PSV ontvangt Feyenoord in de Eredivisie. Beide ploegen laten dit seizoen veel doelpunten noteren en staan dicht bij elkaar in de stand.
De laatste onderlinge duels gingen vaak alle kanten op qua doelpunten, en ook dit seizoen vinden beide ploegen regelmatig het net. Dat belooft een interessante confrontatie, al is nog niet duidelijk wie de overhand krijgt.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Beide ploegen vinden het net
In de competitie dit seizoen wint Feyenoord vijf van de zeven duels en bleef het team nog ongeslagen, met ruime overwinningen op onder meer PEC Zwolle en Utrecht. PSV won eveneens vijf van de zeven competitieduels, maar leed een nederlaag bij FC Twente.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
PSV: 20 gespeelde wedstrijden; Feyenoord: 20 gespeelde wedstrijden.
PSV
- Gewonnen
- 65% 13 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 15% 3 / 20
- Doelpunten voor
- 61
- Doelpunten tegen
- 29
- Doelsaldo
- +32
Feyenoord
- Gewonnen
- 70% 14 / 20
- Gelijk
- 25% 5 / 20
- Verloren
- 5% 1 / 20
- Doelpunten voor
- 53
- Doelpunten tegen
- 20
- Doelsaldo
- +33
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PSV | sc Heerenveen | 09-10-2026 | 2-0 |
| Eredivisie | FC Twente | PSV | 20-09-2026 | 3-2 |
| Eredivisie | PSV | Sparta Rotterdam | 13-09-2026 | 4-1 |
| Champions League | PSV | Shakhtar Donetsk | 10-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Ajax | PSV | 05-09-2026 | 1-3 |
| Eredivisie | Utrecht | PSV | 30-08-2026 | 1-6 |
| Eredivisie | PSV | FC Groningen | 23-08-2026 | 5-1 |
| Eredivisie | Excelsior | PSV | 15-08-2026 | 1-2 |
| Eredivisie | PSV | Fortuna Sittard | 08-08-2026 | 2-2 |
| Johan Cruijff Schaal | PSV | AZ | 02-08-2026 | 0-4 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Feyenoord | AZ | 10-10-2026 | 2-0 |
| Eredivisie | Feyenoord | Utrecht | 20-09-2026 | 5-0 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | Feyenoord | 13-09-2026 | 0-7 |
| Champions League | Barcelona | Feyenoord | 09-09-2026 | 5-1 |
| Eredivisie | N.E.C. | Feyenoord | 05-09-2026 | 1-3 |
| Eredivisie | Feyenoord | ADO Den Haag | 30-08-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | Cambuur | Feyenoord | 23-08-2026 | 2-5 |
| Eredivisie | Feyenoord | GO Ahead Eagles | 16-08-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | Sparta Rotterdam | Feyenoord | 09-08-2026 | 0-1 |
| Friendlies Clubs | Feyenoord | Atalanta | 02-08-2026 | 2-1 |
Kijk je breder naar de laatste maanden, inclusief bekerwedstrijden, de Champions League en oefenduels, dan scoorden beide ploegen opvallend veel. Dat zegt meer over de aanvallende instelling dan over de huidige competitievorm alleen.
Statistieken: PSV – Feyenoord

PSV wint de laatste vijf confrontaties
In de laatste vijf onderlinge duels, verspreid over de competitie en de beker, was PSV telkens de sterkste. De laatste ontmoeting in februari 2026 won de thuisploeg met 3-0.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PSV | Feyenoord | 01-02-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | Feyenoord | PSV | 26-10-2025 | 2-3 |
| Eredivisie | Feyenoord | PSV | 11-05-2025 | 2-3 |
| KNVB-beker | PSV | Feyenoord | 05-02-2025 | 2-0 |
| Eredivisie | PSV | Feyenoord | 22-12-2024 | 3-0 |
| Johan Cruijff Schaal | PSV | Feyenoord | 04-08-2024 | 4-4 |
| Eredivisie | PSV | Feyenoord | 03-03-2024 | 2-2 |
| KNVB-beker | Feyenoord | PSV | 24-01-2024 | 1-0 |
| Eredivisie | Feyenoord | PSV | 03-12-2023 | 1-2 |
| Johan Cruijff Schaal | Feyenoord | PSV | 04-08-2023 | 0-1 |
Verder terug in de geschiedenis wisselden de overwinningen elkaar vaker af en viel op dat veel duels doelpuntrijk verliepen, met onder meer een 4-4 in de Super Cup.
Een reeks uit het verleden zegt weinig over de huidige vorm van Feyenoord, maar het is wel een signaal om niet te onderschatten.
Een nek-aan-nekrace in de Eredivisie
Feyenoord staat tweede met 17 punten uit zeven duels, PSV volgt op de derde plaats met 16 punten uit evenveel wedstrijden. Het verschil is minimaal en ook het doelsaldo ligt dicht bij elkaar.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | AZ | 7 | 6 | 1 | 0 | 18/6 | 19 |
| 2 | Feyenoord | 7 | 5 | 2 | 0 | 25/7 | 17 |
| 3 | PSV | 7 | 5 | 1 | 1 | 24/10 | 16 |
| 4 | FC Twente | 7 | 5 | 1 | 1 | 15/7 | 16 |
Feyenoord incasseerde pas zeven tegentreffers, PSV tien. Dat wijst op een iets stabielere defensie bij de bezoekers, al is het verschil niet groot genoeg om er zwaar op te leunen.
De krappe marges in de tabel laten zien dat dit duel voor beide ploegen veel waard is.
Aanvallers in goede doen
Bij Feyenoord zijn G. Zechiël en A. Hadj-Moussa dit seizoen al goed voor vijf doelpunten, met L. Valente als derde man met vier treffers. Dat wijst op een aanval die niet van één naam afhankelijk is.
Bij PSV springen S. Mijnans en G. Til eruit met elk vier doelpunten, terwijl R. van Bommel de meeste gele kaarten verzamelde zonder dat dit tot een rode kaart leidde.

Veel doelpunten in het verschiet?
Tel je de doelpunten voor en tegen van beide ploegen dit seizoen bij elkaar op, dan komt Feyenoord op ruim vier treffers per duel en PSV zelfs nog iets hoger. Ook in eerdere onderlinge duels viel vaak meer dan drie keer het net.
Dat maakt een optie als de Aziatische handicap minder vanzelfsprekend dan een markt die puur op het aantal doelpunten let. Een gelijkspel is bij deze cijfers ook niet uit te sluiten, al oogt dat met het oog op de aanvalscijfers niet het meest logische scenario.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| I. Perišić | Kroatië | 37 | Aanvaller | 186 | 80 |
| A. Obispo | Nederland | 27 | Verdediger | 185 | 79 |
| Mauro Júnior | Brazilië | 27 | Verdediger | 171 | 62 |
| F. Kostić | Servië | 33 | Verdediger | 184 | 81 |
| A. Pléa | Frankrijk | 33 | Aanvaller | 181 | 79 |
| G. Til | Nederland | 28 | Middenvelder | 186 | 79 |
| L. Geertruida | Nederland | 26 | Verdediger | 184 | 69 |
| S. Mijnans | Nederland | 26 | Middenvelder | 190 | 70 |
| J. Veerman | Nederland | 27 | Middenvelder | 185 | 81 |
| N. Olij | Nederland | 31 | Doelman | 188 | 79 |
| S. Dest | Verenigde Staten | 25 | Verdediger | 173 | 62 |
| D. Man | Roemenië | 28 | Aanvaller | 183 | 82 |
| R. Pepi | Verenigde Staten | 23 | Aanvaller | 185 | 73 |
| M. Kovář | Tsjechië | 26 | Doelman | 196 | 88 |
| K. Sildillia | Frankrijk | 24 | Verdediger | 186 | 84 |
| P. Wanner | Oostenrijk | 20 | Middenvelder | 185 | 72 |
| E. Bajraktarevic | Verenigde Staten | 21 | Aanvaller | 175 | 64 |
| R. Flamingo | Nederland | 23 | Verdediger | 186 | 75 |
| K. Sano | Japan | 23 | Middenvelder | 176 | 68 |
| Yarek Gasiorowski | Spanje | 21 | Verdediger | 190 | 75 |
| R. van Bommel | Nederland | 22 | Aanvaller | 186 | 83 |
| T. Smolenaars | Nederland | 21 | Doelman | 197 | 80 |
| E. Bassey | Nederland | 19 | Verdediger | 187 cm | onbekend |
| J. van den Berg | Nederland | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Santos | Nederland | 21 | Middenvelder | 166 | onbekend |
| N. Fernandez | België | 21 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| F. Merién | Nederland | 18 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Khadim Ngom | Nederland | 21 | Doelman | 180 | onbekend |
| M. Hansen | Denemarken | 17 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| S. Cornecion | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Bouhamdi | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| R. Nelson | Engeland | 26 | Aanvaller | 175 | 71 |
| J. Lotomba | Zwitserland | 28 | Verdediger | 177 | 71 |
| C. Vanhoutte | België | 28 | Middenvelder | 182 | 76 |
| T. Watanabe | Japan | 29 | Verdediger | 184 | 76 |
| J. St. Juste | Nederland | 30 | Verdediger | 186 | 76 |
| M. Deijl | Nederland | 29 | Verdediger | 181 | 72 |
| S. Steijn | Nederland | 24 | Middenvelder | 173 | 61 |
| A. Ueda | Japan | 28 | Aanvaller | 182 | 76 |
| F. Kastenmeier | Duitsland | 29 | Doelman | 192 | 85 |
| Gonçalo Borges | Portugal | 25 | Aanvaller | 184 | 72 |
| N. Kasanwirjo | Nederland | 24 | Verdediger | 185 | 68 |
| Mika Màrmol | Spanje | 25 | Verdediger | 181 cm | 70 kg |
| C. Tengstedt | Denemarken | 26 | Aanvaller | 184 | 79 |
| Javi López | Spanje | 24 | Middenvelder | 184 | 80 |
| L. Bossin | Ierland | 30 | Doelman | 190 | 81 |
| T. Ernst | Duitsland | 23 | Doelman | 193 | 87 |
| O. Targhalline | Marokko | 24 | Middenvelder | 186 | 70 |
| L. Valente | Italië | 23 | Middenvelder | 189 | 78 |
| A. Hadj-Moussa | Algerije | 24 | Middenvelder | 176 | 72 |
| Nacho Ferri | Spanje | 22 | Aanvaller | 192 | 80 |
| G. Read | Nederland | 20 | Verdediger | 184 | onbekend |
| T. Kraaijeveld | Nederland | 19 | Middenvelder | ||
| M. Berger | Nederland | 22 | onbekend | 181 | 72 |
| G. Zechiël | Nederland | 22 | Middenvelder | 171 | 67 |
| G. Diarra | Mali | 23 | Aanvaller | 183 | onbekend |
| T. van den Elshout | Nederland | 19 | Middenvelder | 188 cm | onbekend |
| J. Zinhagel | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| S. van Persie | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| J. Schaken | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| T. Wessels | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
Met twee ploegen die dit seizoen gemiddeld ruim vier doelpunten per wedstrijd laten vallen, oogt de optie op meer dan 3,75 doelpunten de meest verdedigbare wedtip voor dit duel.
Een duidelijke voorspelling voor de winnaar is lastiger te onderbouwen, omdat de ranglijst en de recente competitievorm van beide ploegen weinig licht laten tussen thuisploeg en uitploeg.
