Motor Lublin podejmie Slask Wroclaw w Ekstraklasie. Obie ekipy przechodzą w tym sezonie przez podobnie nierówny okres, co widać po ich miejscach w tabeli i wynikach z ostatnich tygodni.
Ostatnie spotkania obu zespołów przynosiły sporo bramek, choć forma strzelecka bywała nierówna po obu stronach. To tło warto rozłożyć na czynniki, zanim pojawi się jakakolwiek sugestia typu.
Aktualizacja analizy: .
Gdzie postawić ten zakład
Forma: więcej pytań niż odpowiedzi
Slask Wroclaw wszedł w jesień fatalną serią w Ekstraklasie - porażki z Wisłą Kraków, Koroną Kielce i Jagiellonią Białystok nastąpiły jedna po drugiej we wrześniu. Wcześniej zdarzały się remisy i pojedyncze zwycięstwa, ale brakuje stabilności.
Ile może wynieść wypłata?
Potencjalna wypłata obejmuje stawkę. Kursy mogą się zmienić.
Motor Lublin: 20 zakończonych meczów; Slask Wroclaw: 20 zakończonych meczów.
Motor Lublin
- Zwycięstwa
- 35% 7 / 20
- Remisy
- 20% 4 / 20
- Porażki
- 45% 9 / 20
- Gole strzelone
- 32
- Gole stracone
- 31
- Różnica bramek
- +1
Slask Wroclaw
- Zwycięstwa
- 35% 7 / 20
- Remisy
- 25% 5 / 20
- Porażki
- 40% 8 / 20
- Gole strzelone
- 38
- Gole stracone
- 32
- Różnica bramek
- +6
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Gornik Zabrze | 19.09.2026 | 0-0 |
| Ekstraklasa | Raków Częstochowa | Motor Lublin | 11.09.2026 | 2-1 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Legia Warszawa | 05.09.2026 | 2-3 |
| Puchar Polski | Motor Lublin | Legia Warszawa | 01.09.2026 | 3-0 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Piast Gliwice | 29.08.2026 | 0-2 |
| Ekstraklasa | Korona Kielce | Motor Lublin | 22.08.2026 | 1-1 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | GKS Katowice | 16.08.2026 | 1-0 |
| Ekstraklasa | Pogon Szczecin | Motor Lublin | 08.08.2026 | 3-1 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Jagiellonia Białystok | 31.07.2026 | 1-2 |
| Ekstraklasa | Widzew Łódź | Motor Lublin | 26.07.2026 | 2-2 |
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Ekstraklasa | Slask Wroclaw | Lech Poznań | 10.10.2026 | 1-4 |
| Friendlies Clubs | Slask Wroclaw | Slovan Liberec | 03.10.2026 | 0-3 |
| Ekstraklasa | Wisla Krakow | Slask Wroclaw | 18.09.2026 | 2-1 |
| Ekstraklasa | Slask Wroclaw | Korona Kielce | 12.09.2026 | 1-2 |
| Ekstraklasa | Jagiellonia Białystok | Slask Wroclaw | 06.09.2026 | 2-1 |
| Puchar Polski | Slask Wroclaw | Pogon Szczecin | 03.09.2026 | 2-1 |
| Ekstraklasa | Legia Warszawa | Slask Wroclaw | 28.08.2026 | 1-1 |
| Ekstraklasa | Slask Wroclaw | Widzew Łódź | 22.08.2026 | 3-3 |
| Ekstraklasa | Zaglebie Lubin | Slask Wroclaw | 15.08.2026 | 2-1 |
| Ekstraklasa | Slask Wroclaw | Cracovia Krakow | 09.08.2026 | 0-0 |
Motor Lublin radzi sobie podobnie nierówno - remis z Górnikiem Zabrze, porażka z Rakowem Częstochowa i przegrana z Legią Warszawa w lidze pokazują, że gospodarze też szukają rytmu. Zwycięstwo z GKS Katowice czy triumf w pucharze nad Legią to jaśniejsze punkty, ale nie zmieniają ogólnego obrazu.
Obie drużyny wchodzą w ten mecz bez przekonującej serii wyników.
Porównanie statystyk: Motor Lublin – Slask Wroclaw

Bezpośrednie starcia: niewiele materiału
W dostępnych danych widnieją tylko dwa spotkania tych zespołów - remis 1:1 w kwietniu 2025 roku w Wrocławiu oraz zwycięstwo Motoru 2:1 we wrześniu 2024 roku w Lublinie. To zbyt mała i zbyt odległa próbka, by wyciągać z niej wnioski o obecnej sile obu ekip.
| Rozgrywki | Gospodarze | Goście | Data | Wynik |
|---|---|---|---|---|
| Ekstraklasa | Slask Wroclaw | Motor Lublin | 05.04.2025 | 1-1 |
| Ekstraklasa | Motor Lublin | Slask Wroclaw | 28.09.2024 | 2-1 |
Tabela nie kłamie: oba zespoły w dołku
Po dziewięciu kolejkach Slask Wroclaw i Motor Lublin mają dokładnie po sześć punktów, zajmując odpowiednio piętnaste i szesnaste miejsce. To pokazuje, że żadna ze stron nie wchodzi w ten mecz z przewagą formy tabelarycznej.
| Lp. | Drużyna | Mecze | Zwycięstwa | Remisy | Porażki | Bramki +/− | Punkty |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 14 | Radomiak Radom | 9 | 2 | 2 | 5 | 7/20 | 8 |
| 15 | Slask Wroclaw | 9 | 1 | 3 | 5 | 11/15 | 6 |
| 16 | Motor Lublin | 9 | 1 | 3 | 5 | 9/15 | 6 |
| 17 | Wieczysta Kraków | 8 | 1 | 2 | 5 | 11/17 | 5 |
Bilanse bramkowe też są zbliżone: Slask strzelił jedenaście goli i stracił piętnaście, Motor dziewięć i piętnaście. Obie drużyny mają więc podobne problemy defensywne przy skromnej skuteczności w ataku.
Wyrównany bilans punktowy sugeruje mecz bez wyraźnego faworyta na papierze.
Kto może zadecydować o golach
K. Czubak jest najskuteczniejszym zawodnikiem Motoru - pięć goli w dziewięciu meczach czyni go głównym zagrożeniem ofensywnym gospodarzy. Wsparcie w kreowaniu sytuacji dają M. Ndiaye i Ivo Rodrigues, obaj z trzema asystami.
Po stronie gości najjaśniejszym punktem jest P. Samiec-Talar - cztery gole i trzy asysty w zaledwie siedmiu meczach to solidny wkład w ataku Śląska. Warto też zwrócić uwagę na E. Shabaniego, który zebrał już trzy żółte kartki w siedmiu występach, co może mieć znaczenie przy dyscyplinie zespołu.

Ile bramek może paść w Lublinie
Statystyki sezonu pokazują, że mecze z udziałem obu drużyn średnio kończą się z liczbą bramek bliską trzem - Slask bierze udział w średnio 2,9 gola na spotkanie, Motor w około 2,7. To sugeruje, że czysty remis bez goli byłby tu raczej wyjątkiem niż regułą.
Ostatnie wyniki obu ekip potwierdzają ten trend tylko częściowo - obok spotkań z kilkoma golami zdarzały się też niskie rezultaty, jak 0:0 Motoru z Górnikiem czy 0:0 Śląska z Cracovią. Oznacza to, że mecz może pójść w obie strony, ale dane nieco bardziej przemawiają za padnięciem przynajmniej trzech bramek.
Tendencja do padania bramek w meczach obu zespołów jest wyraźniejsza niż przewaga któregokolwiek z nich w tabeli.
Kursy na mecz i kadry drużyn
Kadry i informacje o piłkarzach
| Imię i nazwisko | Kraj | Wiek | Pozycja | Wzrost | Waga |
|---|---|---|---|---|---|
| Rony Lopes | Portugalia | 30 | Napastnik | 174 | 68 |
| B. Bereszyński | Polska | 34 | Obrońca | 183 | 77 |
| T. Plavotić | Chorwacja | 29 | Obrońca | 197 | 96 |
| Ivo Rodrigues | Portugalia | 31 | Pomocnik | 180 | 75 |
| Y. Bourhane | Komory | 28 | Pomocnik | 184 | 74 |
| M. Popa | Rumunia | 26 | Bramkarz | 190 | brak danych |
| M. Bartoš | Słowacja | 30 | Obrońca | 193 | 81 |
| T. Santos | Dania | 28 | Obrońca | 175 | 68 |
| G. Tratnik | Słowenia | 26 | Bramkarz | 191 | 84 |
| K. Czubak | Polska | 26 | Napastnik | 193 | 86 |
| F. Haxha | Kosowo | 24 | Pomocnik | 178 | 58 |
| K. Lukoszek | Polska | 24 | Pomocnik | 177 | 70 |
| M. Aïko | Francja | 25 | Pomocnik | 180 | brak danych |
| Fábio Ronaldo | Portugalia | 25 | Napastnik | 178 | 65 |
| M. Ndiaye | Senegal | 23 | Napastnik | 178 | 65 |
| M. Łęgowski | Polska | 23 | Pomocnik | 181 | 81 |
| P. Kukulski | Polska | 22 | Bramkarz | brak danych | brak danych |
| K. Szymanek | Polska | 21 | Pomocnik | 176 | 60 |
| Paskal Konrad Meyer | Niemcy | 21 | Obrońca | brak danych | brak danych |
| C. Simon | Senegal | 26 | Pomocnik | 185 | 77 |
| F. Luberecki | Polska | 21 | Obrońca | 172 | 70 |
| D. Gregorski | Polska | 19 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| K. Plichta | Polska | 19 | Napastnik | 181 | 68 |
| F. Lewandowski | Polska | 18 | Pomocnik | 177 | 73 |
| Dominik Gregorski | brak danych | brak danych | Napastnik | brak danych | brak danych |
| M. Posmyk | brak danych | brak danych | Napastnik | brak danych | brak danych |
| A. Akatov | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| Alioune Tall | Senegal | 19 | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| Krystian Brzozowski | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| K. Kraska | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| M. Zlomanczuk | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| Imię i nazwisko | Kraj | Wiek | Pozycja | Wzrost | Waga |
|---|---|---|---|---|---|
| K. Linetty | Polska | 31 | Pomocnik | 176 | 73 |
| Jan Jurčec | Chorwacja | 25 | Obrońca | 175 cm | 67 kg |
| L. Ba | Mauretania | 29 | Obrońca | 188 | 75 |
| M. Dembélé | Francja | 29 | Napastnik | 184 cm | 75 kg |
| K. Niemczycki | Polska | 27 | Bramkarz | 190 cm | 84 kg |
| P. Samiec-Talar | Polska | 24 | Pomocnik | 185 cm | 78 kg |
| M. Malec | Polska | 31 | Obrońca | 189 cm | 78 kg |
| G. Tomasiewicz | Polska | 30 | Pomocnik | 166 | 59 |
| M. Szromnik | Polska | 33 | Bramkarz | 190 cm | 80 kg |
| J. Yriarte | Wenezuela | 26 | Pomocnik | 182 cm | 76 kg |
| A. Timossi Andersson | Szwecja | 25 | Obrońca | 170 | 70 |
| P. Banaszak | Polska | 29 | Napastnik | 187 cm | 78 kg |
| M. Mokrzycki | Polska | 28 | Pomocnik | 180 cm | 75 kg |
| M. Dijakovic | Austria | 24 | Obrońca | 185 cm | 78 kg |
| I. Christodoulou | Cypr | 24 | Obrońca | 183 cm | brak danych |
| Marc Llinares | Hiszpania | 27 | Obrońca | 180 cm | 76 kg |
| E. Shabani | Niemcy | 23 | Pomocnik | 180 | 77 |
| E. Matsenko | Ukraina | 24 | Obrońca | 188 cm | 81 kg |
| M. Rosiak | Polska | 21 | Obrońca | 180 | brak danych |
| L. Marjanac | Bośnia i Hercegowina | 23 | Napastnik | brak danych | brak danych |
| Ieltsin Camões | Portugalia | 27 | Napastnik | 188 | 69 |
| D. Szala | Polska | 20 | Obrońca | 185 | brak danych |
| M. Stangret | Polska | 21 | Pomocnik | 187 cm | 78 kg |
| H. Sliczniak | Polska | 19 | Bramkarz | 187 cm | 62 kg |
| A. Zulewski | brak danych | brak danych | Obrońca | brak danych | brak danych |
| Dall'Oca | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| A. Ciucka | brak danych | brak danych | Pomocnik | brak danych | brak danych |
| Dominik Klint | brak danych | brak danych | Bramkarz | brak danych | brak danych |
Wyrównana tabela i podobnie chwiejna forma obu zespołów nie dają jasnej odpowiedzi na pytanie o zwycięzcę, ale liczby dotyczące goli są bardziej spójne. Zarówno Slask, jak i Motor regularnie uczestniczą w meczach z kilkoma trafieniami, co czyni typ na więcej bramek najbardziej uzasadnionym wyborem.
Trzeba jednak pamiętać, że forma obu drużyn bywa nieprzewidywalna, a pojedyncze niskie wyniki pokazują, że mecz może pójść też w stronę większej ostrożności taktycznej.
