 31 | Middenvelder | 175 | 70 |
| W. van der Steen | Nederland | 36 | Doelman | 187 cm | 84 kg |
| T. Verheydt | Nederland | 34 | Aanvaller | 192 cm | 93 kg |
| J. Schuurman | Nederland | 29 | Middenvelder | 180 cm | 65 kg |
| M. Delanghe | België | 25 | Doelman | 189 | 83 |
| N. Tjoe-A-On | Nederland | 24 | Verdediger | 182 cm | 78 kg |
| A. Et-Taïbi | Marokko | 23 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| C. Twigt | Nederland | 23 | Middenvelder | 183 | 74 |
| D. Haen | Nederland | 22 | Aanvaller | 183 cm | 65 kg |
| M. Dekker | Nederland | 22 | Verdediger | 190 | 80 |
| F. Stam | Nederland | 23 | Verdediger | 188 cm | 82 kg |
| M. Lemmens | België | 24 | Verdediger | 186 | onbekend |
| J. Slory | Nederland | 21 | Middenvelder | 175 | 70 |
| O. Martin | Denemarken | 18 | Aanvaller | 188 | 68 |
| K. Boogaard | Nederland | 20 | Middenvelder | 183 cm | onbekend |
| E. Gürbüz | Nederland | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Anass Zarrouk | Nederland | 20 | Middenvelder | 175 cm | 60 kg |
| Jens Mathijsen | Nederland | 19 | Verdediger | 183 cm | 65 kg |
| Per van Loon | Nederland | 21 | Verdediger | 176 cm | 71 kg |
| Uriel van Aalst | Nederland | 20 | Aanvaller | 170 cm | 73 kg |
| K. de Leeuw | Nederland | 22 | Doelman | onbekend | onbekend |
| J. van Esdonk | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Tygo Kotte | onbekend | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
| I. Mouhoul | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| S. Wermenbol | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| D. Iglesias | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| L. Maal | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Maertens | België | 31 | Middenvelder | 185 | 71 |
| L. Plogmann | Duitsland | 26 | Doelman | 188 | 78 |
| N. Souren | Nederland | 26 | Middenvelder | 173 cm | 72 kg |
| D. Bouah | Italië | 25 | Middenvelder | 183 | 78 |
| R. Mulders | Nederland | 26 | Verdediger | 170 cm | 60 kg |
| N. Binder | Oostenrijk | 24 | Aanvaller | 193 cm | 94 kg |
| J. Çeka | Duitsland | 26 | Middenvelder | 169 | 63 |
| J. Berkhout | Nederland | 24 | Verdediger | 181 cm | 66 kg |
| J. Amofa | Nederland | 27 | Verdediger | 185 cm | 82 kg |
| T. Jansen | Nederland | 24 | Doelman | 192 cm | 75 kg |
| I. Hamache | Frankrijk | 23 | Aanvaller | 178 | 74 |
| R. El Arguioui | Nederland | 21 | Middenvelder | 178 | 74 |
| B. van Duijl | Nederland | 21 | Verdediger | 190 | 72 |
| J. Meijster | Nederland | 21 | Doelman | 188 cm | 75 kg |
| S. Vink | Nederland | 20 | Aanvaller | 187 cm | 70 kg |
| I. Baouf | België | 20 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| W. Kooistra | Nederland | 20 | Aanvaller | 176 cm | 60 kg |
| M. Costarelli | Frankrijk | 21 | Verdediger | 170 | 65 |
| Iwan Henstra | Nederland | 20 | Aanvaller | 187 cm | onbekend |
| S. Bouhoudane | Nederland | 18 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| L. Jetten | Nederland | 19 | Verdediger | 166 | 55 |
| R. van de Pavert | Nederland | 20 | Middenvelder | 170 cm | onbekend |
| F. Kvam | Noorwegen | 20 | Aanvaller | 180 cm | 60 kg |
| M. Kalisvaart | onbekend | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
| B. Vogelzang | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Wiebe van der Heide | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Ethan Apkakou | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Wessel van der Goot | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| D. Westerhof | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
Met twee ploegen die moeite hebben de nul te houden en aanvallers die hun doelpunten blijven maken, past een wedtip richting meer dan drie doelpunten bij het beeld dat dit seizoen al meermaals is ontstaan.
Een voorspelling met veel doelpunten lijkt zo de meest logische selectie voor deze confrontatie.
