Union St. Gilloise podejmie Lech Poznań w Lidze Europy. Oba zespoły trafiają na ten mecz w zupełnie innej dyspozycji – belgijska drużyna notuje długą serię udanych występów, podczas gdy polska ekipa ma za sobą wyraźne wahania formy.
W fazie ligowej obie drużyny rozegrały już po trzy spotkania, więc pewien obraz siły zaczyna się rysować, choć to wciąż niewielka próbka. To dobry punkt wyjścia do przyjrzenia się, jak gospodarze i goście prezentują się na tle swoich ostatnich wyników.
Aktualizacja analizy: .
Gdzie postawić ten zakład
Union w świetnej dyspozycji, Lech bardziej nierówny
Union St. Gilloise ma na koncie czternaście zwycięstw, cztery remisy i tylko dwie porażki w ostatnich dwudziestu meczach, z bilansem bramkowym pięćdziesiąt sześć do dwudziestu trzech. To forma drużyny, która potrafi wygrywać zarówno w lidze belgijskiej, jak i w europejskich pucharach, co pokazują choćby wygrane z Hapoel Beer Szewa i wyjazdowy triumf nad Celtą Vigo.
Ile może wynieść wypłata?
Potencjalna wypłata obejmuje stawkę. Kursy mogą się zmienić.
Union St. Gilloise: 20 zakończonych meczów; Lech Poznań: 20 zakończonych meczów.
Union St. Gilloise
- Zwycięstwa
- 70% 14 / 20
- Remisy
- 20% 4 / 20
- Porażki
- 10% 2 / 20
- Gole strzelone
- 56
- Gole stracone
- 23
- Różnica bramek
- +33
Lech Poznań
- Zwycięstwa
- 60% 12 / 20
- Remisy
- 15% 3 / 20
- Porażki
- 25% 5 / 20
- Gole strzelone
- 49
- Gole stracone
- 27
- Różnica bramek
- +22
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Liga Europy | Celta Vigo | Union St. Gilloise | 05.11.2026 | 1-2 |
| Jupiler Pro League | SK Beveren | Union St. Gilloise | 31.10.2026 | 1-2 |
| Jupiler Pro League | Union St. Gilloise | Cercle Brugge | 25.10.2026 | 5-2 |
| Liga Europy | Union St. Gilloise | Hapoel Beer Sheva | 22.10.2026 | 4-0 |
| Cup | Union St. Gilloise | Nijlen | 18.10.2026 | 3-0 |
| Liga Europy | Union St. Gilloise | Real Sociedad | 15.10.2026 | 1-1 |
| Jupiler Pro League | Union St. Gilloise | OH Leuven | 11.10.2026 | 1-1 |
| Jupiler Pro League | Antwerp | Union St. Gilloise | 20.09.2026 | 0-2 |
| Liga Europy | Plzen | Union St. Gilloise | 17.09.2026 | 0-3 |
| Jupiler Pro League | Union St. Gilloise | Lommel United | 12.09.2026 | 5-0 |
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Liga Europy | Benfica | Lech Poznań | 05.11.2026 | 3-1 |
| Ekstraklasa | Lech Poznań | Wisla Krakow | 31.10.2026 | 3-1 |
| Puchar Polski | Siarka Tarnobrzeg | Lech Poznań | 28.10.2026 | 1-0 |
| Ekstraklasa | Legia Warszawa | Lech Poznań | 25.10.2026 | 1-2 |
| Liga Europy | Lech Poznań | Sunderland | 22.10.2026 | 1-1 |
| Ekstraklasa | Lech Poznań | Korona Kielce | 18.10.2026 | 6-1 |
| Liga Europy | Lech Poznań | Bayer Leverkusen | 15.10.2026 | 0-4 |
| Ekstraklasa | Slask Wroclaw | Lech Poznań | 10.10.2026 | 1-4 |
| Friendlies Clubs | Lech Poznań | Energie Cottbus | 03.10.2026 | 2-2 |
| Ekstraklasa | Lech Poznań | Radomiak Radom | 20.09.2026 | 5-1 |
Lech Poznań ma bilans dwunastu wygranych, trzech remisów i pięciu porażek, ale te wyniki są mocno nierówne. Z jednej strony sześć goli strzelonych Koronie Kielce czy wyjazdowe zwycięstwo nad Legią Warszawa, z drugiej dotkliwe porażki z Bayerem Leverkusen 0-4 i Benficą 3-1 w europejskich pucharach.
Lech potrafi być skuteczny w lidze krajowej, ale na arenie europejskiej regularnie traci gole z mocniejszymi rywalami.
Porównanie statystyk: Union St. Gilloise – Lech Poznań

Przepaść w tabeli fazy ligowej
Po trzech kolejkach Union St. Gilloise zajmuje szóste miejsce z siedmioma punktami, strzelając osiem goli i tracąc tylko jednego. Lech Poznań plasuje się dużo niżej, na trzydziestej drugiej pozycji, z dorobkiem jednego punktu i bilansem bramkowym jeden do dziewięciu.
| Lp. | Drużyna | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Bramki +/− | Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 5 | Olympiakos Piraeus | 3 | 3 | 0 | 0 | 4/1 | 9 |
| 6 | Union St. Gilloise | 3 | 2 | 1 | 0 | 8/1 | 7 |
| 7 | Juventus | 3 | 2 | 1 | 0 | 9/3 | 7 |
| 31 | Lillestrom | 3 | 0 | 1 | 2 | 2/9 | 1 |
| 32 | Lech Poznań | 3 | 0 | 1 | 2 | 1/9 | 1 |
| 33 | Plzen | 3 | 0 | 0 | 3 | 2/7 | 0 |
Tak duża różnica w tabeli nie bierze się znikąd – gospodarze są najskuteczniejszą defensywą w tym zestawieniu, a goście jedną z najbardziej dziurawych.
Trzy mecze to wciąż krótka seria, ale kontrast w formie europejskiej jest trudny do przeoczenia.
Kartki jako temat do obserwacji
W dostępnych danych o kadrze wyróżnia się R. Murawski z Lecha Poznań, który w pięciu ostatnich meczach zebrał trzy żółte kartki i jedną czerwoną. To sygnał, że dyscyplina może być tematem do śledzenia przy tym zawodniku, choć sama lista nie mówi nic o pozostałej części kadry ani o dostępności innych graczy na ten konkretny mecz.

Czego można się spodziewać po tym spotkaniu
Zestawienie obu form sugeruje mecz, w którym gospodarze mają przewagę niemal w każdym aspekcie – od tabeli fazy ligowej, przez bilans bramkowy, po ogólną passę wyników. Union St. Gilloise regularnie strzela gole w wysokich liczbach, a jednocześnie rzadko traci na własnym terenie w tym sezonie europejskim.
Lech Poznań nie jest jednak drużyną bezbronną – potrafi grać skutecznie w ataku, gdy ma przestrzeń do kontrataków, co pokazały mecze ligowe z Legią i Koroną. Pytanie brzmi, czy ten sam Lech, który traci po kilka goli z europejskimi rywalami, znajdzie sposób na organizację gry u mocnego rywala na wyjeździe.
Kursy na mecz i kadry drużyn
Kadry i informacje o piłkarzach
| Imię i nazwisko | Kraj | Wiek | Pozycja | Wzrost | Waga |
|---|---|---|---|---|---|
| A. Zorgane | Algieria | 26 | Pomocnik | 184 | 80 |
| K. Mac Allister | Argentyna | 29 | Obrońca | 175 | 72 |
| R. Schoofs | Belgia | 32 | Pomocnik | 178 | 69 |
| R. Sykes | Anglia | 27 | Obrońca | 196 | 73 |
| H. Koffi | Burkina Faso | 30 | Bramkarz | 186 | 80 |
| D. Olaru | Rumunia | 28 | Napastnik | 177 | 71 |
| N. Havenaar | Japonia | 31 | Obrońca | 200 | 95 |
| A. Ait El Hadj | Belgia | 24 | Pomocnik | 168 | 70 |
| V. Chambaere | Belgia | 23 | Bramkarz | 190 | 77 |
| O. Niang | Senegal | 25 | Pomocnik | 168 | brak danych |
| R. Florucz | Austria | 25 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| L. Patris | Belgia | 25 | Pomocnik | 187 | 74 |
| M. Biondic | Niemcy | 23 | Napastnik | 190 | 84 |
| F. Leysen | Belgia | 23 | Obrońca | 187 | 70 |
| I. Pavlić | Holandia | 25 | Pomocnik | 185 | 80 |
| D. De Roeve | Belgia | 22 | Obrońca | brak danych | brak danych |
| P. David | Kanada | 25 | Napastnik | 196 | 91 |
| Guilherme Henriques da Silva Carvalho | Brazylia | 23 | Pomocnik | ||
| K. Van de Perre | Belgia | 22 | Pomocnik | 181 | 68 |
| K. Boets | Belgia | 22 | Bramkarz | 189 | 75 |
| B. Zeneli | Szwecja | 23 | Pomocnik | 187 | 71 |
| M. Fuseini | Ghana | 24 | Napastnik | 170 | brak danych |
| K. Rodríguez | Ekwador | 26 | Napastnik | 190 | 83 |
| O. Kričfaluši | Czechy | 22 | Obrońca | 177 | brak danych |
| N. Chibani | Francja | 23 | Obrońca | brak danych | brak danych |
| R. Mofokeng | Republika Południowej Afryki | 22 | Napastnik | 161 | brak danych |
| D. Aquino | Argentyna | 21 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| D. Egel | Niemcy | 21 | Obrońca | brak danych | brak danych |
| G. Kavelashvili | Gruzja | 19 | Bramkarz | 195 | brak danych |
| M. Sylla | Senegal | 21 | Obrońca | 196 | brak danych |
| Y. Hamoutahar | Belgia | 20 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| I. Hurtevent | Belgia | 21 | Napastnik | 189 cm | brak danych |
| S. Keita | Belgia | 20 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| I. Hurtevent | brak danych | brak danych | Napastnik | brak danych | brak danych |
| Imię i nazwisko | Kraj | Wiek | Pozycja | Wzrost | Waga |
|---|---|---|---|---|---|
| R. Gumny | Polska | 28 | Obrońca | 182 | 71 |
| Joel Pereira | Portugalia | 30 | Obrońca | 178 | 73 |
| M. Ishak | Szwecja | 33 | Napastnik | 185 | 81 |
| L. Palma | Honduras | 26 | Pomocnik | 178 | 71 |
| A. Sayyadmanesh | Iran | 25 | Napastnik | 182 | 76 |
| R. Murawski | Polska | 32 | Pomocnik | 173 | 68 |
| M. Lis | Polska | 29 | Bramkarz | 192 | 83 |
| F. Jagiełło | Polska | 29 | Pomocnik | 180 | 70 |
| M. Skrzypczak | Polska | 26 | Obrońca | 186 | 77 |
| L. Bengtsson | Szwecja | 28 | Pomocnik | 179 | 71 |
| G. Berggren | Szwecja | 29 | Pomocnik | 187 | 80 |
| João Moutinho | Portugalia | 28 | Obrońca | 183 | 70 |
| D. Håkans | Finlandia | 26 | Pomocnik | 178 | 66 |
| B. Mrozek | Polska | 26 | Bramkarz | 192 | 82 |
| P. Wålemark | Szwecja | 25 | Pomocnik | 184 | 75 |
| Pablo Rodríguez | Hiszpania | 25 | Pomocnik | 178 | 70 |
| A. Kozubal | Polska | 22 | Pomocnik | 177 | 68 |
| T. Yegbe | Ghana | 25 | Obrońca | 195 | 88 |
| G. Þórðarson | Islandia | 22 | Pomocnik | 191 | brak danych |
| Y. Agnero | Côte d’Ivoire | 23 | Napastnik | 184 | brak danych |
| M. Gurgul | Polska | 20 | Obrońca | 182 | 70 |
| M. Pruchniewski | Polska | 19 | Bramkarz | 185 | 77 |
| W. Mońka | Polska | 19 | Obrońca | 182 | 75 |
| K. Jakóbczyk | Polska | 19 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| W. Szymczak | Polska | brak danych | Napastnik | brak danych | brak danych |
| K. Delikat | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| H. Janyszka | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| P. Bartczak | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| Wiktor Obremski | brak danych | brak danych | Bramkarz | brak danych | brak danych |
Różnica w aktualnej formie i w tabeli fazy ligowej jest na tyle wyraźna, że handicap azjatycki -1,25 dla Union St. Gilloise wydaje się odpowiadać realnej sile obu zespołów w tych rozgrywkach.
Trzeba jednak pamiętać, że Lech bywa skuteczny w ataku na poziomie ligowym, więc element ryzyka pozostaje, zwłaszcza jeśli gospodarze nie utrzymają defensywnej solidności z poprzednich spotkań europejskich.
