St. Truiden tar imot Brann i Conference League. Begge lag har hatt en sesong med omtrent like mange seiere og tap totalt, uten at noen av dem peker seg klart ut som den sterkeste parten akkurat nå.
Likevel er det hjemmelaget som får desidert mest tillit i oddsbildet foran kampen. Det gir et naturlig utgangspunkt for å se nærmere på hva som faktisk skiller de to lagene før kampen spilles.
Analysen er oppdatert .
Hvor du kan plassere spillet
Jevnt på papiret, men ulik form i det siste
Over sesongen samlet har både St. Truiden og Brann vunnet ni av tjue kamper, tapt åtte og spilt tre uavgjort. Målforskjellen er også nokså lik, med St. Truiden på 34-29 og Brann på 36-32. Totalt sett er det lite som skiller de to lagene i ren statistikk.
Hva kan du få tilbake på spillet?
Mulig utbetaling inkluderer innsatsen. Oddsen kan endre seg.
St. Truiden: 20 avsluttede kamper; Brann: 20 avsluttede kamper.
St. Truiden
- Seire
- 40 % 8 / 20
- Uavgjort
- 15 % 3 / 20
- Tap
- 45 % 9 / 20
- Scorede mål
- 31
- Innslupne mål
- 31
- Målforskjell
- 0
Brann
- Seire
- 45 % 9 / 20
- Uavgjort
- 15 % 3 / 20
- Tap
- 40 % 8 / 20
- Scorede mål
- 37
- Innslupne mål
- 33
- Målforskjell
- +4
| Turnering | Hjemmelag | Bortelag | Dato | Resultat |
|---|---|---|---|---|
| Jupiler Pro League | St. Truiden | OH Leuven | 01.11.2026 | 1-2 |
| Jupiler Pro League | Club Brugge KV | St. Truiden | 25.10.2026 | 3-2 |
| Conference League | FC Midtjylland | St. Truiden | 22.10.2026 | 0-1 |
| Cup | St. Truiden | Lommel United | 18.10.2026 | 4-1 |
| Conference League | St. Truiden | FC Iberia 1999 | 15.10.2026 | 2-0 |
| Jupiler Pro League | KV Mechelen | St. Truiden | 11.10.2026 | 4-3 |
| Jupiler Pro League | St. Truiden | KVC Westerlo | 20.09.2026 | 0-2 |
| Jupiler Pro League | SK Beveren | St. Truiden | 12.09.2026 | 2-0 |
| Jupiler Pro League | St. Truiden | RAAL La Louvière | 05.09.2026 | 4-0 |
| Jupiler Pro League | St. Truiden | Union St. Gilloise | 02.09.2026 | 0-3 |
| Turnering | Hjemmelag | Bortelag | Dato | Resultat |
|---|---|---|---|---|
| Eliteserien | Brann | Molde | 01.11.2026 | 3-2 |
| Eliteserien | Lillestrøm | Brann | 25.10.2026 | 3-2 |
| Conference League | Kauno Žalgiris | Brann | 22.10.2026 | 1-4 |
| Eliteserien | Vålerenga | Brann | 18.10.2026 | 3-1 |
| Conference League | Brann | Lincoln Red Imps FC | 15.10.2026 | 2-1 |
| Eliteserien | Brann | Viking | 09.10.2026 | 0-2 |
| Friendlies Clubs | Start | Brann | 02.10.2026 | 2-1 |
| Eliteserien | Brann | Bodø/Glimt | 20.09.2026 | 2-1 |
| Eliteserien | Start | Brann | 13.09.2026 | 2-0 |
| Eliteserien | Brann | Lillestrøm | 05.09.2026 | 1-2 |
Ser man på de siste kampene isolert, er bildet mer broket. Brann har tapt tre av sine fem siste kamper i hjemlig liga, men vant sist ute i Conference League borte mot Kauno Žalgiris. St. Truiden har på sin side tapt bortekamper i den belgiske ligaen, men vunnet både cupkampen og den europeiske hjemmekampen i samme periode.
Den europeiske formen til begge lag skiller seg fra det nasjonale ligabildet, og det er den europeiske konteksten som er relevant her.
Statistikk: St. Truiden – Brann

Tidlig i gruppespillet
Tabellen som er tilgjengelig viser at begge lag har tatt tre poeng så langt i denne turneringsfasen. St. Truiden ligger likevel foran Brann i rekkefølgen, trolig på grunn av målforskjell siden poengsummen er lik.
| Nr. | Lag | Kamper | Seire | Uavgjort | Tap | Mål for/mot | Poeng |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2 | FC Lugano | 2 | 2 | 0 | 0 | 8/4 | 6 |
| 3 | Brann | 2 | 2 | 0 | 0 | 6/2 | 6 |
| 4 | Trabzonspor | 2 | 2 | 0 | 0 | 6/2 | 6 |
| 6 | Monaco | 2 | 2 | 0 | 0 | 5/1 | 6 |
| 7 | St. Truiden | 2 | 2 | 0 | 0 | 3/0 | 6 |
| 8 | HNK Hajduk Split | 2 | 2 | 0 | 0 | 3/1 | 6 |
Med bare én kamp registrert for hvert lag er det for tidlig å lese mye mer ut av denne tabellen enn at begge har startet turneringen med en seier.
Lite å gå på om troppene
Det foreligger begrenset informasjon om troppene foran denne kampen. Det eneste konkrete som er tilgjengelig, er at Brann-spilleren F. Knudsen har pådratt seg tre gule kort på sine siste seks kamper, uten noen røde kort i samme periode.
Dette sier ikke noe sikkert om hvem som er tilgjengelig til selve kampen, og det finnes ingen fullstendig troppsoversikt å støtte seg på utover dette.

Mål ser ut til å prege begge lags kamper
Både St. Truiden og Brann har vært involvert i mye mål denne sesongen. St. Truiden står for 34 mål for og 29 mot på tjue kamper, mens Brann har 36 for og 32 mot på samme antall kamper. Det gir et snitt på godt over tre mål per kamp for begge lag samlet sett, riktignok på tvers av flere ulike turneringer.
Samtidig er det en viss spenning mellom denne jevne statistikken og oddsbildet, der hjemmelaget er klar favoritt. Det kan tyde på at bookmakerne vekter faktorer utover de rene tallene, uten at det er mulig å si eksakt hva som ligger bak.
Måltendensen i begge lags kamper peker mot en åpen kamp med scoringer i begge ender.
Kampodds og tropper
Tropper og spilleropplysninger
| Navn | Land | Alder | Posisjon | Høyde | Vekt |
|---|---|---|---|---|---|
| L. Mbe Soh | Frankrike | 25 | Forsvarer | 186 | 81 |
| W. Janssens | Belgia | 31 | Forsvarer | 185 | 72 |
| A. Sissako | Frankrike | 28 | Midtbanespiller | 181 | 80 |
| S. Taniguchi | Japan | 35 | Forsvarer | 183 | 75 |
| J. Pupe | Belgia | 29 | Forsvarer | 189 | 76 |
| V. Musliu | Nord-Makedonia | 31 | Forsvarer | 187 | 80 |
| N. Mbuku | Frankrike | 24 | Angriper | 170 | 65 |
| A. Muja | Albania | 27 | Midtbanespiller | 179 | 69 |
| L. Kokubo | Japan | 25 | Keeper | 193 | 85 |
| R. Araki | Japan | 24 | Midtbanespiller | 170 | 60 |
| T. Hata | Japan | 24 | Forsvarer | 177 | 75 |
| R. Merlen | Frankrike | 24 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| S. Baždar | Serbia | 22 | Angriper | 185 | 74 |
| K. Takai | Japan | 22 | Forsvarer | 192 | 84 |
| I. Sebaoui | Marokko | 25 | Midtbanespiller | 180 | 70 |
| N. Ishiwatari | Japan | 21 | Midtbanespiller | 185 cm | 71 kg |
| F. Soelle Soelle | Belgia | 20 | Angriper | 190 | 79 |
| M. Lendfers | Belgia | 20 | Keeper | 190 | 82 |
| R. Vanwesemael | Belgia | 24 | Forsvarer | 176 | 68 |
| K. Matsuzawa | Japan | 25 | Angriper | 174 | 66 |
| O. Diouf | Senegal | 23 | Angriper | 180 cm | ukjent |
| A. Diriken | Belgia | 22 | Midtbanespiller | 187 | 84 |
| I. Benachour | Marokko | 19 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| S. Shinkawa | Japan | 19 | Angriper | 171 cm | 65 kg |
| Jeremy Kandje Mbambi | Belgia | 18 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| R. Verheyden | ukjent | ukjent | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| Y. Ngoy | ukjent | ukjent | Keeper | ukjent | ukjent |
| Navn | Land | Alder | Posisjon | Høyde | Vekt |
|---|---|---|---|---|---|
| R. Matondo | Wales | 26 | Midtbanespiller | 175 | 66 |
| J. Þorsteinsson | Island | 27 | Angriper | 177 | 73 |
| J. Sørensen | Danmark | 28 | Midtbanespiller | 184 | 77 |
| F. Myhre | Norge | 27 | Midtbanespiller | 180 | 75 |
| B. Finne | Norge | 31 | Angriper | 173 | 70 |
| V. Dragsnes | Norge | 32 | Forsvarer | 187 | 82 |
| F. Knudsen | Norge | 30 | Forsvarer | 190 | 83 |
| T. Pedersen | Norge | 30 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| N. Castro | Chile | 30 | Angriper | 173 | 72 |
| M. Dyngeland | Norge | 31 | Keeper | 187 | 71 |
| J. Soltvedt | Norge | 31 | Forsvarer | 188 | ukjent |
| S. Magnússon | Island | 26 | Angriper | 177 | 65 |
| K. Ingason | Island | 24 | Angriper | 178 | 64 |
| U. Mathisen | Norge | 27 | Midtbanespiller | 185 | ukjent |
| L. Cornic | Norge | 25 | Forsvarer | 178 | ukjent |
| N. Kasanwirjo | Nederland | 24 | Forsvarer | 185 | 68 |
| K. Eriksen | Norge | 31 | Midtbanespiller | 177 | 74 |
| N. Holm | Norge | 25 | Angriper | 186 | 87 |
| E. Guðmundsson | Island | 22 | Midtbanespiller | 177 | 70 |
| S. Nilsen | Norge | 26 | Keeper | 191 cm | ukjent |
| D. De Roeve | Belgia | 22 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| N. Jensen Wassberg | Norge | 22 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| M. Haaland | Norge | 21 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| J. Torsvik | Norge | 21 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| K. Kjartansson | Island | 20 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| R. Holten | Norge | 21 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| M. Hellan | Norge | 23 | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| M. Klausen | Norge | 19 | Keeper | ukjent | ukjent |
| H. Stakset | Norge | 26 | Keeper | 188 cm | ukjent |
| J. Eikrem | Norge | 19 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| L. Remmem | Norge | 20 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| J. Lægreid | Norge | 19 | Angriper | ukjent | ukjent |
| S. Vindenes | Norge | 19 | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
| N. Boakye | Ghana | 20 | Forsvarer | 187 | ukjent |
| D. Mbacke | ukjent | ukjent | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| A. Wilhelmsen | ukjent | ukjent | Forsvarer | ukjent | ukjent |
| B. Haugen | ukjent | ukjent | Midtbanespiller | ukjent | ukjent |
Når begge lag har vist en klar tendens til å være involvert i mål gjennom sesongen, gir det et naturlig utgangspunkt for å se mot totalt antall mål fremfor å ta stilling til hvem som vinner oppgjøret.
Usikkerheten rundt troppene og den spredte formen gjør at et rent utfallstips virker mer usikkert enn en vurdering basert på måltendensen i kampene til begge lag.
