FC Porto ontvangt PSV in de Champions League. Beide ploegen tonen dit seizoen wisselvallige lijnen, met overtuigende reeksen in de eigen competitie maar mindere resultaten in het Europese toernooi.
Porto speelt dit duel voor eigen publiek, terwijl PSV de laatste weken moeite had om uitwedstrijden winnend af te sluiten. Hoe die tegenstelling zich in dit Champions League-duel vertaalt, is nog niet duidelijk.
Analyse bijgewerkt .
Vergelijk bookmakers
Vormcheck: sterk thuis, kwetsbaar in Europa
PSV won twaalf van de laatste twintig wedstrijden en scoorde negenenvijftig keer, maar incasseerde ook dertig doelpunten. Dat wijst op een ploeg die aanvallend sterk is, maar achterin regelmatig kwetsbaar blijkt. In de Champions League verloor de ploeg recent van RB Leipzig en moest het eerder al een gelijkspel toestaan tegen Shakhtar Donetsk, terwijl ook nederlagen tegen FC Twente en GO Ahead Eagles in de Eredivisie opvielen.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
FC Porto: 20 gespeelde wedstrijden; PSV: 20 gespeelde wedstrijden.
FC Porto
- Gewonnen
- 75% 15 / 20
- Gelijk
- 5% 1 / 20
- Verloren
- 20% 4 / 20
- Doelpunten voor
- 35
- Doelpunten tegen
- 16
- Doelsaldo
- +19
PSV
- Gewonnen
- 60% 12 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 20% 4 / 20
- Doelpunten voor
- 59
- Doelpunten tegen
- 30
- Doelsaldo
- +29
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Champions League | Real Betis | FC Porto | 14-10-2026 | 3-2 |
| Primeira Liga | Maritimo | FC Porto | 10-10-2026 | 1-2 |
| Friendlies Clubs | Deportivo La Coruna | FC Porto | 02-10-2026 | 1-3 |
| Primeira Liga | FC Porto | Benfica | 20-09-2026 | 3-1 |
| Primeira Liga | Casa Pia | FC Porto | 12-09-2026 | 1-4 |
| Champions League | FC Porto | Manchester City | 08-09-2026 | 0-2 |
| Primeira Liga | FC Porto | Moreirense | 04-09-2026 | 2-1 |
| Primeira Liga | Academico Viseu | FC Porto | 29-08-2026 | 0-3 |
| Primeira Liga | FC Porto | Arouca | 23-08-2026 | 2-0 |
| Primeira Liga | Rio Ave | FC Porto | 15-08-2026 | 0-2 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Champions League | RB Leipzig | PSV | 13-10-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | PSV | sc Heerenveen | 09-10-2026 | 2-0 |
| Eredivisie | FC Twente | PSV | 20-09-2026 | 3-2 |
| Eredivisie | PSV | Sparta Rotterdam | 13-09-2026 | 4-1 |
| Champions League | PSV | Shakhtar Donetsk | 10-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Ajax | PSV | 05-09-2026 | 1-3 |
| Eredivisie | Utrecht | PSV | 30-08-2026 | 1-6 |
| Eredivisie | PSV | FC Groningen | 23-08-2026 | 5-1 |
| Eredivisie | Excelsior | PSV | 15-08-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | PSV | Fortuna Sittard | 08-08-2026 | 2-2 |
FC Porto laat een stabieler beeld zien met vijftien zeges in twintig duels en slechts zestien tegentreffers, een teken van een degelijke defensieve organisatie in de Primeira Liga. Toch vertaalde die stevigheid zich niet naar Europa: nederlagen tegen Manchester City thuis en recent tegen Real Betis uit laten zien dat het Champions League-niveau voor Porto een andere uitdaging vormt.
Beide ploegen presteren duidelijk beter in de eigen competitie dan in de Champions League, wat een duidelijke voorspelling bemoeilijkt.
Statistieken: FC Porto – PSV

Champions League-tabel: nog een momentopname
De beschikbare ranglijst toont dat beide clubs op het moment van die telling pas één duel in de league-fase hadden gespeeld. PSV pakte toen een punt na een gelijkspel, terwijl FC Porto met een nederlaag begon en nog puntloos stond. Inmiddels hebben beide ploegen al meerdere Europese wedstrijden extra afgewerkt, dus deze cijfers zeggen weinig over de actuele stand richting dit duel.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 18 | Shakhtar Donetsk | 1 | 0 | 1 | 0 | 1/1 | 1 |
| 19 | PSV | 1 | 0 | 1 | 0 | 1/1 | 1 |
| 20 | Fenerbahçe | 1 | 0 | 1 | 0 | 1/1 | 1 |
| 30 | Galatasaray | 1 | 0 | 0 | 1 | 1/3 | 0 |
| 31 | FC Porto | 1 | 0 | 0 | 1 | 0/2 | 0 |
| 32 | RB Leipzig | 1 | 0 | 0 | 1 | 1/4 | 0 |
Deze tabel weegt licht in de analyse, omdat ze slechts één gespeelde speelronde per ploeg weergeeft.

Doelpunten en de Aziatische handicap
PSV's duels bevatten doorgaans veel doelpunten: in de laatste twintig wedstrijden vielen gemiddeld bijna vijf treffers per duel, met ruime uitslagen in beide richtingen. FC Porto oogt doorgaans zuiniger, maar in de Champions League liet de ploeg tegen Manchester City en Real Betis samen vijf tegentreffers noteren, wat aantoont dat de defensie onder Europese druk kan wankelen.
Op de Aziatische handicap wordt FC Porto als thuisploeg met min 0,75 naar voren geschoven, een lijn die uitgaat van een nipte maar duidelijke zege voor de thuisploeg. Gezien de wisselende Europese vorm van beide ploegen lijkt dat een optimistische aanname, en zowel een gelijkspel als een uitzege van PSV lijkt bepaald niet uitgesloten.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| N. Pérez | Argentinië | 26 | Verdediger | 185 | 75 |
| P. Rosario | Nederland | 29 | Middenvelder | 188 | 73 |
| Diogo Costa | Portugal | 27 | Doelman | 186 | 82 |
| C. Smalling | Engeland | 36 | Verdediger | 194 | 81 |
| André Silva | Portugal | 30 | Aanvaller | 185 | 84 |
| Hwang In-Beom | Zuid-Korea | 30 | Middenvelder | 177 | 70 |
| J. Bednarek | Polen | 30 | Verdediger | 189 | 84 |
| Pepê Aquino | Brazilië | 29 | Aanvaller | 175 | 69 |
| S. Fofana | Ivoorkust | 31 | Middenvelder | 183 | 74 |
| S. Eustáquio | Canada | 29 | Middenvelder | 177 | 70 |
| Cláudio Ramos | Portugal | 34 | Doelman | 183 | 83 |
| Francisco Moura | Portugal | 27 | Verdediger | 181 | 76 |
| J. Kiwior | Polen | 26 | Verdediger | 189 | 75 |
| S. Giménez | Mexico | 25 | Aanvaller | 182 | 79 |
| Andorinha | Portugal | 30 | Doelman | 185 | 80 |
| Z. Sanusi | Nigeria | 29 | Verdediger | 182 | 76 |
| Borja Sainz | Spanje | 25 | Aanvaller | 178 | 75 |
| Gabri Veiga | Spanje | 24 | Middenvelder | 184 | 76 |
| A. Varela | Argentinië | 25 | Middenvelder | 177 | 73 |
| Alberto Baio | Portugal | 23 | Verdediger | 186 | 78 |
| Martim Fernandes | Portugal | 20 | Verdediger | 181 | 69 |
| D. Prpić | Kroatië | 22 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Luís Gomes | Portugal | 21 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Samu | Spanje | 22 | Aanvaller | 193 | 90 |
| Tiago Andrade | Portugal | 20 | Aanvaller | 172 cm | 62 kg |
| D. Gül | Zweden | 22 | Aanvaller | 190 | 82 |
| Victor Mow Froholdt | Denemarken | 20 | Middenvelder | 187 | 73 |
| João Pedro Moreira Teixeira | Portugal | 20 | Middenvelder | 186 cm | 76 kg |
| Rodrigo Mora | Portugal | 19 | Middenvelder | 168 | 56 |
| Souza | Brazilië | 20 | Verdediger | 178 | 67 |
| O. Pietuszewski | Polen | 18 | Aanvaller | 179 | 60 |
| William | Brazilië | 20 | Aanvaller | 172 | 64 |
| J. Afonso | Portugal | 19 | Doelman | 187 | 67 |
| Gabriel Mec | Brazilië | 18 | Middenvelder | 173 | onbekend |
| Tiago Silva | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| T. Silva | Portugal | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Duarte Cunha | Portugal | 18 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| E. Ferreira | Portugal | 18 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| I. Perišić | Kroatië | 37 | Aanvaller | 186 | 80 |
| A. Obispo | Nederland | 27 | Verdediger | 185 | 79 |
| Mauro Júnior | Brazilië | 27 | Middenvelder | 171 | 62 |
| F. Kostić | Servië | 33 | Verdediger | 184 | 81 |
| A. Pléa | Frankrijk | 33 | Aanvaller | 181 | 79 |
| G. Til | Nederland | 28 | Middenvelder | 186 | 79 |
| L. Geertruida | Nederland | 26 | Verdediger | 184 | 69 |
| S. Mijnans | Nederland | 26 | Middenvelder | 190 | 70 |
| J. Veerman | Nederland | 27 | Middenvelder | 185 | 81 |
| N. Olij | Nederland | 31 | Doelman | 188 | 79 |
| S. Dest | Verenigde Staten | 25 | Verdediger | 173 | 62 |
| D. Man | Roemenië | 28 | Aanvaller | 183 | 82 |
| R. Pepi | Verenigde Staten | 23 | Aanvaller | 185 | 73 |
| M. Kovář | Tsjechië | 26 | Doelman | 196 | 88 |
| K. Sildillia | Frankrijk | 24 | Verdediger | 186 | 84 |
| P. Wanner | Oostenrijk | 20 | Middenvelder | 185 | 72 |
| E. Bajraktarevic | Verenigde Staten | 21 | Aanvaller | 175 | 64 |
| R. Flamingo | Nederland | 23 | Verdediger | 186 | 75 |
| K. Sano | Japan | 23 | Middenvelder | 176 | 68 |
| Yarek Gasiorowski | Spanje | 21 | Verdediger | 190 | 75 |
| R. van Bommel | Nederland | 22 | Aanvaller | 186 | 83 |
| T. Smolenaars | Nederland | 21 | Doelman | 197 | 80 |
| E. Bassey | Nederland | 19 | Verdediger | 187 cm | onbekend |
| J. van den Berg | Nederland | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Santos | Nederland | 21 | Middenvelder | 166 | onbekend |
| N. Fernandez | België | 21 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| F. Merién | Nederland | 18 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Khadim Ngom | Nederland | 21 | Doelman | 180 | onbekend |
| M. Hansen | Denemarken | 17 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| S. Cornecion | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Bouhamdi | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
Met wisselende vormlijnen aan beide kanten en een ranglijst die op dit moment weinig zegt over de actuele situatie, ontbreekt een overtuigende reden om duidelijk een kant te kiezen in dit Champions League-duel.
Zonder een scherpe wedtip blijft de voorzichtige conclusie dat dit een lastig te voorspellen wedstrijd is, waarbij zowel een gelijkspel als een nipte zege voor beide ploegen tot de mogelijkheden behoort.
