Brann tar imot Lincoln Red Imps FC i Conference League denne høsten. Hjemmelaget har hatt en blandet periode i Eliteserien, mens bortelaget fortsatt dominerer hjemmebane i Gibraltars Premier Division.
Nivåforskjellen mellom de to ligaene gjør oppgjøret interessant å vurdere. Begge lag har vist tydelige mønstre i sine siste kamper, noe som gir noen konkrete holdepunkter før kampen.
Analysen er oppdatert .
Hvor du kan plassere spillet
Brann svinger, Lincoln dominerer hjemme i Gibraltar
Brann har vunnet ni av de siste 20 kampene i Eliteserien, Conference League-kvalifisering og treningskamper, mot åtte tap og tre uavgjort. Med 34 mål for og 31 mot viser tallene et lag som både skaper og slipper til sjanser, og formen har svingt mye fra kamp til kamp denne høsten.
Hva kan du få tilbake på spillet?
Mulig utbetaling inkluderer innsatsen. Oddsen kan endre seg.
Brann: 20 avsluttede kamper; Lincoln Red Imps FC: 20 avsluttede kamper.
Brann
- Seire
- 45 % 9 / 20
- Uavgjort
- 15 % 3 / 20
- Tap
- 40 % 8 / 20
- Scorede mål
- 33
- Innslupne mål
- 30
- Målforskjell
- +3
Lincoln Red Imps FC
- Seire
- 60 % 12 / 20
- Uavgjort
- 25 % 5 / 20
- Tap
- 15 % 3 / 20
- Scorede mål
- 37
- Innslupne mål
- 15
- Målforskjell
- +22
| Turnering | Hjemmelag | Bortelag | Dato | Resultat |
|---|---|---|---|---|
| Eliteserien | Brann | Viking | 09.10.2026 | 0-2 |
| Friendlies Clubs | Start | Brann | 02.10.2026 | 2-1 |
| Eliteserien | Brann | Bodø/Glimt | 20.09.2026 | 2-1 |
| Eliteserien | Start | Brann | 13.09.2026 | 2-0 |
| Eliteserien | Brann | Lillestrøm | 05.09.2026 | 1-2 |
| Eliteserien | Sandefjord | Brann | 30.08.2026 | 0-0 |
| Conference League | Brann | PAOK | 27.08.2026 | 3-2 |
| Conference League | PAOK | Brann | 20.08.2026 | 1-1 |
| Eliteserien | Brann | HamKam | 16.08.2026 | 3-0 |
| Conference League | Apollon Limassol | Brann | 11.08.2026 | 2-4 |
| Turnering | Hjemmelag | Bortelag | Dato | Resultat |
|---|---|---|---|---|
| Premier Division | Lincoln Red Imps FC | Europa | 10.10.2026 | 2-0 |
| Premier Division | Mons Calpe | Lincoln Red Imps FC | 13.09.2026 | 1-1 |
| Premier Division | Lincoln Red Imps FC | Europa Point | 04.09.2026 | 4-0 |
| Premier Division | Glacis United | Lincoln Red Imps FC | 30.08.2026 | 0-2 |
| Conference League | Larne | Lincoln Red Imps FC | 27.08.2026 | 0-3 |
| Super Cup | Lincoln Red Imps FC | St Joseph S Fc | 23.08.2026 | 3-1 |
| Conference League | Lincoln Red Imps FC | Larne | 20.08.2026 | 0-2 |
| Europa League | Omonia Nicosia | Lincoln Red Imps FC | 13.08.2026 | 1-0 |
| Europa League | Lincoln Red Imps FC | Omonia Nicosia | 06.08.2026 | 1-1 |
| Champions League | Lincoln Red Imps FC | Mjallby AIF | 28.07.2026 | 0-0 |
Lincoln Red Imps har vært svært sterke hjemme i Gibraltars Premier Division, med klare seire som 4-0 og 4-1 mot lokale rivaler. I europeisk sammenheng har reisen vært mer humpete: de slo ut Inter Club d'Escaldes i Champions League-kvalifiseringen, men ble selv slått ut av Mjallby AIF og senere Omonia Nicosia, før de kjempet seg videre forbi Larne og ned i Conference League-kvalifiseringen.
Lincolns imponerende sesongtall kommer i stor grad fra en vesentlig svakere liga enn Eliteserien, noe som er verdt å huske før kampen.
Statistikk: Brann – Lincoln Red Imps FC

Lite konkret troppsinformasjon å hente
Den eneste spillerdetaljen i materialet er at Brann-spiller F. Knudsen har pådratt seg tre gule kort på sine seks siste kamper, uten noen røde kort. Det sier ikke noe sikkert om en eventuell karantene, men det er en kortbalanse verdt å merke seg.
Utover dette finnes det ingen oppdatert informasjon om tropper eller skader for noen av lagene foran denne kampen, så eventuelle endringer i oppstillingen må vurderes separat.

Et oppgjør mellom to svært ulike nivåer
Brann møter her en bortelag som til vanlig spiller på et helt annet nivå enn Eliteserien og europeisk kvalifisering på øverste trinn. Lincoln Red Imps har vist at de kan skape problemer for jevnbyrdige lag i Gibraltar, men møtet med sterkere europeisk motstand har gjentatte ganger avslørt et gap i kvalitet, særlig når de har møtt lag fra sterkere ligaer.
Brann sin egen form har vært ujevn, med mange mål både for og mot i løpet av sesongen. Det tyder på et lag som skaper sjanser, men som også kan gi noe tilbake defensivt, noe som kan prege hvordan kampbildet utvikler seg.
Kampodds og tropper
Tropper og spilleropplysninger
| Navn | Land | Alder | Posisjon | Høyde | Vekt |
|---|---|---|---|---|---|
| R. Matondo | Wales | 26 | Midtbanespiller | 175 | 66 |
| J. Þorsteinsson | Island | 27 | Angriper | 177 | 73 |
| J. Sørensen | Danmark | 28 | Midtbanespiller | 184 | 77 |
| F. Myhre | Norge | 27 | Midtbanespiller | 180 | 75 |
| B. Finne | Norge | 31 | Angriper | 173 | 70 |
| V. Dragsnes | Norge | 32 | Forsvarer | 187 | 82 |
| F. Knudsen | Norge | 30 | Forsvarer | 190 | 83 |
| T. Pedersen | Norge | 30 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| N. Castro | Chile | 30 | Angriper | 173 | 72 |
| M. Dyngeland | Norge | 31 | Keeper | 187 | 71 |
| J. Soltvedt | Norge | 31 | Forsvarer | 188 | ukjent |
| S. Magnússon | Island | 26 | Angriper | 177 | 65 |
| K. Ingason | Island | 24 | Angriper | 178 | 64 |
| U. Mathisen | Norge | 27 | Midtbanespiller | 185 | ukjent |
| L. Cornic | Norge | 25 | Forsvarer | 178 | ukjent |
| N. Kasanwirjo | Nederland | 24 | Forsvarer | 185 | 68 |
| K. Eriksen | Norge | 31 | Midtbanespiller | 177 | 74 |
| N. Holm | Norge | 25 | Angriper | 186 | 87 |
| E. Guðmundsson | Island | 22 | Midtbanespiller | 177 | 70 |
| S. Nilsen | Norge | 26 | Keeper | 191 cm | ukjent |
| D. De Roeve | Belgia | 22 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| N. Jensen Wassberg | Norge | 22 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| M. Haaland | Norge | 21 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| J. Torsvik | Norge | 21 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| K. Kjartansson | Island | 20 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| R. Holten | Norge | 21 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| M. Hellan | Norge | 23 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| M. Klausen | Norge | 19 | Keeper | ukjent | ukjent |
| H. Stakset | Norge | 26 | Keeper | 188 cm | ukjent |
| J. Eikrem | Norge | 19 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| L. Remmem | Norge | 20 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| J. Lægreid | Norge | 19 | Angriper | ukjent | ukjent |
| S. Vindenes | Norge | 19 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| N. Boakye | Ghana | 20 | Forsvarer | 187 | ukjent |
| D. Mbacke | ukjent | ukjent | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| A. Wilhelmsen | ukjent | ukjent | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| B. Haugen | ukjent | ukjent | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| Navn | Land | Alder | Posisjon | Høyde | Vekt |
|---|---|---|---|---|---|
| Mandi | Spania | 37 | Midtbanespiller | 182 cm | 75 kg |
| Nauzet García | Spania | 32 | Keeper | 184 | 82 |
| Álex Mula | Spania | 30 | Midtbanespiller | 177 cm | 69 kg |
| Nano | Spania | 41 | Midtbanespiller | 183 | 79 |
| E. Britto | Gibraltar | 25 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| E. Jolley | Gibraltar | 29 | Forsvarer | 178 | ukjent |
| L. Casciaro | Gibraltar | 45 | Angriper | ukjent | ukjent |
| Christian Rutjens | Spania | 28 | Forsvarer | 187 | ukjent |
| B. Lopes | Gibraltar | 33 | Forsvarer | 187 | 84 |
| J. Hankins | Gibraltar | 25 | ukjent | 186 | ukjent |
| Toni García | Spania | 35 | Midtbanespiller | 174 | 68 |
| K. Gómez | Filippinene | 32 | Angriper | ukjent | ukjent |
| G. Torrilla | Gibraltar | 29 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| Joe | Spania | 35 | Midtbanespiller | 183 | 73 |
| J. Eersteling | Nederland | 24 | Forsvarer | 181 cm | ukjent |
| F. Álvarez | Argentina | 32 | Angriper | 178 cm | 69 kg |
| M. Hamm | Nederland | 24 | Keeper | ukjent | ukjent |
| N. Pinto | ukjent | ukjent | ukjent | ukjent | ukjent |
| M. Toledano | ukjent | ukjent | Angriper | ukjent | ukjent |
| Ruben Garcia | ukjent | ukjent | Angriper | ukjent | ukjent |
Samlet sett peker formbildet mot en kamp med flere mål, drevet av Branns egen målproduksjon og Lincolns tendens til å slippe inn mål mot sterkere motstand. Usikkerheten ligger i hvor effektivt Brann er i avslutningene denne kvelden.
Det er ingenting i materialet som tyder på at Lincoln kan matche nivået til Brann over 90 minutter, men akkurat hvor mange mål det blir, er vanskeligere å si med sikkerhet.
