N.E.C. ontvangt FC Groningen in de Eredivisie. Beide ploegen bevinden zich in de onderste helft van de ranglijst en zochten dit seizoen naar meer stabiliteit. Groningen lijkt de laatste weken net iets meer grip te hebben gevonden dan de thuisploeg.
De twee teams staan dicht bij elkaar in punten, wat meteen duidelijk maakt dat er weinig ruimte is voor een uitgesproken favoriet. Ook de onderlinge duels van de laatste jaren geven een wisselend beeld, en dat zorgt voor extra onzekerheid richting deze wedstrijd.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Vormpeil: Groningen stabieler, N.E.C. zoekt een zege
FC Groningen sloot de laatste reeks af met een 3-0 zege op PEC Zwolle, na gelijkspelen tegen GO Ahead Eagles en FC Twente. Daarvoor verloor de ploeg nog van PSV en Fortuna Sittard, maar de laatste drie competitieduels gingen zonder nederlaag.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
N.E.C.: 20 gespeelde wedstrijden; FC Groningen: 20 gespeelde wedstrijden.
N.E.C.
- Gewonnen
- 25% 5 / 20
- Gelijk
- 25% 5 / 20
- Verloren
- 50% 10 / 20
- Doelpunten voor
- 32
- Doelpunten tegen
- 37
- Doelsaldo
- -5
FC Groningen
- Gewonnen
- 40% 8 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 40% 8 / 20
- Doelpunten voor
- 33
- Doelpunten tegen
- 34
- Doelsaldo
- -1
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Ajax | N.E.C. | 10-10-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | N.E.C. | GO Ahead Eagles | 20-09-2026 | 1-1 |
| Europa League | Juventus | N.E.C. | 17-09-2026 | 5-0 |
| Eredivisie | Cambuur | N.E.C. | 12-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | N.E.C. | Excelsior | 08-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | N.E.C. | Feyenoord | 05-09-2026 | 1-3 |
| Eredivisie | PEC Zwolle | N.E.C. | 29-08-2026 | 1-3 |
| Champions League | Bodo/Glimt | N.E.C. | 25-08-2026 | 3-0 |
| Champions League | N.E.C. | Bodo/Glimt | 19-08-2026 | 1-3 |
| Eredivisie | Willem II | N.E.C. | 15-08-2026 | 1-4 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Excelsior | FC Groningen | 11-10-2026 | 1-5 |
| Eredivisie | FC Groningen | PEC Zwolle | 18-09-2026 | 3-0 |
| Eredivisie | GO Ahead Eagles | FC Groningen | 12-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | FC Groningen | FC Twente | 06-09-2026 | 2-2 |
| Eredivisie | FC Groningen | Fortuna Sittard | 28-08-2026 | 2-3 |
| Eredivisie | PSV | FC Groningen | 23-08-2026 | 5-1 |
| Eredivisie | ADO Den Haag | FC Groningen | 16-08-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | FC Groningen | Utrecht | 09-08-2026 | 2-1 |
| Friendlies Clubs | FC Groningen | Valladolid | 01-08-2026 | 1-0 |
| Friendlies Clubs | FC Groningen | Volos NFC | 25-07-2026 | 0-0 |
N.E.C. won na de zege op PEC Zwolle eind augustus geen enkele Eredivisie-wedstrijd meer. Nederlagen tegen Feyenoord en Cambuur werden afgewisseld met gelijkspelen tegen Excelsior, GO Ahead Eagles en Ajax. Dat is een minder constant beeld dan bij de uitploeg.
Groningen gaat met het betere gevoel richting deze wedstrijd, al zegt dat nog niets zeker over de uitslag.
Statistieken: N.E.C. – FC Groningen

Onderlinge duels: een wisselend beeld
In de meest recente ontmoetingen wisselden de zeges elkaar af: FC Groningen won in mei 2026 met 2-1, maar N.E.C. had eerder, in november 2024, met 6-0 gewonnen en ook het duel van november 2025 ging naar N.E.C., dat op dat moment thuis speelde.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | FC Groningen | N.E.C. | 10-05-2026 | 2-1 |
| Eredivisie | N.E.C. | FC Groningen | 09-11-2025 | 2-0 |
| Friendlies Clubs | FC Groningen | N.E.C. | 19-07-2025 | 1-2 |
| Eredivisie | FC Groningen | N.E.C. | 08-02-2025 | 2-1 |
| Eredivisie | N.E.C. | FC Groningen | 03-11-2024 | 6-0 |
| Eredivisie | FC Groningen | N.E.C. | 25-04-2023 | 0-1 |
| Eredivisie | N.E.C. | FC Groningen | 26-08-2022 | 1-1 |
| Eredivisie | FC Groningen | N.E.C. | 12-03-2022 | 4-3 |
| KNVB-beker | FC Groningen | N.E.C. | 19-01-2022 | 1-2 |
| Eredivisie | N.E.C. | FC Groningen | 31-10-2021 | 3-0 |
Dat maakt de historie vooral een illustratie van hoe wisselvallig dit duel door de jaren heen is geweest, zonder dat het nu als voorspellende waarde dient voor de huidige vorm van beide ploegen.
Ranglijst: dicht bij elkaar, met Groningen net hoger
FC Groningen staat achtste met 11 punten uit 7 wedstrijden, N.E.C. bezet de elfde plaats met 8 punten uit evenveel duels. Het verschil is drie punten, maar het seizoen is nog jong en de posities kunnen snel wijzigen.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 7 | Excelsior | 7 | 3 | 2 | 2 | 15/9 | 11 |
| 8 | FC Groningen | 7 | 3 | 2 | 2 | 15/13 | 11 |
| 9 | GO Ahead Eagles | 7 | 2 | 4 | 1 | 16/14 | 10 |
| 10 | sc Heerenveen | 7 | 2 | 3 | 2 | 11/9 | 9 |
| 11 | N.E.C. | 7 | 2 | 2 | 3 | 12/13 | 8 |
| 12 | Sparta Rotterdam | 7 | 1 | 2 | 4 | 10/17 | 5 |
Wie maakt het verschil voorin
In de selectie van FC Groningen delen T. van Bergen en B. Willumsson de topscorersrol met elk vier doelpunten in zeven wedstrijden, terwijl D. van der Werff met drie assists de belangrijkste aangever is. Dat spreidt de dreiging over meerdere namen.
Bij N.E.C. springt T. Chery eruit met twee assists in zes duels. Verdediger N. Lebreton heeft al twee gele kaarten in zeven wedstrijden, iets om in het achterhoofd te houden bij een pittig duel.

Thuisvoordeel tegenover de betere recente papieren
De wedtip-markten wijzen N.E.C. aan als favoriet dankzij het thuisvoordeel, terwijl FC Groningen op de ranglijst hoger staat en de laatste weken stabieler voetbalt. De onderlinge duels geven daarbij geen duidelijke richting, met wisselende uitslagen in de afgelopen jaren.
Een Aziatische handicap kan die spanning tussen marktprijs en cijfers overbruggen: met een kwart doelpunt voorsprong krijgt de uitploeg wat meer ademruimte, zonder dat er meteen op een overwinning gerekend moet worden.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| M. Bakker | Nederland | 26 | Verdediger | 185 | 85 |
| P. Schuurs | Nederland | 26 | Verdediger | 191 | 80 |
| D. Tadić | Servië | 37 | Aanvaller | 181 | 76 |
| P. Sandler | Nederland | 29 | Verdediger | 190 | 82 |
| D. Geiger | Duitsland | 28 | Middenvelder | 173 | 67 |
| W. Willumsson | IJsland | 27 | Middenvelder | 193 | 84 |
| D. Nejašmić | Kroatië | 27 | Middenvelder | 183 | 74 |
| B. Nuytinck | Nederland | 36 | Verdediger | 191 | 80 |
| T. Ouwejan | Nederland | 30 | Verdediger | 178 | 72 |
| V. van Crooij | Nederland | 30 | Middenvelder | 179 | 76 |
| B. Linssen | Nederland | 36 | Aanvaller | 170 | 64 |
| K. Sierhuis | Nederland | 28 | Aanvaller | 180 | 83 |
| E. Mor | Turkije | 29 | Aanvaller | 169 cm | 64 kg |
| T. Chery | Suriname | 38 | Aanvaller | 170 | 68 |
| Jamiro Monteiro | Kaapverdië | 32 | Middenvelder | 172 | 63 |
| G. Crettaz | Argentinië | 26 | Doelman | 184 | 78 |
| N. Polster | Oostenrijk | 24 | Doelman | 187 | 82 |
| I. Hansen-Aarøen | Noorwegen | 22 | Middenvelder | 173 | 67 |
| B. Pereira | Frankrijk | 23 | Verdediger | 172 | 60 |
| A. Kaplan | Turkije | 23 | Verdediger | 189 | 72 |
| N. Lebreton | Frankrijk | 22 | Middenvelder | 178 | 70 |
| T. Storm | Denemarken | 22 | Verdediger | 176 | onbekend |
| Gabriel Brás | Portugal | 22 | Verdediger | 183 cm | 77 kg |
| Deveron Fonville | Nederland | 23 | Verdediger | ||
| S. Ouaissa | Nederland | 22 | Middenvelder | 170 | 68 |
| Almugera Raouf Mohammed Kabar | Duitsland | 20 | Verdediger | 186 | 78 |
| Clement Bischoff | Denemarken | 20 | Middenvelder | 180 | 75 |
| A. Thomas | Nederland | 19 | Middenvelder | 188 cm | onbekend |
| Adam Tahaui | Nederland | 21 | Aanvaller | 171 cm | onbekend |
| Joep Geneste | Nederland | 19 | Doelman | 192 cm | 74 kg |
| Freek Entius | Nederland | 20 | Doelman | ||
| Y. Moslih | Nederland | 19 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| M. van de Wiel | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Kevin Kers | Nederland | 20 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| B. Willumsson | IJsland | 26 | Aanvaller | 185 | 82 |
| H. Hateboer | Nederland | 32 | Verdediger | 185 | 72 |
| E. Vaessen | Nederland | 31 | Doelman | 189 | 93 |
| P. Clement | Nederland | 30 | Middenvelder | 177 | 70 |
| P. Boevink | Nederland | 28 | Doelman | 190 | 79 |
| O. Zawada | Polen | 30 | Aanvaller | 192 | 87 |
| M. Rente | Duitsland | 29 | Verdediger | 187 | 84 |
| L. Štubljar | Slovenië | 22 | Doelman | onbekend | onbekend |
| J. Ondrejka | Zweden | 24 | Aanvaller | 180 | 73 |
| R. Janse | Nederland | 24 | Doelman | 189 | 72 |
| T. Blokzijl | Nederland | 21 | Verdediger | 190 | 75 |
| T. de Jonge | Nederland | 23 | Middenvelder | 173 | 66 |
| M. Csinger | Hongarije | 23 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| M. Brandis | Slowakije | 21 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| T. Hernes | Engeland | 20 | Middenvelder | 179 | 72 |
| T. van Bergen | Nederland | 22 | Middenvelder | 180 | 80 |
| J. Schreuders | Nederland | 22 | Verdediger | 188 | 76 |
| T. Land | Nederland | 20 | Middenvelder | 168 | 56 |
| Wouter Prins | Nederland | 22 | Verdediger | 173 | onbekend |
| Tyrique Mercera | Curaçao | 22 | Verdediger | 187 | 74 |
| Nils Eggens | Nederland | 21 | Aanvaller | 178 cm | onbekend |
| D. van der Werff | Nederland | 22 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| A. Nordin | Zweden | 18 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| E. van der Laan | Zweden | 18 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Besnik Mashuku | Kosovo | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| R. Metu | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| J. Mosselaar | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| J. Hall | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Daan Erdman | Nederland | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
Deze voorspelling steunt vooral op de combinatie van ranglijst en recente vorm, die beide richting FC Groningen wijzen. De Aziatische handicap van een kwart doelpunt voor de uitploeg voelt als een manier om die meerwaarde te pakken zonder het thuisvoordeel van N.E.C. te negeren.
