Utrecht ontvangt PEC Zwolle in de Eredivisie. Beide ploegen kennen een wisselvallig seizoensbegin en zoeken duidelijk naar meer stabiliteit in hun spel.
Opvallend is dat de onderlinge duels tussen deze twee clubs vaak doelpunten opleveren, ongeacht wie er als favoriet aan de aftrap verschijnt. Of dat patroon zich nu herhaalt, is nog volledig open.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Vormcurve van Utrecht en PEC Zwolle
Utrecht won zeven van de laatste twintig wedstrijden, verspreid over het huidige seizoen, het slot van vorig seizoen en een reeks oefenduels, met drie gelijke spelen en tien nederlagen. De ploeg maakte 32 doelpunten maar incasseerde er ook 45, wat op een wisselvallige verdediging wijst.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
Utrecht: 20 gespeelde wedstrijden; PEC Zwolle: 20 gespeelde wedstrijden.
Utrecht
- Gewonnen
- 40% 8 / 20
- Gelijk
- 15% 3 / 20
- Verloren
- 45% 9 / 20
- Doelpunten voor
- 32
- Doelpunten tegen
- 42
- Doelsaldo
- -10
PEC Zwolle
- Gewonnen
- 20% 4 / 20
- Gelijk
- 15% 3 / 20
- Verloren
- 65% 13 / 20
- Doelpunten voor
- 20
- Doelpunten tegen
- 50
- Doelsaldo
- -30
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Utrecht | Willem II | 11-10-2026 | 3-1 |
| Eredivisie | Feyenoord | Utrecht | 20-09-2026 | 5-0 |
| Eredivisie | Excelsior | Utrecht | 13-09-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | Utrecht | GO Ahead Eagles | 08-09-2026 | 3-3 |
| Eredivisie | Utrecht | PSV | 30-08-2026 | 1-6 |
| Eredivisie | Sparta Rotterdam | Utrecht | 22-08-2026 | 3-3 |
| Eredivisie | Utrecht | AZ | 15-08-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | FC Groningen | Utrecht | 09-08-2026 | 2-1 |
| Friendlies Clubs | Utrecht | Sevilla | 02-08-2026 | 0-1 |
| Friendlies Clubs | Cambuur | Utrecht | 24-07-2026 | 1-0 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PEC Zwolle | Cambuur | 11-10-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | FC Groningen | PEC Zwolle | 18-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Feyenoord | 13-09-2026 | 0-7 |
| Eredivisie | Sparta Rotterdam | PEC Zwolle | 04-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | N.E.C. | 29-08-2026 | 1-3 |
| Eredivisie | sc Heerenveen | PEC Zwolle | 22-08-2026 | 0-2 |
| Eredivisie | FC Twente | PEC Zwolle | 16-08-2026 | 3-1 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Ajax | 09-08-2026 | 0-2 |
| Friendlies Clubs | Hannover 96 | PEC Zwolle | 01-08-2026 | 3-0 |
| Friendlies Clubs | PEC Zwolle | AEK Athens FC | 26-07-2026 | 2-3 |
PEC Zwolle won in diezelfde periode slechts vier keer, met vier gelijke spelen en twaalf nederlagen. Met 21 doelpunten voor en 50 tegen is de balans overtuigend negatief, al zit in die reeks ook een stevige 6-1 zege op PSV.
Utrecht oogt over een langere periode iets stabieler, maar beide ploegen laten defensief geregeld steken vallen.
Statistieken: Utrecht – PEC Zwolle

Lange geschiedenis vol doelpunten
De twee clubs troffen elkaar al twintig keer sinds 2016, verspreid over de Eredivisie en de KNVB Beker. In de meest recente ontmoeting, afgelopen februari, speelden beide ploegen 1-1, terwijl PEC Zwolle het seizoen ervoor met 2-0 won in Utrecht. Veel van de eerdere duels, zoals 5-1, 4-3 en meerdere keren 3-3, laten zien dat dit affiche zelden doelpuntloos verloopt.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Utrecht | PEC Zwolle | 22-02-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Utrecht | 31-08-2025 | 0-2 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Utrecht | 01-02-2025 | 3-3 |
| Eredivisie | Utrecht | PEC Zwolle | 11-08-2024 | 1-0 |
| Eredivisie | Utrecht | PEC Zwolle | 03-04-2024 | 5-1 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Utrecht | 27-08-2023 | 1-0 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Utrecht | 07-05-2022 | 1-1 |
| Eredivisie | Utrecht | PEC Zwolle | 25-09-2021 | 5-1 |
| Eredivisie | Utrecht | PEC Zwolle | 30-01-2021 | 3-3 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Utrecht | 21-11-2020 | 1-1 |
Die historische doelpuntrijkdom is geen garantie voor dit duel, maar past wel bij het beeld van twee kwetsbare defensies.
Twee ploegen onderin de tabel
Na zeven competitiewedstrijden staat Utrecht vijftiende met vijf punten, uit één zege, twee gelijke spelen en vier nederlagen. PEC Zwolle staat zestiende met vier punten, na één overwinning, één gelijkspel en vijf nederlagen. Het verschil tussen de twee is minimaal, wat duidt op een uitgeglichen krachtsverhouding ondanks de rol van Utrecht als thuisploeg.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 | Cambuur | 7 | 1 | 2 | 4 | 10/19 | 5 |
| 15 | Utrecht | 7 | 1 | 2 | 4 | 11/24 | 5 |
| 16 | PEC Zwolle | 7 | 1 | 1 | 5 | 6/20 | 4 |
| 17 | ADO Den Haag | 7 | 0 | 2 | 5 | 7/17 | 2 |
De kleine kloof in punten maakt een uitgesproken favoriet lastig aan te wijzen.
Sleutelspelers en discipline
Bij Utrecht is Artem Stepanov in uitstekende vorm, met vijf doelpunten in zijn laatste zes wedstrijden, en vormt hij een duidelijk aanvallend wapen. Bij PEC Zwolle springt D. Mbayo eruit met drie assists in zeven duels, een teken dat de creativiteit vooral via hem loopt.
Op disciplinair vlak valt op dat S. Floranus van PEC Zwolle al een rode kaart pakte in slechts vier wedstrijden, en K. Kostons verzamelde drie gele kaarten in zeven duels. Bij Utrecht bleven A. Zagré en D. de Wit vooralsnog bij twee gele kaarten elk, zonder rode kaart.
Een kaart extra bij PEC Zwolle zou de wedstrijd verder kunnen openbreken.

Ruimte voor doelpunten aan beide kanten
Dit seizoen incasseerde Utrecht al 24 tegentreffers in zeven duels, PEC Zwolle twintig. Dat zijn hoge aantallen voor dit stadium van de competitie en sluit aan bij de langere reeks, waarin beide ploegen eveneens veel doelpunten tegen kregen. Gecombineerd met de doelpuntrijke onderlinge historie ontstaat het beeld van een duel waarin verdedigend risico eerder regel dan uitzondering lijkt.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| A. Zagré | Frankrijk | 25 | Verdediger | 168 | 55 |
| D. de Wit | Nederland | 28 | Middenvelder | 184 | 76 |
| V. Barkas | Griekenland | 32 | Doelman | 196 | 88 |
| N. Amrabat | Marokko | 39 | Aanvaller | 179 | 73 |
| N. Panagiotou | Cyprus | 26 | Verdediger | 183 | onbekend |
| J. van Overeem | Nederland | 32 | Middenvelder | 181 | 73 |
| M. Brouwer | Nederland | 33 | Doelman | 189 | 81 |
| M. Eerdhuijzen | Nederland | 26 | Verdediger | 194 | 85 |
| S. Horemans | België | 28 | Verdediger | 186 | 68 |
| S. Padt | Nederland | 36 | Doelman | 192 | 85 |
| N. Vesterlund | Denemarken | 27 | Verdediger | 185 | 80 |
| N. Nwankwo | Nederland | 28 | Verdediger | 181 cm | onbekend |
| J. Medić | Kroatië | 28 | Verdediger | 193 | 91 |
| D. Min | Nederland | 27 | Aanvaller | 194 | 78 |
| K. Paredes | Verenigde Staten | 23 | Middenvelder | 170 | 61 |
| D. van den Berg | Nederland | 26 | Middenvelder | 190 | 75 |
| M. Didden | België | 25 | Verdediger | 198 | 91 |
| Y. Cathline | Frankrijk | 24 | Aanvaller | 176 | 68 |
| G. Offerhaus | Nederland | 25 | Verdediger | 188 | onbekend |
| Zidane Iqbal | Irak | 23 | Middenvelder | 181 | 71 |
| Ángel Alarcón | Spanje | 22 | Aanvaller | 175 | onbekend |
| K. Gadellaa | Nederland | 23 | Doelman | 206 | 87 |
| M. Broholm | Noorwegen | 21 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| S. van Duijn | Nederland | 22 | Aanvaller | 181 | onbekend |
| A. Blake | Engeland | 21 | Aanvaller | 173 | 65 |
| N. Ogidi Nwankwo | Nederland | 24 | onbekend | onbekend | onbekend |
| M. Eppink | Nederland | 20 | Doelman | 183 | 73 |
| P. Kloosterboer | Nederland | 21 | Verdediger | 184 cm | 72 kg |
| Artem Stepanov | Oekraïne | 19 | Aanvaller | 192 | 86 |
| Viggo Plantinga | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| E. C. Owen | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| F. Pohl | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| J. Schuldes | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| N. Viergever | Nederland | 37 | Verdediger | 183 | 78 |
| R. Thomas | Nieuw-Zeeland | 31 | Middenvelder | 176 | 61 |
| D. Mbayo | België | 25 | Middenvelder | 175 | 65 |
| S. Graves | Denemarken | 27 | Verdediger | 191 | 81 |
| J. Schendelaar | Nederland | 26 | Doelman | 186 | 75 |
| S. Floranus | Curaçao | 28 | Verdediger | 181 | 74 |
| O. Velanas | Nederland | 28 | Middenvelder | 180 | 70 |
| S. van Hooijdonk | Nederland | 26 | Aanvaller | 190 | 81 |
| K. Kostons | Nederland | 27 | Aanvaller | 186 | 76 |
| T. Oosting | Nederland | 26 | Middenvelder | 176 | 71 |
| E. Sørensen | Denemarken | 27 | Aanvaller | 189 | onbekend |
| T. Velthuis | Nederland | 24 | Verdediger | 190 | 77 |
| T. Sommer | Denemarken | 24 | Middenvelder | 186 | onbekend |
| O. Aertssen | Nederland | 22 | Verdediger | 183 | 76 |
| D. Verduin | Nederland | 22 | Doelman | 195 | 82 |
| I. Cissoko | Nederland | 23 | Middenvelder | 174 cm | 67 kg |
| T. de Graaff | Nederland | 21 | Doelman | 188 | 74 |
| D. van der Haar | Nederland | 22 | Verdediger | 183 | 76 |
| N. Fichtinger | Nederland | 22 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Jan Bürger | Duitsland | 19 | Verdediger | 180 cm | onbekend |
| Dylan Ruward | Nederland | 21 | Verdediger | 180 | 70 |
| G. Reiziger | Nederland | 21 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| G. Rahajaän | Nederland | 18 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Jadiel Pereira da Gama | Nederland | 16 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Gilles van der Wal | Nederland | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| J. Arens | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
Met twee ploegen die dit seizoen moeite hebben om de nul te houden, en een onderlinge historie die zelden saai is, lijkt de kans op een doelpuntrijk duel reëel. Dat maakt de over bij de totaal doelpunten-markt een logische invalshoek voor deze wedstrijd.
Een duidelijke voorspelling voor de winnaar is lastiger te onderbouwen, omdat beide ploegen dicht bij elkaar staan in de stand. De doelpuntenmarkt biedt in dat licht de meeste houvast voor een wedtip.
