Cambuur ontvangt AZ in de Eredivisie. De thuisploeg heeft het dit seizoen duidelijk lastig, terwijl de uitploeg een sterke indruk maakt in de competitie.
Beide teams speelden de voorbije weken ook wedstrijden buiten de Eredivisie, van de Europa League tot bekertoernooien en oefenpartijen. Dat maakt het nuttig om zowel de competitietabel als de recente wedstrijden apart te bekijken voordat er conclusies worden getrokken.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Vorm toont twee verschillende verhalen
AZ speelde de voorbije maanden niet alleen in de Eredivisie, maar ook in de Europa League en de Super Cup. Thuis won de ploeg ruim van Telstar en GO Ahead Eagles, maar in de Europa League ging het uit bij Sunderland met 1-0 onderuit.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
Cambuur: 20 gespeelde wedstrijden; AZ: 20 gespeelde wedstrijden.
Cambuur
- Gewonnen
- 30% 6 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 50% 10 / 20
- Doelpunten voor
- 30
- Doelpunten tegen
- 43
- Doelsaldo
- -13
AZ
- Gewonnen
- 50% 10 / 20
- Gelijk
- 35% 7 / 20
- Verloren
- 15% 3 / 20
- Doelpunten voor
- 41
- Doelpunten tegen
- 23
- Doelsaldo
- +18
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PEC Zwolle | Cambuur | 11-10-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | ADO Den Haag | Cambuur | 19-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Cambuur | N.E.C. | 12-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | Telstar | Cambuur | 06-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | Cambuur | FC Twente | 30-08-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | Cambuur | Feyenoord | 23-08-2026 | 2-5 |
| Eredivisie | Fortuna Sittard | Cambuur | 15-08-2026 | 3-1 |
| Eredivisie | Cambuur | Excelsior | 07-08-2026 | 0-4 |
| Friendlies Clubs | Bologna | Cambuur | 01-08-2026 | 3-1 |
| Friendlies Clubs | Cambuur | Volos NFC | 28-07-2026 | 1-2 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Feyenoord | AZ | 10-10-2026 | 2-0 |
| Eredivisie | AZ | Telstar | 20-09-2026 | 1-0 |
| Europa League | Sunderland | AZ | 16-09-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | AZ | Willem II | 11-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | sc Heerenveen | AZ | 06-09-2026 | 2-3 |
| Eredivisie | AZ | GO Ahead Eagles | 29-08-2026 | 5-2 |
| Eredivisie | Fortuna Sittard | AZ | 22-08-2026 | 0-2 |
| Eredivisie | Utrecht | AZ | 15-08-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | AZ | ADO Den Haag | 08-08-2026 | 2-0 |
| Johan Cruijff Schaal | PSV | AZ | 02-08-2026 | 0-4 |
Cambuur's recente reeks bevat ook duels uit de Eerste Divisie en oefenwedstrijden, naast de Eredivisie. Thuis pakte de ploeg wel een knappe 3-0 zege tegen N.E.C., maar de nederlagen tegen FC Twente en Feyenoord tonen dat de verdediging kwetsbaar blijft.
Omdat beide vormreeksen verschillende competities bevatten, is een directe vergelijking lastig, maar het beeld van AZ als stabielere ploeg blijft overeind.
Statistieken: Cambuur – AZ

Onderlinge duels liggen al enkele jaren terug
De laatste confrontatie tussen beide clubs was in 2023, toen AZ met 2-1 won. In de jaren daarvoor, teruggaand tot 2013, won AZ de meeste duels, met af en toe een gelijkspel en één zege voor Cambuur in 2022.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | AZ | Cambuur | 25-02-2023 | 2-1 |
| Eredivisie | Cambuur | AZ | 28-08-2022 | 0-1 |
| Eredivisie | AZ | Cambuur | 22-01-2022 | 0-0 |
| Eredivisie | Cambuur | AZ | 03-10-2021 | 1-3 |
| KNVB-beker | AZ | Cambuur | 02-03-2017 | 0-0 |
| Eredivisie | AZ | Cambuur | 27-01-2016 | 3-1 |
| Eredivisie | Cambuur | AZ | 17-10-2015 | 1-1 |
| Eredivisie | AZ | Cambuur | 21-03-2015 | 2-1 |
| Eredivisie | Cambuur | AZ | 29-11-2014 | 0-2 |
| Eredivisie | Cambuur | AZ | 30-03-2014 | 0-0 |
Omdat beide clubs sindsdien promotie- en degradatieperikelen kenden, zegt deze historie weinig over de huidige krachtsverhoudingen.
Eredivisie-stand laat weinig twijfel
Na zeven speelrondes staat AZ bovenaan met 19 punten, na zes zeges en één gelijkspel. Cambuur bezet plek veertien met 5 punten, na één overwinning, twee gelijke spelen en vier nederlagen.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AZ | 7 | 6 | 1 | 0 | 18/6 | 19 |
| 2 | Feyenoord | 7 | 5 | 2 | 0 | 25/7 | 17 |
| 3 | PSV | 7 | 5 | 1 | 1 | 24/10 | 16 |
| 13 | Telstar | 7 | 1 | 2 | 4 | 5/12 | 5 |
| 14 | Cambuur | 7 | 1 | 2 | 4 | 10/19 | 5 |
| 15 | Utrecht | 7 | 1 | 2 | 4 | 11/24 | 5 |
Het doelsaldo versterkt dat beeld. AZ scoorde 18 keer en incasseerde slechts 6 tegentreffers, terwijl Cambuur 10 doelpunten maakte en er 19 tegen kreeg.
Dat verschil in doelsaldo wijst op een duidelijk niveauverschil tussen beide ploegen dit seizoen.
Aanvallers in de spotlights
Bij AZ is R. Daal met vier doelpunten in zeven wedstrijden de meest trefzekere speler, gevolgd door M. Meerdink met drie treffers en twee assists. M. Chávez is met drie assists de belangrijkste aangever.
Bij Cambuur doet R. El Arguioui met vier goals in zeven duels niet onder voor de AZ-spits, en ook I. Hamache vond drie keer het net. Op disciplinair vlak is er weinig aan de hand: A. Oufkir en N. Souren noteerden elk twee gele kaarten, zonder rode kaarten.
Cambuur heeft dus wel individuele kwaliteit voorin, ook al staat de ploeg laag in de stand.

Wat dit duel kan bepalen
AZ combineert een stevige defensie met een productieve aanval, terwijl Cambuur juist veel tegendoelpunten incasseert. Dat patroon suggereert dat de uitploeg kansen zal krijgen om het duel naar zich toe te trekken.
Toch bleek Cambuur thuis niet kansloos, zoals de zege tegen N.E.C. liet zien. Gezien de aanvalskracht van AZ en de defensieve kwetsbaarheid van de thuisploeg ligt een wedstrijd met meerdere doelpunten voor de hand.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Maertens | België | 31 | Middenvelder | 185 | 71 |
| L. Plogmann | Duitsland | 26 | Doelman | 188 | 78 |
| N. Souren | Nederland | 26 | Middenvelder | 173 cm | 72 kg |
| D. Bouah | Italië | 25 | Middenvelder | 183 | 78 |
| R. Mulders | Nederland | 26 | Verdediger | 170 cm | 60 kg |
| N. Binder | Oostenrijk | 24 | Aanvaller | 193 cm | 94 kg |
| J. Çeka | Duitsland | 26 | Middenvelder | 169 | 63 |
| J. Berkhout | Nederland | 24 | Verdediger | 181 cm | 66 kg |
| J. Amofa | Nederland | 27 | Verdediger | 185 cm | 82 kg |
| T. Jansen | Nederland | 24 | Doelman | 192 cm | 75 kg |
| I. Hamache | Frankrijk | 23 | Aanvaller | 178 | 74 |
| R. El Arguioui | Nederland | 21 | Middenvelder | 178 | 74 |
| B. van Duijl | Nederland | 21 | Verdediger | 190 | 72 |
| J. Meijster | Nederland | 21 | Doelman | 188 cm | 75 kg |
| S. Vink | Nederland | 20 | Aanvaller | 187 cm | 70 kg |
| I. Baouf | België | 20 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| W. Kooistra | Nederland | 20 | Aanvaller | 176 cm | 60 kg |
| M. Costarelli | Frankrijk | 21 | Verdediger | 170 | 65 |
| Iwan Henstra | Nederland | 20 | Aanvaller | 187 cm | onbekend |
| S. Bouhoudane | Nederland | 18 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| L. Jetten | Nederland | 19 | Verdediger | 166 | 55 |
| R. van de Pavert | Nederland | 20 | Middenvelder | 170 cm | onbekend |
| F. Kvam | Noorwegen | 20 | Aanvaller | 180 cm | 60 kg |
| M. Kalisvaart | onbekend | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
| B. Vogelzang | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Wiebe van der Heide | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Ethan Apkakou | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Wessel van der Goot | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| D. Westerhof | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| J. De Busser | België | 26 | Doelman | 190 | onbekend |
| C. Stengs | Nederland | 27 | Middenvelder | 182 | 74 |
| J. Hornkamp | Nederland | 28 | Aanvaller | 182 | 81 |
| J. Clasie | Nederland | 35 | Middenvelder | 169 | 68 |
| H. Verhulst | Nederland | 33 | Doelman | 192 | 92 |
| P. Koopmeiners | Nederland | 26 | Middenvelder | 186 | 79 |
| W. Hoedt | Nederland | 32 | Verdediger | 188 | 77 |
| M. de Wit | Nederland | 28 | Verdediger | 181 | 80 |
| T. Parrott | Ierland | 24 | Aanvaller | 185 | 78 |
| D. Kasius | Nederland | 24 | Verdediger | 186 | 74 |
| S. Maikuma | Japan | 29 | Verdediger | 179 | 69 |
| I. Jensen | Denemarken | 22 | Aanvaller | 185 | 91 |
| S. van Duijn | Nederland | 22 | Aanvaller | 181 | onbekend |
| Weslley Patati | Brazilië | 23 | Aanvaller | 172 | onbekend |
| W. Goes | Nederland | 22 | Verdediger | 187 | 75 |
| R. Daal | Nederland | 22 | Middenvelder | 173 | 74 |
| L. Schouten | Nederland | 22 | Verdediger | 191 cm | 80 kg |
| D. Kwakman | Nederland | 22 | Middenvelder | 184 | 79 |
| S. de Grand | Nederland | 22 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| R. Owusu-Oduro | Nederland | 22 | Doelman | 189 | 82 |
| M. Meerdink | Nederland | 23 | Aanvaller | 182 | 69 |
| M. Šín | Tsjechië | 22 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| B. van Duijl | Nederland | 21 | Verdediger | 190 | 72 |
| E. Dijkstra | Nederland | 20 | Verdediger | 172 | onbekend |
| V. Byskov | Denemarken | 21 | Middenvelder | 170 | 65 |
| J. Oerip | Nederland | 19 | Middenvelder | 179 cm | onbekend |
| K. Smit | Nederland | 20 | Middenvelder | 180 | 66 |
| M. Chávez | Mexico | 22 | Verdediger | 177 | onbekend |
| R. Ichihara | Japan | 21 | Verdediger | 185 cm | 78 kg |
| I. Ka | Nederland | 20 | Doelman | onbekend | onbekend |
| A. Oufkir | Nederland | 20 | Middenvelder | 170 | 57 |
| A. Natali | Italië | 18 | Verdediger | 186 | 80 |
| Jerolldino Armantrading | Nederland | 20 | Aanvaller | 190 | onbekend |
| H. de Wit | Nederland | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| B. Kovacs | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
Het geheel wijst op een duidelijk niveauverschil tussen beide ploegen op dit moment. AZ staat bovenaan, scoort veel en incasseert weinig, terwijl Cambuur als promovendus nog zoekt naar stabiliteit.
Een Aziatische handicap van -1,5 voor AZ sluit aan bij dat verschil, al blijft voetbal onvoorspelbaar en kan Cambuur thuis voor verrassingen zorgen.
