Telstar ontvangt PEC Zwolle in de Eredivisie. Beide ploegen bungelen dit seizoen in de onderste regionen van de ranglijst, met wisselende vormen over de laatste weken.
Opvallend is dat beide defensies dit seizoen vaak worden gepasseerd, aan beide kanten van het veld. Dat belooft een duel waarin de uitslag allesbehalve vastligt.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Vorm van beide ploegen: weinig stabiliteit
Telstar won zes van de laatste twintig duels over alle competities, met vier gelijkspelen en tien nederlagen. Dat beeld bevat competitie, beker en oefenwedstrijden, dus het is geen zuiver beeld van alleen de Eredivisie.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
Telstar: 20 gespeelde wedstrijden; PEC Zwolle: 20 gespeelde wedstrijden.
Telstar
- Gewonnen
- 30% 6 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 50% 10 / 20
- Doelpunten voor
- 34
- Doelpunten tegen
- 37
- Doelsaldo
- -3
PEC Zwolle
- Gewonnen
- 25% 5 / 20
- Gelijk
- 10% 2 / 20
- Verloren
- 65% 13 / 20
- Doelpunten voor
- 22
- Doelpunten tegen
- 45
- Doelsaldo
- -23
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Telstar | Utrecht | 01-11-2026 | 4-2 |
| KNVB-beker | Telstar | Almere City FC | 27-10-2026 | 0-2 |
| Eredivisie | GO Ahead Eagles | Telstar | 23-10-2026 | 3-2 |
| Eredivisie | Telstar | Feyenoord | 17-10-2026 | 3-4 |
| Eredivisie | Telstar | ADO Den Haag | 11-10-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | AZ | Telstar | 20-09-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | sc Heerenveen | Telstar | 13-09-2026 | 0-0 |
| Eredivisie | FC Twente | Telstar | 09-09-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | Telstar | Cambuur | 06-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | Telstar | Ajax | 30-08-2026 | 0-4 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PEC Zwolle | ADO Den Haag | 01-11-2026 | 1-0 |
| KNVB-beker | PEC Zwolle | FC OSS | 28-10-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | Utrecht | PEC Zwolle | 24-10-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | GO Ahead Eagles | 18-10-2026 | 4-1 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Cambuur | 11-10-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | FC Groningen | PEC Zwolle | 18-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Feyenoord | 13-09-2026 | 0-7 |
| Eredivisie | Sparta Rotterdam | PEC Zwolle | 04-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | N.E.C. | 29-08-2026 | 1-3 |
| Eredivisie | sc Heerenveen | PEC Zwolle | 22-08-2026 | 0-2 |
PEC Zwolle deed het in dezelfde periode nog wisselvalliger: vijf zeges tegenover twee gelijke spelen en liefst dertien nederlagen, met een duidelijk doelsaldo in het nadeel van de uitploeg.
Zwolle incasseerde in deze reeks beduidend meer doelpunten dan Telstar, wat op defensieve kwetsbaarheid wijst.
Statistieken: Telstar – PEC Zwolle

Onderlinge duels leveren geen duidelijk patroon op
De laatste twee ontmoetingen gingen allebei naar de thuisploeg: PEC Zwolle won in januari met 4-1 op eigen veld, terwijl Telstar in augustus 2025 thuis met 2-0 won. Dat wijst niet overduidelijk naar één favoriet.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PEC Zwolle | Telstar | 31-01-2026 | 4-1 |
| Eredivisie | Telstar | PEC Zwolle | 15-08-2025 | 0-2 |
| Eerste Divisie | PEC Zwolle | Telstar | 14-04-2023 | 2-0 |
| Eerste Divisie | Telstar | PEC Zwolle | 12-08-2022 | 0-5 |
De twee oudere duels dateren uit de Eerste Divisie en zeggen weinig over de huidige vorm van beide ploegen in de Eredivisie.
Dicht bij elkaar onderin
In de actuele Eredivisie-stand staan beide ploegen vlak bij elkaar: Telstar bezet plek zestien met zes punten uit tien duels, PEC Zwolle staat één plaats hoger met acht punten. Een volledige tabel ontbreekt, dus een exacte duiding van die positie valt niet te geven, maar het verschil is minimaal.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 | Sparta Rotterdam | 10 | 2 | 3 | 5 | 17/24 | 9 |
| 15 | PEC Zwolle | 10 | 2 | 2 | 6 | 11/23 | 8 |
| 16 | Telstar | 10 | 1 | 3 | 6 | 12/21 | 6 |
| 17 | ADO Den Haag | 10 | 1 | 3 | 6 | 13/23 | 6 |
Telstar heeft een iets beter doelsaldo (12 voor, 21 tegen) dan PEC Zwolle (11 voor, 23 tegen), al blijven de verschillen klein.
Kaarten en assists bij beide selecties
Bij PEC Zwolle is D. Mbayo de aangever met de meeste assists, drie in zeven duels. K. Kostons verzamelde al drie gele kaarten in zeven wedstrijden, en S. Floranus kreeg zelfs al een rode kaart in slechts vier optredens.
Bij Telstar springen R. Koeman en N. Þórisson eruit op het gebied van kaarten, de laatste met een rode kaart in drie wedstrijden. Dit zijn disciplinaire cijfers, geen volledige selectie-informatie of blessurelijst.

Veel ruimte voor doelpunten
Op basis van de huidige competitiecijfers valt gemiddeld meer dan drie doelpunten per wedstrijd te noteren bij beide ploegen: Telstar komt op 3,3 doelpunten per duel (12 voor en 21 tegen in tien wedstrijden), PEC Zwolle op 3,4 (11 voor en 23 tegen). Dat ligt dicht bij de aangeboden lijn van 3,25 doelpunten.
Ook de bredere vormreeks van twintig duels bevestigt dat beeld: Telstar zit op 3,55 doelpunten per wedstrijd gemiddeld, PEC Zwolle op 3,35. Beide ploegen zijn dus regelmatig betrokken bij wedstrijden met meerdere doelpunten.
Dat maakt de Over-lijn een logisch aanknopingspunt voor wie op doelpunten wil inzetten.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| N. Þórisson | IJsland | 27 | Aanvaller | 188 | onbekend |
| J. Hardeveld | Nederland | 31 | Verdediger | 184 | 76 |
| R. Koeman | Nederland | 31 | Doelman | 188 | 80 |
| D. Reiziger | Nederland | 25 | Doelman | 184 cm | 69 kg |
| N. Nwankwo | Nederland | 28 | Verdediger | 181 cm | onbekend |
| M. Peersman | België | 35 | Verdediger | 185 | 69 |
| T. Owusu | Nederland | 27 | Middenvelder | 181 | onbekend |
| A. Martha | Nederland | 23 | Verdediger | 180 | onbekend |
| Rui Mendes | Portugal | 27 | Middenvelder | 179 | 72 |
| A. Soualhia | Frankrijk | 25 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| G. Caschili | Nederland | 23 | Verdediger | 171 cm | 72 kg |
| P. Brouwer | Nederland | 25 | Middenvelder | 176 cm | onbekend |
| S. Valk | Nederland | 24 | Verdediger | 195 cm | 76 kg |
| P. Aning | Nederland | 22 | Middenvelder | 176 | 71 |
| N. Rossen | Nederland | 21 | Middenvelder | 181 | 66 |
| F. Rust | Nederland | 21 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| S. Hetli | Nederland | 25 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| N. Ogidi Nwankwo | Nederland | 24 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| E. Demircan | Turkije | 21 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| Gerald Alders | Nederland | 21 | Verdediger | 179 | |
| R. Oudsten | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| F. Turay | Nederland | 22 | Aanvaller | 178 | onbekend |
| H. Kuster | Nederland | 21 | Middenvelder | 161 cm | onbekend |
| Isaiah Ahmed | Curaçao | 20 | Middenvelder | 186 | 75 |
| Jelani Seedorf | Nederland | 21 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| Finn Mulder | Nederland | 18 | Doelman | onbekend | onbekend |
| N. Shenkman | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| N. Viergever | Nederland | 37 | Verdediger | 183 | 78 |
| R. Thomas | Nieuw-Zeeland | 31 | Middenvelder | 176 | 61 |
| D. Mbayo | België | 25 | Middenvelder | 175 | 65 |
| S. Graves | Denemarken | 27 | Verdediger | 191 | 81 |
| J. Schendelaar | Nederland | 26 | Doelman | 186 | 75 |
| Y. Namli | Denemarken | 32 | Aanvaller | 180 | 70 |
| S. Floranus | Curaçao | 28 | Verdediger | 181 | 74 |
| O. Velanas | Nederland | 28 | Middenvelder | 180 | 70 |
| S. van Hooijdonk | Nederland | 26 | Aanvaller | 190 | 81 |
| K. Kostons | Nederland | 27 | Aanvaller | 186 | 76 |
| T. Oosting | Nederland | 26 | Middenvelder | 176 | 71 |
| E. Sørensen | Denemarken | 27 | Aanvaller | 189 | onbekend |
| T. Velthuis | Nederland | 24 | Verdediger | 190 | 77 |
| T. Sommer | Denemarken | 24 | Middenvelder | 186 | onbekend |
| O. Aertssen | Nederland | 22 | Verdediger | 183 | 76 |
| D. Verduin | Nederland | 23 | Doelman | 195 | 82 |
| I. Cissoko | Nederland | 23 | Middenvelder | 174 cm | 67 kg |
| T. de Graaff | Nederland | 21 | Doelman | 188 | 74 |
| D. van der Haar | Nederland | 22 | Verdediger | 183 | 76 |
| N. Fichtinger | Nederland | 22 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Jan Bürger | Duitsland | 19 | Verdediger | 180 cm | onbekend |
| Dylan Ruward | Nederland | 21 | Verdediger | 180 | 70 |
| G. Reiziger | Nederland | 21 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| G. Rahajaän | Nederland | 18 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Jadiel Pereira da Gama | Nederland | 16 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Gilles van der Wal | Nederland | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| J. Arens | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Torben Bos | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
Met twee ploegen die dit seizoen vaker wel dan niet doelpunten toelaten, lijkt de kans op een wedstrijd met meerdere treffers reëel. De cijfers van beide teams wijzen in dezelfde richting, zonder dat één ploeg duidelijk als favoriet overtuigt.
Voor wie een wedtip zoekt in dit duel, biedt de totaal doelpunten-markt het meest consistente beeld van de twee teams.
