Motor Lublin podejmie Zagłębie Lubin w Ekstraklasie. Gospodarze przechodzą zdecydowanie trudniejszy okres w lidze, podczas gdy goście prezentują się w tabeli znacznie stabilniej.
W ostatnich bezpośrednich starciach to Motor częściej wychodził z tego pojedynku zwycięsko, co dodaje ciekawego kontekstu przed kolejnym meczem tych drużyn. Trudno jednak jednoznacznie wskazać faworyta, bo obie ekipy ostatnio pokazywały różne oblicza.
Aktualizacja analizy: .
Gdzie postawić ten zakład
Forma obu zespołów w ostatnich tygodniach
Zagłębie w ostatnim ligowym meczu przegrało na wyjeździe z Cracovią 1:3, co przerwało serię całkiem przyzwoitych wyników. Wcześniej zaliczyło zwycięstwo w Częstochowie i komplet punktów z GKS-em Katowice, a także kilka bezbramkowych remisów.
Ile może wynieść wypłata?
Potencjalna wypłata obejmuje stawkę. Kursy mogą się zmienić.
Motor Lublin: 20 zakończonych meczów; Zaglebie Lubin: 20 zakończonych meczów.
Motor Lublin
- Zwycięstwa
- 40% 8 / 20
- Remisy
- 20% 4 / 20
- Porażki
- 40% 8 / 20
- Gole strzelone
- 33
- Gole stracone
- 30
- Różnica bramek
- +3
Zaglebie Lubin
- Zwycięstwa
- 45% 9 / 20
- Remisy
- 25% 5 / 20
- Porażki
- 30% 6 / 20
- Gole strzelone
- 29
- Gole stracone
- 25
- Różnica bramek
- +4
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Ekstraklasa | Radomiak Radom | Motor Lublin | 12.10.2026 | 2-3 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Gornik Zabrze | 19.09.2026 | 0-0 |
| Ekstraklasa | Raków Częstochowa | Motor Lublin | 11.09.2026 | 2-1 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Legia Warszawa | 05.09.2026 | 2-3 |
| Puchar Polski | Motor Lublin | Legia Warszawa | 01.09.2026 | 3-0 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Piast Gliwice | 29.08.2026 | 0-2 |
| Ekstraklasa | Korona Kielce | Motor Lublin | 22.08.2026 | 1-1 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | GKS Katowice | 16.08.2026 | 1-0 |
| Ekstraklasa | Pogon Szczecin | Motor Lublin | 08.08.2026 | 3-1 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Jagiellonia Białystok | 31.07.2026 | 1-2 |
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Ekstraklasa | Cracovia Krakow | Zaglebie Lubin | 10.10.2026 | 3-1 |
| Friendlies Clubs | Zaglebie Lubin | Miedz Legnica | 03.10.2026 | 1-0 |
| Ekstraklasa | Zaglebie Lubin | Wisla Plock | 20.09.2026 | 0-2 |
| Ekstraklasa | Raków Częstochowa | Zaglebie Lubin | 15.09.2026 | 2-3 |
| Ekstraklasa | Zaglebie Lubin | GKS Katowice | 12.09.2026 | 2-1 |
| Ekstraklasa | Wieczysta Kraków | Zaglebie Lubin | 07.09.2026 | 1-1 |
| Puchar Polski | Siarka Tarnobrzeg | Zaglebie Lubin | 01.09.2026 | 3-2 |
| Ekstraklasa | Zaglebie Lubin | Pogon Szczecin | 29.08.2026 | 0-0 |
| Ekstraklasa | Radomiak Radom | Zaglebie Lubin | 23.08.2026 | 0-0 |
| Ekstraklasa | Zaglebie Lubin | Slask Wroclaw | 15.08.2026 | 2-1 |
Motor z kolei wygrał ostatni ligowy mecz na wyjeździe z Radomiakiem 3:2, co jest budującym sygnałem po wcześniejszej serii porażek z Piastem, Pogonią i Jagiellonią.
Porównanie statystyk: Motor Lublin – Zaglebie Lubin

Motor zwykle radzi sobie z tym rywalem
W pięciu ostatnich bezpośrednich meczach Motor nie przegrał z Zagłębiem ani razu, notując cztery zwycięstwa i jeden remis, w tym dwa czyste 1:0 we własnym domu.
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Zaglebie Lubin | 20.03.2026 | 1-0 |
| Ekstraklasa | Zaglebie Lubin | Motor Lublin | 21.09.2025 | 2-2 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Zaglebie Lubin | 18.05.2025 | 1-0 |
| Ekstraklasa | Zaglebie Lubin | Motor Lublin | 22.11.2024 | 1-2 |
| Puchar Polski | Motor Lublin | Zaglebie Lubin | 19.10.2022 | 1-0 |
To wyraźnie kontrastuje z obecną pozycją gospodarzy w tabeli i pokazuje, że bezpośrednie starcia tych drużyn bywają zupełnie inną historią niż cały sezon ligowy.
Historia starć daje gospodarzom dodatkowy argument mimo słabszego sezonu.
Przepaść w tabeli Ekstraklasy
Zagłębie Lubin zajmuje obecnie siódme miejsce z dorobkiem 15 punktów po dziewięciu kolejkach, a bilans 4 zwycięstw, 3 remisów i 2 porażek świadczy o całkiem równej jeździe przez sezon.
| Lp. | Drużyna | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Bramki +/− | Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 6 | Korona Kielce | 9 | 4 | 3 | 2 | 12/10 | 15 |
| 7 | Zaglebie Lubin | 9 | 4 | 3 | 2 | 11/10 | 15 |
| 8 | Piast Gliwice | 9 | 4 | 1 | 4 | 16/15 | 13 |
| 15 | Slask Wroclaw | 9 | 1 | 3 | 5 | 11/15 | 6 |
| 16 | Motor Lublin | 9 | 1 | 3 | 5 | 9/15 | 6 |
| 17 | Wieczysta Kraków | 8 | 1 | 2 | 5 | 11/17 | 5 |
Motor Lublin plasuje się dużo niżej, na szesnastej pozycji z zaledwie 6 punktami i tylko jednym zwycięstwem w dziewięciu meczach, co pokazuje, jak nierówny był dla gospodarzy początek rozgrywek.
Sama tabela sugeruje przewagę gości, choć forma bieżąca i historia starć mogą rysować inny obraz.
Kto może zadecydować o golach
K. Czubak jest najskuteczniejszym zawodnikiem Motoru w tym sezonie z pięcioma golami w dziewięciu meczach, a M. Ndiaye i Ivo Rodrigues dokładają po trzy asysty każdy, co pokazuje, skąd gospodarze czerpią zagrożenie ofensywne.
Po stronie gości J. Ćorluka ma na koncie dwie asysty w sześciu meczach, będąc jednym z głównych kreatorów akcji Zagłębia. Warto też odnotować, że Paskal Konrad Meyer z Motoru zbiera najwięcej żółtych kartek w zespole, choć to tylko fragment szerszego obrazu kadry.

Ile goli w tym spotkaniu
W pięciu ostatnich bezpośrednich meczach tych drużyn aż trzy kończyły się wynikiem 1:0, a łączna liczba goli rzadko przekraczała trzy, co sugeruje raczej zachowawczy charakter tych starć.
Jednocześnie całościowe dane z bieżącego sezonu pokazują, że obie ekipy potrafią grać bardziej otwarte mecze. Zarówno Zagłębie, jak i Motor notowały ostatnio również remisy bez goli lub z jednym trafieniem, co częściowo pasuje do historycznego wzorca.
Kontrast między historią bezpośrednich starć a bieżącą formą to kluczowy element do rozważenia przy typach na liczbę goli.
Kursy na mecz i kadry drużyn
Kadry i informacje o piłkarzach
| Imię i nazwisko | Kraj | Wiek | Pozycja | Wzrost | Waga |
|---|---|---|---|---|---|
| Rony Lopes | Portugalia | 30 | Napastnik | 174 | 68 |
| B. Bereszyński | Polska | 34 | Obrońca | 183 | 77 |
| T. Plavotić | Chorwacja | 29 | Obrońca | 197 | 96 |
| Ivo Rodrigues | Portugalia | 31 | Pomocnik | 180 | 75 |
| Y. Bourhane | Komory | 28 | Pomocnik | 184 | 74 |
| M. Popa | Rumunia | 26 | Bramkarz | 190 | brak danych |
| M. Bartoš | Słowacja | 30 | Obrońca | 193 | 81 |
| T. Santos | Dania | 28 | Obrońca | 175 | 68 |
| G. Tratnik | Słowenia | 26 | Bramkarz | 191 | 84 |
| K. Czubak | Polska | 26 | Napastnik | 193 | 86 |
| F. Haxha | Kosowo | 24 | Pomocnik | 178 | 58 |
| K. Lukoszek | Polska | 24 | Pomocnik | 177 | 70 |
| M. Aïko | Francja | 25 | Pomocnik | 180 | brak danych |
| Fábio Ronaldo | Portugalia | 25 | Napastnik | 178 | 65 |
| M. Ndiaye | Senegal | 23 | Napastnik | 178 | 65 |
| M. Łęgowski | Polska | 23 | Pomocnik | 181 | 81 |
| P. Kukulski | Polska | 22 | Bramkarz | brak danych | brak danych |
| K. Szymanek | Polska | 21 | Pomocnik | 176 | 60 |
| Paskal Konrad Meyer | Niemcy | 21 | Obrońca | brak danych | brak danych |
| C. Simon | Senegal | 26 | Pomocnik | 185 | 77 |
| F. Luberecki | Polska | 21 | Obrońca | 172 | 70 |
| D. Gregorski | Polska | 19 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| K. Plichta | Polska | 19 | Napastnik | 181 | 68 |
| F. Lewandowski | Polska | 18 | Pomocnik | 177 | 73 |
| Dominik Gregorski | brak danych | brak danych | Napastnik | brak danych | brak danych |
| M. Posmyk | brak danych | brak danych | Napastnik | brak danych | brak danych |
| A. Akatov | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| Alioune Tall | Senegal | 19 | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| Krystian Brzozowski | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| K. Kraska | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| M. Zlomanczuk | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| Imię i nazwisko | Kraj | Wiek | Pozycja | Wzrost | Waga |
|---|---|---|---|---|---|
| S. Kerk | Niemcy | 32 | Napastnik | 184 | 76 |
| Z. Alomerović | Niemcy | 35 | Bramkarz | 187 | 85 |
| M. Nalepa | Polska | 33 | Obrońca | 170 | 80 |
| D. Dąbrowski | Polska | 34 | Pomocnik | 182 | 81 |
| D. Hładun | Polska | 31 | Bramkarz | 190 | 77 |
| J. Burić | Bośnia i Hercegowina | 39 | Bramkarz | 193 | 80 |
| M. Grzybek | Polska | 30 | Pomocnik | 178 | 68 |
| A. Woźniak | Polska | 36 | Pomocnik | 184 | 79 |
| J. Ćorluka | Bośnia i Hercegowina | 31 | Pomocnik | 184 | 80 |
| D. Michalski | Polska | 28 | Obrońca | 189 | 90 |
| D. Čolina | Chorwacja | 26 | Obrońca | 174 | 68 |
| A. Ławniczak | Polska | 27 | Obrońca | 189 | 87 |
| F. Szymczak | Polska | 24 | Napastnik | 187 | 76 |
| L. Szabó | Węgry | 27 | Napastnik | 195 | 89 |
| M. Mlinarić | Chorwacja | 26 | Napastnik | 181 | brak danych |
| J. Sypek | Polska | 25 | Pomocnik | 180 | 72 |
| R. Yakuba | Ukraina | 25 | Obrońca | 191 | 85 |
| M. Kosidis | Grecja | 24 | Napastnik | 191 | 80 |
| F. Kocaba | Polska | 21 | Pomocnik | 183 | 75 |
| J. Kolan | Polska | 22 | Pomocnik | 177 | 71 |
| I. Orlikowski | Polska | 20 | Obrońca | 178 | 70 |
| S. Karasiński | Polska | 22 | Obrońca | 184 | 78 |
| C. Popielec | Polska | 19 | Pomocnik | 172 | 85 |
| M. Dziewiatowski | Polska | 19 | Pomocnik | 180 | 68 |
| S. Łyczko | Polska | 20 | Pomocnik | 178 cm | 70 kg |
| M. Reguła | Polska | 19 | Napastnik | 180 | 73 |
| K. Nowogoński | Polska | 19 | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| P. Kosmalski | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| M. Urbanski | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| F. Nowak | brak danych | brak danych | Bramkarz | brak danych | brak danych |
Biorąc pod uwagę, jak często te zespoły grały zachowawcze mecze, typ na mniej niż 2,5 gola wydaje się rozsądnym podejściem do tego spotkania.
Warto jednak pamiętać, że forma obu drużyn w tym sezonie bywała bardziej golowa, więc nie jest to typ pozbawiony ryzyka.
