FC Twente ontvangt Willem II in de Eredivisie. Twente hoort dit seizoen bij de subtop, terwijl Willem II juist flink worstelt in de competitie.
Beide ploegen zijn de laatste weken betrokken geweest bij wedstrijden met veel doelpunten, zowel in eigen voordeel als in het nadeel. Dat maakt de cijfers achter deze ontmoeting een goed startpunt voor de analyse, zonder dat daarmee al vaststaat hoe het verloop eruit gaat zien.
Analyse bijgewerkt .
Waar je deze weddenschap kunt plaatsen
Vormcheck: een stabiel Twente tegenover een worstelend Willem II
Twente speelde de afgelopen periode ook in de KNVB Beker, Europa League en Conference League, dus de totale reeks van 12 zeges, 4 gelijke spelen en 4 nederlagen is breder dan alleen de Eredivisie. Kijken we puur naar de competitie, dan staat de teller op 6 overwinningen, 2 gelijke spelen en 2 nederlagen uit tien duels, met 19 doelpunten voor en 10 tegen.
Wat kan je weddenschap opleveren?
De mogelijke uitbetaling is inclusief je inzet. Odds kunnen veranderen.
FC Twente: 20 gespeelde wedstrijden; Willem II: 20 gespeelde wedstrijden.
FC Twente
- Gewonnen
- 60% 12 / 20
- Gelijk
- 20% 4 / 20
- Verloren
- 20% 4 / 20
- Doelpunten voor
- 56
- Doelpunten tegen
- 20
- Doelsaldo
- +36
Willem II
- Gewonnen
- 30% 6 / 20
- Gelijk
- 15% 3 / 20
- Verloren
- 55% 11 / 20
- Doelpunten voor
- 26
- Doelpunten tegen
- 50
- Doelsaldo
- -24
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | Excelsior | FC Twente | 01-11-2026 | 0-9 |
| Eredivisie | AZ | FC Twente | 25-10-2026 | 0-2 |
| Conference League | Lincoln Red Imps FC | FC Twente | 22-10-2026 | 1-4 |
| Eredivisie | FC Twente | Utrecht | 18-10-2026 | 1-2 |
| Conference League | FC Twente | FC Thun | 15-10-2026 | 1-0 |
| Eredivisie | Fortuna Sittard | FC Twente | 10-10-2026 | 1-1 |
| Friendlies Clubs | FC Twente | Werder Bremen | 02-10-2026 | 7-0 |
| Eredivisie | FC Twente | PSV | 20-09-2026 | 3-2 |
| Eredivisie | FC Twente | ADO Den Haag | 12-09-2026 | 2-0 |
| Eredivisie | FC Twente | Telstar | 09-09-2026 | 1-0 |
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | PSV | Willem II | 31-10-2026 | 7-0 |
| KNVB-beker | Helmond Sport | Willem II | 27-10-2026 | 3-4 |
| Eredivisie | Willem II | Cambuur | 24-10-2026 | 1-6 |
| Eredivisie | Sparta Rotterdam | Willem II | 17-10-2026 | 3-2 |
| Eredivisie | Utrecht | Willem II | 11-10-2026 | 3-1 |
| Eredivisie | Willem II | Fortuna Sittard | 19-09-2026 | 0-1 |
| Eredivisie | Ajax | Willem II | 15-09-2026 | 5-1 |
| Eredivisie | AZ | Willem II | 11-09-2026 | 1-1 |
| Eredivisie | Willem II | Excelsior | 05-09-2026 | 0-3 |
| Eredivisie | Willem II | sc Heerenveen | 30-08-2026 | 2-2 |
Willem II kent een veel lastiger seizoen. In de laatste elf competitiewedstrijden bleef de ploeg zonder zege, met slechts 2 punten uit 2 gelijke spelen en 9 nederlagen. Het doelsaldo van 10 voor en 39 tegen zegt genoeg, met forse nederlagen tegen onder meer PSV (7-0), Cambuur (1-6) en Ajax (1-5).
Willem II incasseert dit seizoen structureel veel doelpunten, iets wat ook in deze wedstrijd kan terugkomen.
Statistieken: FC Twente – Willem II

Twente historisch de sterkere partij
De twee ploegen troffen elkaar al vaak in de Eredivisie en Twente is in die reeks duidelijk de maat der dingen geweest, met meerdere ruime zeges. Ook de twee meest recente duels gingen naar Twente, waaronder een 6-2 overwinning vorig seizoen.
| Competitie | Thuisploeg | Uitploeg | Datum | Uitslag |
|---|---|---|---|---|
| Eredivisie | FC Twente | Willem II | 12-01-2025 | 6-2 |
| Eredivisie | Willem II | FC Twente | 02-11-2024 | 0-1 |
| Eredivisie | Willem II | FC Twente | 22-01-2022 | 0-1 |
| Eredivisie | FC Twente | Willem II | 17-10-2021 | 1-1 |
| Eredivisie | FC Twente | Willem II | 06-03-2021 | 1-1 |
| Eredivisie | Willem II | FC Twente | 17-10-2020 | 0-3 |
| Eredivisie | FC Twente | Willem II | 19-10-2019 | 0-1 |
| KNVB-beker | FC Twente | Willem II | 23-01-2019 | 2-3 |
| Eredivisie | FC Twente | Willem II | 17-03-2018 | 2-2 |
| Eredivisie | Willem II | FC Twente | 15-10-2017 | 3-1 |
Dit is geen volledig overzicht van elke ontmoeting ooit, maar de beschikbare duels laten wel een duidelijke trend zien in het voordeel van Twente, zeker in de recentste jaren.
Grote kloof in de tabel
Twente staat 4e met 20 punten uit 10 wedstrijden. Willem II bezet plek 18 met slechts 2 punten uit 11 duels. Dat is een verschil van 18 punten, terwijl Willem II zelfs een wedstrijd meer speelde.
| Nr. | Team | Gespeeld | Gewonnen | Gelijk | Verloren | Voor/tegen | Punten |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3 | PSV | 11 | 7 | 2 | 2 | 35/13 | 23 |
| 4 | FC Twente | 10 | 6 | 2 | 2 | 19/10 | 20 |
| 5 | AZ | 11 | 6 | 2 | 3 | 20/13 | 20 |
| 16 | Telstar | 10 | 1 | 3 | 6 | 12/21 | 6 |
| 17 | ADO Den Haag | 10 | 1 | 3 | 6 | 13/23 | 6 |
| 18 | Willem II | 11 | 0 | 2 | 9 | 10/39 | 2 |
Dit betreft alleen de gegevens van deze twee ploegen, niet de volledige ranglijst, maar het verschil in punten en doelsaldo is op zich al veelzeggend.
Weghorst en Taha dragen de aanval
Bij Twente is W. Weghorst de gevaarlijkste man voorin, met 4 doelpunten in 7 wedstrijden. Y. Taha leverde in 6 duels 2 assists en is dus ook betrokken bij de opbouw naar kansen.
Bij Willem II valt vooral N. Tjoe-A-On op door 2 gele kaarten in 7 wedstrijden, zonder rode kaart. Dat zegt iets over de disciplinaire lijn, maar niets over de rest van de selectie of over wie er daadwerkelijk in actie komt.

Een duel met ruimte voor doelpunten
Twente scoort thuis regelmatig en heeft een degelijke defensie, terwijl Willem II op de weg juist veel doelpunten weggeeft. Die combinatie, samen met de eerdere ruime nederlagen van Willem II dit seizoen, wijst op een wedstrijd waarin de teller al vroeg kan oplopen.
Tegelijk is de precieze marge lastig te voorspellen. Willem II hield in sommige duels de schade beperkt, dus een vlotte Twente-zege hoeft niet automatisch in een enorme doelpuntenregen te eindigen.
Wedstrijdodds en selecties
Selecties en spelersinformatie
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| W. Weghorst | Nederland | 34 | Aanvaller | 197 | 84 |
| M. Pjaca | Kroatië | 31 | Aanvaller | 186 | 83 |
| J. Drommel | Nederland | 29 | Doelman | 192 | 89 |
| T. van den Belt | Nederland | 25 | Middenvelder | 181 | 67 |
| S. Lammers | Nederland | 29 | Aanvaller | 189 | 77 |
| R. Pasveer | Nederland | 43 | Doelman | 188 | 88 |
| R. Pröpper | Nederland | 33 | Verdediger | 190 | 78 |
| B. van Rooij | Nederland | 25 | Verdediger | 174 | 71 |
| L. Unnerstall | Duitsland | 36 | Doelman | 198 | 103 |
| R. Zerrouki | Algerije | 28 | Middenvelder | 183 | 76 |
| M. Kjølø | Noorwegen | 25 | Middenvelder | 174 | 67 |
| N. Ünüvar | Turkije | 23 | Aanvaller | 168 | 64 |
| K. Hlynsson | IJsland | 22 | Middenvelder | 179 | 72 |
| D. Rots | Nederland | 25 | Middenvelder | 179 | 71 |
| M. Bruns | Nederland | 24 | Verdediger | 183 | 69 |
| S. Lemkin | Israël | 23 | Verdediger | 190 | 84 |
| Y. Taha | Marokko | 23 | Middenvelder | 176 | 67 |
| D. Weidmann | Frankrijk | 23 | Middenvelder | 180 | 75 |
| M. Rosiak | Polen | 21 | Verdediger | 180 | onbekend |
| S. Ørjasæter | Noorwegen | 22 | Middenvelder | 180 | onbekend |
| A. Adelgaard | Denemarken | 23 | Verdediger | 175 | onbekend |
| F. Thorvaldsen | Noorwegen | 20 | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| K. Kurowski | Polen | 20 | Verdediger | 180 cm | 62 kg |
| Jordy Bawuah | België | 19 | Middenvelder | 182 cm | onbekend |
| Guilherme Martinho Peixoto | Portugal | 20 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Lucas Vennegoor of Hesselink | Nederland | 20 | Aanvaller | 188 | onbekend |
| R. Nijstad | Nederland | 18 | Verdediger | 188 | onbekend |
| Yannick Gerritsen | Nederland | 20 | Doelman | onbekend | onbekend |
| B. Nagel | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Nigel Groenewald | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
| J. Meilink | onbekend | onbekend | Verdediger | onbekend | onbekend |
| Naam | Land | Leeftijd | Positie | Lengte | Gewicht |
|---|---|---|---|---|---|
| T. Didillon | Frankrijk | 30 | Doelman | 193 cm | 80 kg |
| J. Hoogma | Nederland | 28 | Verdediger | 190 cm | 81 kg |
| H. ter Avest | Nederland | 29 | Verdediger | 182 | 78 |
| V. van Crooij | Nederland | 30 | Middenvelder | 179 | 76 |
| A. Ciranni | België | 30 | Middenvelder | 172 cm | 66 kg |
| T. Vilhena | Nederland | 31 | Middenvelder | 175 | 70 |
| W. van der Steen | Nederland | 36 | Doelman | 187 cm | 84 kg |
| T. Verheydt | Nederland | 34 | Aanvaller | 192 cm | 93 kg |
| J. Schuurman | Nederland | 29 | Middenvelder | 180 cm | 65 kg |
| M. Delanghe | België | 25 | Doelman | 189 | 83 |
| N. Tjoe-A-On | Nederland | 24 | Verdediger | 182 cm | 78 kg |
| A. Et-Taïbi | Marokko | 23 | Verdediger | onbekend | onbekend |
| C. Twigt | Nederland | 23 | Middenvelder | 183 | 74 |
| D. Haen | Nederland | 22 | Aanvaller | 183 cm | 65 kg |
| M. Dekker | Nederland | 22 | Verdediger | 190 | 80 |
| F. Stam | Nederland | 23 | Verdediger | 188 cm | 82 kg |
| M. Lemmens | België | 24 | Verdediger | 186 | onbekend |
| J. Slory | Nederland | 21 | Middenvelder | 175 | 70 |
| O. Martin | Denemarken | 18 | Aanvaller | 188 | 68 |
| A. Culum | Zweden | 23 | Aanvaller | 175 cm | onbekend |
| K. Boogaard | Nederland | 20 | Middenvelder | 183 cm | onbekend |
| E. Gürbüz | Nederland | 19 | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Anass Zarrouk | Nederland | 20 | Middenvelder | 175 cm | 60 kg |
| Jens Mathijsen | Nederland | 19 | Verdediger | 183 cm | 65 kg |
| Per van Loon | Nederland | 21 | Verdediger | 176 cm | 71 kg |
| Uriel van Aalst | Nederland | 20 | Aanvaller | 170 cm | 73 kg |
| K. de Leeuw | Nederland | 22 | Doelman | onbekend | onbekend |
| J. van Esdonk | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| Tygo Kotte | onbekend | onbekend | Doelman | onbekend | onbekend |
| I. Mouhoul | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| S. Wermenbol | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| D. Iglesias | onbekend | onbekend | Middenvelder | onbekend | onbekend |
| L. Maal | onbekend | onbekend | Aanvaller | onbekend | onbekend |
De combinatie van Twente's aanvallende efficiëntie thuis en de defensieve problemen van Willem II op de weg maakt een doelpuntrijke wedstrijd aannemelijk. De eerdere cijfers van beide ploegen dit seizoen ondersteunen dat beeld duidelijk.
Een wedtip op de over doelpuntenlijn sluit daarom beter aan bij de beschikbare gegevens dan een keuze voor een exacte uitslag of marge, zeker gezien de wisselende manier waarop Willem II dit seizoen tegenslagen verwerkte.
